Çözüm Tasarruf Sistemi Nedir?

Çözüm Tasarruf Sistemi Nedir?

0
2584

Çözüm Tasarruf Nedir?

Çözüm Tasarruf Sistemi Nedir? İnsanların temel ihtiyaçları arasında barınma bulunur. Barınma ihtiyacını kirada oturarak veya ev alarak giderir. Kısa bir müddetten sonra kirada oturmak maddi olarak bütçeyi zorlar. Bundan dolayı ev sahibi olmak için alternatifler aranır. Çözüm Tasarruf, kredisiz, peşinatsız ve kredisiz ev almak isteyenler için ideal bir seçenektir.

Firma, kurumların ve kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için gerekli olan parayı daha uygun maliyetlerle elde etmelerini sağlamaktadır. Faydaların eşitliği ilkesini temel olarak almaktadır. Vekalete dayalı katılım modeliyle hizmet sunan sistem, insanların bireysel çabalarını birleştirir. Güçlerin birleştirilmesi ile artırılmış finansal güce dönüşmesi amaçlanır. Çözüm Tasarruf Sistemi Nedir?

Çözüm Tasarruf Kimin? Çözüm Tasarruf Sistemi Nedir?

İnsanların ev almak için bankalardan kredi, senetle ev almak gibi seçenekleri vardır. Bankaların verdiği kredide alınandan daha fazla geri ödendiğinden günümüzde insanlar kredi almak istememekte. Senetle ev alma konusunda ise karşıdaki firmaya güven şart olduğundan ve bu güven her zaman mümkün olmadığından dolayı talep görmemektedir.

Çözüm tasarruf ise faizsiz ve kredisiz olduğundan, güven telkin ettiğinden talep görür. Çözüm Tasarruf, 2019 yılının Ekim atında 50.000.000 TL sermaye ile kurulmuş dayanışmaya dayalı sisteme sahip anonim şirketidir. Tasarruf kurumlarının kökü 1770’li yılların Avrupa’sına dayanmaktadır. Ülkemizde ise ilk olarak 1867 yılında Memleket Sandıkları Nizamnamesi ile yürürlüğe girmiştir. 1867’de başlayan bu hizmet uzun yıllar başarı ile yürürlükte kalmıştır.Çözüm Tasarruf Sistemi Nedir?

Çözüm Tasarruf, Memleket Sandıkları Nizamnamesi’nden ilham alarak hayata geçirilmiştir. 153 yıllık Tasarruf Kurumu deneyimlerini yeni bilgi, birikimlerle harmanlayarak Çözüm Tasarruf kurulmuştur. Genel müdürü Veysel Mert olan Çözüm Tasarruf, Memleket Sandıkları anlayışını bilim ve teknolojinden istifade ederek tasarruf finans sektörünün öncüsü olma yolunda ilerlemektedir. Çözüm Tasarruf Sistemi Nedir?

Çözüm Tasarruf Şubeleri

Ev sahibi olmak isteyen kiracıya ev yollarını açan Çözüm Tasarruf ’un birçok şubesi bulunmaktadır. Bunlar; Adana, Ankara Keçiören, Antalya, Bursa Nilüfer, Bursa Yıldırım, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İskenderun, İstanbul Avcılar, İstanbul Çekmeköy, İstanbul Esenler, İstanbul Esenyurt, İstanbul Fatih, İstanbul Gaziosmanpaşa, İstanbul Kağıthane, İstanbul Merkez Ümraniye, İstanbul Pendik, İzmir Çankaya, İzmir Karabağlar, İzmit, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Ordu, Samsun, Şanlıurfa ve Van’dır.

Çözüm Tasarruf Kampanyaları

Tasarruf finans sektörü kira öder gibi ev veya araba sahibi olmak isteyenlere kolaylıklar sağlamaktadır. Günümüzde bu sektörde çok sayıda firma hizmet vermektedir. Firmalar arasında haklı olarak güzel bir rekabet bulunmaktadır. Bu rekabetin neticesinde firmalar bazı dönemlerde kampanyalar düzenlemektedir.

Çözüm Tasarruf, düzenlediği kampanyalar ile müşterilerine daha güzel hizmetler sunmayı amaçlamaktadır. Yakın zamanda yapılan 4*4’lük Ramazan Kampanyası ile Ramazan ayı boyunca araba almak için firmaya başvuranlara 4 ayda arabalarına kavuşma fırsatı verilmişti. Bazı şartlara sahip olan kampanya sayesinde çok sayıda kişi arabasına 4 ay gibi kısa sürede elde etme şansını yakaladı.

Kampanyalar müşterilerin ihtiyaçları ve talepleri göz önünde bulundurularak planlanmaktadır. Belli bir düzeni yoktur. Kampanyalardan yararlanmak isteyenler Çözüm Tasarruf’ u yakından takip etmelidir.

Çözüm Tasarruf Yöntemleri

Yaşam şartlarının ağır olmasından dolayı insanlar evlerini genellikle taksitle almakta. Taksitle ev al yöntemleri ödemelerinin kolay olmasından dolayı daha çok kabul görmektedir. Çözüm Tasarruf müşterilerine aylık taksit tutarını, vadesini, ara ödemelerini, ek ödemelerini kendinin belirlemesine imkan tanımaktadır. Siz hedefinizdeki tutarı, aylık ödeyebileceğiniz miktarı ve doğal olarak vadenizi belirliyorsunuz. Belirlemeler Çözüm Tasarruf ‘un iki farklı yönteminden birini kullanarak yapılır. Bunlar;

 1. Sıra Tespitli Tasarruf Planı: Müşteri hedefteki tasarruf miktarı ve aylık tasarruf tutarına göre katılımcı grubunda yer alınır. Sıra tespiti noter huzurunda çekilen kura ile belirlenir. Sıra ile kişiler araba veya evlerine kavuşur.
 2. Serbest Tasarruf Planı: Müşteri, aylık tasarrufunu ve hedefini kendir planına göre oluşturur. Yapılan planlama ile müşteriler araba veya evlerinin teslim tarihini en baştan belirler.

Çözüm Tasarruf Kredi Hesaplama

Çözüm Tasarruf, katılımcılarına peşinatsız, kredisiz ve faizsiz ev alabilme imkanı sunmaktadır. Hesaplamada kişinin hedefindeki tutar ve aylık ödeyebileceğini belirlediği miktar etkilidir. Firmada katılımcı öncelikle ihtiyacı olan tasarrufu belirler. Tasarruf etmek istediği tutar, arabanın, evin veya diğer ürünlerin karşılığıdır.

Hedef tutar belirlendikten sonra aylık tutarına gelirine göre katılımcı karar verir. Peşinat ödemek zorunlu değildir. Fakat peşinat ödeyen veya ara ödemeler yapanlar evinini veya arabasını daha erken alabilir. Ev ve araba başta olmak üzere diğer ürünlerini hiç borçlanmadan ve bütçeye göre aylık taksitlerle elde etme imkanı verilir.

Çözüm Tasarruf ‘un sunduğu Fırsat Paketlerinde yer alan Ekonomik, Hızlandıran, Kısayol, Kolay Başlangıç, Sponsor, Turbo, Zaman Kazandıran paketlerinden veya Genel Paketler arasında yer alan Düğün, Eğitim, Kobi, Esnaf ve Sanayici paketlerinden biri seçilir. Paketlerin içeriği farklı olduğundan en uygun olan tercih edilmelidir.

Paket seçiminden sonra sıralı veya serbest tasarruf yöntemlerinden biri seçilerek ödeme planı belirlenir. Yapılan işlemlerin ardından ödemeler başlar ve en kısa sürede ihtiyaçlara kavuşma imkanına ulaşan yol açılmış olur.

Çözüm Tasarruf ile Kimler Ev Araba Alabilir?

Faizle veya senetle araba, ev almak istemeyenler Çözüm Tasarruf’ a başvurmaktadır. 18 yaşından büyük kişiler ve tüzel kişilikler Çözüm Tasarruf’ un her türlü imkanlarından yararlanarak tasarrufunu yapabilir.

Çözüm Tasarruf ile Ne Alabilirim?

Tasarruf finans sektörünün öncü kurumlarından olma yolunda ilerleyen Çözüm Tasarruf, taksitle ev alma başta olmak üzere kişilerin ve tüzel kişiliklerin her türlü ihtiyacına finans sağlar. Ev, araba, eğitim, evlilik, mobilya, beyaz eşya, kobilerin ihtiyaçları gibi birçok şeyde Çözüm Tasarruf imkanları kullanılabilir. Firma sadece belli sektöre yardımcı olmaz. Tarımdan turizme kadar her sektörden firmaya tasarruf konusunda yardımcı olur. Makine ve ekipman ihtiyacı olanlara da finansman sağlayarak ihtiyaçlarını giderir.

Çözüm Tasarruf ile Nasıl Ev ve Araba Sahibi Olunur?

Çözüm Tasarruf aslında katılımcılarının ihtiyaçları nispetinde belirledikleri hedef tutarı biriktirmelerinde yardımcı olmaktadır. Hedef tutarlarıyla araba, ev almak gibi ihtiyaçlar giderilir. Tasarruf yapılırken firmanın desteği ile daha erken ihtiyaçları karşılama fırsatı elde edildiğinden katılım oldukça fazladır. Çözüm Tasarruf ile ev veya araba sahibi olmak için katılımcı;

 • Hedefteki tutarını belirler
 • Aylık ödeyebileceği miktarı belirler
 • Paketler arasından en uygun olanı seçer
 • Tasarruf planı yöntemini belirler
 • En kısa sürede ihtiyaçlarını karşılar.

Çözüm Tasarruf Konut Projelerinden Ev Alabilir miyim?

Çözüm Tasarruf sayesinde konut projeleri dahil olmak üzere Türkiye’nin her yerinden ev ve araba almak mümkündür. Çünkü firma sayesinde kişiler hedeflediği miktarı tasarruf ederler. Tasarruf ettikleri parayı nerden ve nasıl kullanacaklarını kendileri belirler. Araba, ev, iş makinası, düğün harcamaları vb gibi alanlarda dilediği gibi kullanabilir.

Çözüm Tasarruf İstediğim Satılık Daireyi Alabiliyor muyum?

İhtiyaçların erkenden kavuşmak isteyenler Çözüm Tasarruf’ un imkanlarından yaralanmaktadır. Kişi Çözüm Tasarruf yöntemleri ile elde ettiği miktarla dilediği yerden satılık daire alabilir. Yani bankalardan alınan konut kredilerinde olduğu gibi işlemler belli bir ev üzerinden yapılmaz. Katılımcı nerden, nasıl ev alacağına parası eline geçince kendi karar verir.

Çözüm Tasarruf’un Sunduğu Avantajlar Nedir?

Nakit para ile ev veya araba alacak gücünüz yoksa ne yaparsınız? Taksitle araba veya ev alma yollarını araştırırsınız. Günümüzde tasarruf ve dayanışmayla ev, araba almaya yardımcı olan firmalar bulunmakta. 2019 yılında kurulup sektörde hızla ilerleyen Çözüm Tasarruf katılımcılarına çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

 • Bireysel ve kurumsal ihtiyaçları krediye, faize girmeden ve peşinat ödemeye gerek duymadan karşılama imkanı sunar.
 • Katılımcıların tasarrufları güçlü sermaye yapısı sayesinde güvendedir.
 • Ülkemizin nerdeyse her ilinde bulunan şubeleri sayesinde iletişim çok kolay yapılır.
 • Başta ödenen maliyetin dışında kişi belirlediği hedef miktarın dışında ödeme yapmaz.
 • Uzun vade imkanı ile tasarrufları kolayca ödeme imkanı bulunur.
 • Farklı paket seçenekleri sayesinde kişi bütçesine ve durumuna en uygun olanı seçebilir.
 • Hedeflenen miktara normal şartlara göre daha kısa sürede ulaşılır.
 • Tasarrufun miktarını, vadesini ve aylık taksitini kişi kendi belirler.
 • Faiz uygulaması yoktur.
 • Katılımcı tasarruf miktarı hedefini gerekli gördüğü zaman artırabilir veya azaltabilir.

Çözüm Tasarruf En Fazla Kaç Ay Taksit Yaptırabilirim?

Kişi faizsiz, kredisiz ev almak için Çözüm Tasarruf’ a başvurduğunda tasarruf tutarı, teslim tarihi ara ödemelerine ve peşinatına göre belirlenir. Kişi peşinat ve ara ödeme yapmak zorunda değildir. Fakat yaparsa teslim tarihini öne çeker. Çözüm Tasarruf, katılımcılarına en fazla 400 kişilik uzun vade imkanı sunmaktadır. Uzun vade imkanı aylık taksitleri düşürdüğünden sıklıkla tercih edilir.

Çözüm Tasarruf Taksit Miktarı Nasıl Belirlenir?

Bankaların kredi imkanlarında faiz ve ek masraflar vardır. Bunları ödemek istemeyenler faizsiz finans sistemi ile hizmet veren kurumları seçmektedir. Kişi aylık tasarruf miktarına, vadesine ve hedefindeki miktara karar vererek Çözüm Tasarruf’ un katılımcıları arasında yerini alır. Taksit miktarını aslında kişi kendi belirler. Örneğin; hedefindeki tasarruf miktarı 400 bin ise ve bunu 200 ayda ödemek istiyorsa aylık 2 bin TL ödemeye karar vermiştir.

Çözüm Tasarruf Taksit Ödemeye Ne Zamana Başlayacağız?

Ev sahibi almak için konut kredisi yerine tasarruf finans hizmetlerini seçmek oldukça makuldür. Katılımcı kurumdaki işlemlerini yaptıktan sonra ilerleyen ayda ödemelerini yapmaya başlar.

Çözüm Tasarruf ’un Güvencesi Nedir Nasıl Güvenebiliriz?

Güvenirlik ve şeffaflık ev kredisi almak yerine Çözüm Tasarruf’ u seçenlere sunulan en büyük değerlerdir.  Firma katılımcılarının tasarruflarını asla nemalandırmak, değerlendirmek veya yatırım amacıyla kullanmaz. Katılımcılarından aldıklarını yine tasarruf sahiplerinin hedeflediği miktarı daha erken elde edebilmesi için finans olarak kullanır.

Teslimat zamanı geldiğinde diğer katılımcıların hakkını korumak için alınan ürüne satılamaz şerhi konulur. Ürün katılımcının üzerine alınır fakat gruptaki bütün katılımcılar ürünlerini alıncaya kadar satılmasına izin verilmez. Böylece diğer katılımcıların hakları korunur.

Şayet katılımcılar haklarını koruyama yönelik teminat senedi veya teminat mektubu isterlerse verilir. Başlangıçta yapılan sözleşmede katılımcının bütün hakları açıkça belirtilerek koruma altına alınır. Finans kurumunun hizmetlerine dahil olmadan önce imza atılacak sözleşmeyi okursa haklarının güvence altında olduğunu her katılımcı görecektir.

Çözüm Tasarruf ile Ev ve arabayı hemen alabilir miyiz?

Çözüm tasarruf kredisiz, peşinatsız, faizsiz araba, ev ve diğer ürünleri alma fırsatı verir. Katılımcıya iki yöntem sunulur. Bunlardan sıralı tasarrufta ürünü teslim alınacağı zaman kura ile belirlenir. Zamanını kestirmek mümkün değildir. Çünkü noter huzurunda kura ile yapılır. İkinci seçenekte yani serbest tasarrufta kişi ürünü ne zaman alacağını baştan belirler. Çözüm Tasarruf, katılımcılarını hemen araba veya ev sahibi olma imkanı sunar. Fakat sonra da olabilir.

Çözüm Tasarruf ile İstediğim satılık arabayı alabiliyor muyum?

Çözüm Tasarruf ile elde edilen tasarruf ile istenilen araba satın alınır. Sadece ödemeler bitinceye kadar satılamaz ipoteği bulunur. Ödemeler bitince şerh kalkar.

Çözüm Tasarruf ve Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar Nasıl Çalışır?

Faizsiz ev ve araba almaya imkan  veren firmalar annelerimizin altın günü mantığı ile çalışır. Konut veya taşıt kredisi uygulamasında alınan miktar kadar faiz ödemesi yapılır. Fazladan ödeme yapmak istemeyenler faizsiz kurumlar aracılığıyla bir araya gelerek kadınların altın günlerinde olduğu gibi her ay birine ihtiyacı olan parayı verirler.Çözüm Tasarruf Sistemi Nedir?

Çözüm Tasarruf Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar Güvenli mi?

Evet güvenlidir. Ülkemizde faizsiz ev alma imkanı veren hizmet tek bir firma ile başlamıştır. Katılımcılarına faizsiz, kredisiz, peşinatsız ev, araba alma imkanı sunan firma halka güven sunmuştur. Katılımcısına sunduğu güveni oluşturan şartlara sözleşmelerde ayrıntılı olarak yer verilir. Güven sorunu yaşanmadığında günümüzde firma sayısı çok arttı.Çözüm Tasarruf Sistemi Nedir?

Çözüm Tasarruf Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmaların Hizmet bedeli

Ev sahibi olarak kiradan kurtulmak için tasarruf yapmak isteyenler Çözüm Tasarruf’ a çalışma bedeli öderler. Çalışma bedelinin dışında ek herhangi bir ödeme yoktur. Çalışma bedelinin miktarı yapılacak tasarruf miktarına, tasarruf planına, finansman tutarına ve kampanyalara göre değişir. Çok cüzi olduğundan ödemede sıkıntı oluşturmaz.

Çözüm Tasarruf Faizsiz Ev Sisteminin Banka Kredisi ile Kıyaslanması

Bankalardan alınan konut kredilerine faiz ve ek masraflar eklenir. Böylece alınan 200 bin liralık kredi faiz oranına, vadesine ve bankanın ek kalemlerine göre 400 bin gibi bir miktar olarak geri ödenir. Bankadan alınan kredi ile hemen evi satın alma durumu vardır. Belli ev satın alınır. Çözüm Tasarruf tarzındaki faizsiz ev sistemlerinde katılımcı istediği evi alır. Hemen alabileceği gibi birkaç ay sonra da alabilir. Fakat faiz ödemeyeceğinden çok daha karlıdır.

Çözüm Tasarruf Faizsiz Ev Alma Sisteminin Avantajları

Bireylerin ve firmaların ihtiyaçlarını gidermeye yönelik çözüm imkanları sunan faizsiz ev alma sistemlerinin en büyük avantajı aylık taksit tutarını, vadesini, tasarruf yöntemini katılımcının kendisinin seçmesidir. Daire veya araba alacak olan kişi ihtiyaçlarının ve harcamalarının  farkında olarak bütçesine uygun tasarruf planları oluşturabilir. Hayatı boyunca yapacağı tasarrufu bir sisteme girerek daha organize bir şekilde yapar ve daha kısa sürede tasarrufunu elde edebilir.Çözüm Tasarruf Sistemi Nedir?

Çözüm Tasarruf Çekilişsiz Sistem

Çözüm Tasarruf’un çekilişsiz sistemi Serbest Tasarruf Planları’dır. Serbest tasarrufa dahil olanlar teslim tarihini baştan bileceğinden sahibinden ev veya araba fırsatlarını daha kolay yakalar.Çözüm Tasarruf Sistemi Nedir?

Çözüm Tasarruf Çekilişli Sistem

Çözüm Tasarruf çekilişli sistemi Sıra Tespitli Tasarruf Planları’dır. Gruptaki kişilerin ürünlere sahip olma zamanları noter huzurunda çekilen kura ile belirlenir. Çekilişli sistem konut projesi taksit ödeme şartlarına genelde uymaz. Fakat kuranın zamanına göre peşin ödeme imkanı sunan konut projelerinde idealdir.Çözüm Tasarruf Sistemi Nedir?

Çözüm Tasarruf Araba Alımı

Ev için geçerli olan şartların aynısı araba için de geçerlidir. Faizsiz, kredisiz, peşinatsız araba almak isteyenler alacakları arabanın miktarını, aylık taksitlerini ve vade sayısını ayarlayarak Çözüm Tasarruf gruplarına dahil olarak araçlarını alırlar.Çözüm Tasarruf Sistemi Nedir?

Çözüm Tasarruf Hesaplama

Hayatınız kolaylaştırmak için satılık araba veya ev almak istediğinizde Çözüm Tasarruf hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Tasarruf ödeme hesaplamalarında katılımcı daha etkindir. Katılımcı hedefindeki tutarı ve vadesini belirleyerek aylık ödeme miktarını da belirlemiş olur. Hedefteki tasarrufun üzerine sadece çok cüzi organizasyon ücreti olarak Çalışma Bedeli alınır.Çözüm Tasarruf Sistemi Nedir?

Çözüm Tasarruf İletişim Bilgisi

Merkez: ENPLAZA Saray Mahallesi Akgül Sokak 34768 Ümraniye/ İstanbul

İletişim numarası: 444 2 296

Elektronik posta: [email protected]

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim