Birevim Hakkında bilinmeyenler!

Birevim Hakkında bilinmeyenler!

0
19663

Birevim Nedir?

İnsanların hayattaki tek hayali bir ev satın almaktır. Kirada oturan kişiler bunun sıkıntılarını daha fazla yaşamaktadırlar. Her ay ödenen kira, faturalar ve diğer giderler haliyle kişileri oldukça fazla yıpratmaktadır. Kendi evinde oturan kişiler bir bakıma daha şanslıdırlar. Ev sahibi olmak isteyen kişiler bu hayalini hemen gerçekleştirmek isterler. Birevim “bir tane evim olsun” diyenlerin başvurdukları faizsiz ve taksitli ödeme şanslarının sunulduğu bir sistemdir. Birevim Hakkında bilinmeyenler!

Ev almanın en kolay yolu anne ya da babadan kalan mirastır. Onların sayesinde ev sahibi olabilirsiniz. Ama böyle bir durum söz konusu değilse; kendi imkanlarınızla ev almanız gerekmektedir. Banka kredisi ile ev alma seçeneği insanları oldukça yıpratarak ve yıllarca büyük miktardaki taksitleri ödeme zorunluluğunu kişilere yüklemektedir. Ayrıca evin iki katından fazla bir miktarı da geri ödemek zorunda kalmanız oldukça üzücüdür.

Birevim Kimin?

Birevim 2016 yılında Murat Çiftçi tarafından kurulmuştur. İnsanların faiz ödemeden ve senetle ev alabilecekleri bir sistemi hayata geçirmiştir. Bu sistem sayesinde kişiler bankaların onlara sundukları yüksek faizlerden etkilenmemektedir. Ödeme koşullarına göre belirlenen taksitler, peşinat verilerek ya da verilmeden kişilere sunulan imkanlar oldukça cazip olup; bu güne kadar Birevim güvencesiyle binlerce kişi ev sahibi olmuştur. Birevim Hakkında bilinmeyenler!

Birevim Şubeleri

Özellikle kirada oturan kişiler için kiracıya ev vaadiyle gündeme gelen Birevim her geçen gün şube sayısını artırmaktadır. 60ı aşkın şube ile insanlar için faizsiz ev avantajını sunan firma; özellikle dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmelerini hedeflemektedir.

Birevim Hakkında bilinmeyenler!,Birevim Kampanyaları

Birevim’ den faydalanarak istediğiniz evi alma şansına sahipsiniz. Çekilen kuralar sıranın kimde olduğunu belirlemektedir. Sıra size geldiğinde talep ettiğiniz evi alabilirsiniz. Taksit seçeneği ile kişiler kira öder gibi ev alma şansına sahiptirler. Firma kendi müşterilerine bazı kampanyalar da düzenlemektedir. Aylık yenilenen ve farklılaşan kampanyaları bulunmaktadır. Birevim Hakkında bilinmeyenler!

Mesela Birevim sistemine girmiş olan kişilere ikinci tasarruflarında %10 indirim uygulamaktadır. Evlerini teslim almamış kişilerin başkalarına kendilerini önermeleri halinde ev teslimlerini öne alabilmeleri de mümkündür. Ayrıca çiftçilere ve sağlık çalışanlarına da indirimler yapılmaktadır. Yapılan çekilişlerde bazı hediyeleri kazanmanız da mümkündür.

Birevim Yöntemleri,Birevim Hakkında bilinmeyenler!

Birevim sisteminde kişilerin ödeme gücüne göre farklı ödeme seçenekleri vardır. Sıra Tespitli Yöntemde, noter huzurunda çekiliş gerçekleştirilir ve kişiler böylelikle ev sahibi olur. Serbest Planlı Yöntemde, ödeme planını kendiniz ayarlayarak evinizi teslim alacağınız tarihinizi seçersiniz. Konut Değer Endeksli Yöntemde, noter huzurunda teslim tarihiniz kura yöntemi ile belli olmaktadır. Evinizin değerinin yitirilmemesi için uygulanan bir yöntemdir.Birevim Hakkında bilinmeyenler!

Bu yöntemlerden istediğinize karar vermek kişilerin tercihleri ve ödeme durumları ile ilgilidir. Bunların hepsinde taksit imkanı sunulmuş olup; taksitle ev al fırsatından yararlanmak isteyenler için tasarlanmış yöntemlerdir.

Birevim Kredi Hesaplama

Banka kredisi ile ev almak isteyenlerin karşısına yüksek miktarlarda faizler çıkmaktadır. Faiz oranları ne kadar düşük gösterilirse gösterilsin, toplam ödenmesi gereken anaparanın oldukça fazla olduğunu göreceksiniz. Ama Birevim’de öyle bir durumla karşılaşmazsınız. Evin değeri neyse ödediğiniz miktarda aynıdır. Mesela 300.000 liraya bir ev almak istiyorsunuz; 240 kişilik grubu tercih ettiyseniz, ayda 1.250 lira ödemeniz gerekecektir. Evinizi teslim aldıktan sonra ise 2.450 lira ödeme şansına sahipsiniz.

100.000 liralık ev almak isteyenlerin aylık ödeyecekleri miktar kiradan bile uygun olmaktadır. Birevim ile her ödeme koşullarına sahip evlere sahip olursunuz. Bu durum bütçenizle alakalıdır. Faizsiz ev sahibi olmak bu sistem içerisinde mümkündür. Böylelikle kişiler uygun fiyata ev almış olmaktadırlar.

Birevim İle Kimler Ev Ve Araba Alabilir?

18 yaşını doldurmuş her TC vatandaşı Birevim’den ev alabilir. Bunun için gelirini beyan etmesi ya da maaş bordrosu getirmesine gerek yoktur. Dar gelirli, orta gelirli ya da maddi durumu iyi herkes bu sistemden faydalanmaktadır. Araba almak isteyenler için de aynı durum söz konusudur. Taksitle araba almak isteyen kişiler senetle araba fırsatından faydalanabilirler. Böylece alacakları arabayı taksitle ödeyebilirler.

Birevim Yöntemi İle Ne Alabilirim?

Birevim yöntemlerinden birisini tercih ederek ev, araba, arsa, tarla ya da dükkan satın alabilirsiniz. Aldığınız bu gayrimenkullerde hiçbir faiz ödemeden anaparayı taksitlendirebilir ve sonucunda faizsiz ev, faizsiz araba alabilme şansınızı kullanırsınız.Birevim Hakkında bilinmeyenler!

Birevim İle Nasıl Ev Ve Araba Sahibi Olunur?

İnsanların ev almak için peşin paraları olmayabilir. Bu durumda ya bankadan kredi çekmek gerekir ya da yakınlarından borç istemesi lazımdır. Malum banka kredileri sonucunda alınan paranın oldukça fazlası faize gitmektedir. Yakınlarımızdan da ev parası kadar borç alamayacağımıza göre ev alma düşüncesi hayal oldu da diyebiliriz.

Aslında durum bu kadar vahim değildir. Taksitle ev alma avantajından faydalanmak isteyen kişiler Birevim fırsatlarından yararlanabilirler. Araba almak isteyen kişilerin de birikimleri olsun ya da olmasın taksitle araba alma şansları mevcuttur.

Birevim Konut Projelerinden Ev Alabilir Miyim?

Almak istediğiniz evi şahıstan ya da konut projelerinden alabilirsiniz. Kullanılmış ya da sıfır olan dairelerden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Bu durum sizin ödeme şartlarınızla ilgilidir. Birevim’den ev almak oldukça kolaydır ve istediğiniz özelliklerde evler alınabilinir.

Birevim İle İstediğim Satılık Daire’yi  Alabiliyor Muyum?

Almak istediğiniz evin nerede olmasını, nasıl olmasını siz kendiniz belirliyorsunuz. Birevim müşterileri kendi beğendikleri evi satın almaktadırlar. Yani onlara bu evi almalısın denmemektedir. Evin bedeli üzerinden belli bir peşinat verilmesi kişilerle ilgili bir durumdur. Herhangi bir peşinat vermeden de peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz.

Birevim’in ’İn Sunduğu Avantajlar Nedir?

 • Birevim sisteminin içinde olanlar peşinatsız araba ya da ev alabilirler. Peşinat zorunluluğu yoktur.
 • Alacakları ev ya da arabanın bedeli neyse toplamda o kadar miktarı öderler. Bunun haricinde aylık taksitlere herhangi bir faiz işlemez, sizden ek ücret talep edilmez. Ödenmesi gereken çalışma ücreti de bir defaya mahsus size sunulan hizmetin karşılığı olmaktadır.
 • Ara ödeme gibi bir olay yaşamazsınız.
 • Türkiye’nin her yerinden ev alabilme özgürlüğüne sahipsiniz.
 • Faiz ödemeyeceğiniz için almak istediğiniz ev ya da arabaya ucuz sahip olacaksınız.
 • Gruplar 20 kişi ile 480 kişi arasındadır. Ödeme durumunuza göre hangi grubu seçeceğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Kısaca şöyle diyebiliriz: Az kişilik grupta yer alanlar taksit miktarlarını yüksek tutarlar ve evlerine kısa sürede sahip olabilirler. Kalabalık gruplarda az miktarda taksit ödersiniz. Bu da sizin için faydalı olabilir. Seçim yapmak tamamen kişilerle ilgilidir.
 • Borcunuzu erken bitirme fırsatı size sunulmaktadır.
 • Evin değerini düşürme ya da yükseltme hakkına da sahipsiniz.

Birevim En Fazla Kaç Ay Taksit Yaptırabilirim?

Sistem içerisinde oluşturulmuş olan gruplar 20- 40- 60- 80- 120- 240- 360- 480 kişiliktir. Bunlar da sistemdeki ay sayınızla orantılıdır. Ödeme durumunuza göre 250 aya kadar taksit yaptırabilirsiniz. Birevim ile kiradan kurtulmak mümkündür. Hem de hiç peşinat vermeden ve uygun taksitlerle hiç faiz ödemeden kendi evinizin sahibi olabilirsiniz.Birevim Hakkında bilinmeyenler!

Birevim Taksit Miktarı Nasıl Belirlenir?

Birevim Hakkında bilinmeyenler!Belirlenen taksit miktarları kişilerin ödeyebilecekleri kadar olması önemli bir konudur. Ödenecek ay sayısı kadar kişiler gruplara tabi tutulurlar. Bu onların tercihi ile ilgilidir. Hangi grupta yer almak istiyorsa o gruba girme özgürlüğüne sahiptirler. Aynı durum araba için de geçerlidir. Taksitle araba almak isteyen kişiler ödeyecekleri taksit miktarlarını seçerler ve böylelikle taksitle araba alma fırsatını yakalamış olurlar.Birevim Hakkında bilinmeyenler!

Birevim Taksit Ödemeye Ne Zaman Başlayacağız?

Birevim’e başvuru yaptıktan hemen sonra taksitlerinizi ödemeye başlayabilirsiniz. Öncelikle alacağınız evin bedeli belirlenir. Sonra size uygun olan ödeme şekli ortaya çıkar. Hangi grupta yer aldıysanız fark etmez kredisiz ev sahibi olmak Birevim’de mümkündür.

Birevim ’İn Güvencesi Nedir? Nasıl Güvenebiliriz?

Her müşterisinin hakkını korumaya çalışan Birevim, evini teslim alan kişilerin evlerine borcu bitene kadar ipotek koymaktadır. Böylelikle evlerini henüz teslim almamış olan kişilerin haklarını da ipotek teminat yöntemi ile korumuş olmaktadır. Ayrıca isteyen müşterilere haklarını korumak için teminat mektubu ya da senedi vermektedir.

Ayrıca başta yapılmış olan sözleşme ile müşterilerin hakları güvence altına alınmaktadır. Birevim faizsiz finans sistemi ile kişilerin hiçbir faiz ödemeden ev sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Birevim  İle Ev Ve Arabayı Hemen Alabilir Miyiz?

Birevim Hakkında bilinmeyenler! İnsanlar ev alabilmek için konut kredisi çekerler ve böylece yıllarca yüklü taksitlerin altına girerler. Borçları bitmeden de ev kendilerinin olmuş sayılmaz. Birevim sisteminde dahil olduğunuz grup içerisinde bağlı bulunduğunuz tasarruf yöntemine göre ev teslimleri yapılmaktadır.

Birevim İstediğim Satılık Daireyi  Alabiliyor Muyum?

Nasıl ki bankadan ev kredisi çekilirken kişiler istedikleri evi satın alabiliyorlarsa; burada da aynı durum geçerlidir. İstediğiniz şehirden istediğiniz miktardaki evi satın alabilirsiniz.

Birevim İstediğim Satılık Arabayı Alabiliyor Muyum?

Birevim Hakkında bilinmeyenler! Belli bir birikimi olmayan kişilerin araba almaları oldukça zordur. Bankadan çekilen taşıt kredisi faiz oranları ile de arabanın maliyeti artmaktadır. Bu da zaten nakit parası olmayan kişilerin yıllarca faiz ödemesine neden olmaktadır. Birevim sistemi içerisinde istediğiniz arabayı satın alabilirsiniz. Sıfır ya da ikinci el tercih etmeniz sizin ekonominizle ve zevkinizle alakalı bir durumdur.

Birevim Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar Nasıl Çalışır?

Birevim gibi faizsiz ev ya da araba alabilme şansını kişilere sunan firmalar, kişi sayılarının çokluğu ile ayakta kalabilmektedirler. Çünkü kişilerden her ay alınan taksitler bir havuzda birikir, bu havuzdaki para her ay yapılan çekilişle kişilere dağıtılır. Sıra size geldiğinde şahıslardan ya da konut projeleri kapsamındaki ev satış ofislerinden evinizi satın alabilirsiniz.

Birevim Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar Güvenli Mi?

Birevim gibi faizsiz satış yapan firmalarda ilk başta bir sözleşme yapılmaktadır. Bu sözleşmede her şey yazılmaktadır. Bunun haricinde evlerini alan kişiler satış yapmasınlar diye ipotek konulmaktadır. Çekilişler de noter huzurunda şeffaf bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Bütün bunlar bu tür firmaların güvenilir olduğunu göstermektedir.

Bu firmalardan ev ve araba alan binlerce kişi bulunmaktadır. Satılık daire tercihlerinde kişiler faizsiz oldukları için Birevim gibi firmalara müracaat etmektedirler.

Birevim Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmaların Hizmet Bedeli

Çalışma bedeli adı altında bir hizmet bedeli kişilerden alınmaktadır. Bu bedel taksit sayısı arttıkça değişmektedir. Yani kişiler bir defaya mahsus olarak verdikleri hizmet bedeli tercih ettikleri gruba göre farklılık göstermektedir. Birevim çalışma bedeli % 6,9 ile 12,9 arasında değişmektedir. Satılık araba almak isteyenler için de bu çalışma bedeli geçerlidir. Ama arabanın değeri eve göre daha az olduğu için haliyle bu bedel de daha az olacaktır.

Birevim Faizsiz Ev Sisteminin Banka Kredisi İle Kıyaslanması

Konut alacak olan kişiler haliyle Birevim ve banka kredisi arasındaki farkı merak ediyorlardır. Birevim ile 200.000 liraya ev alan bir kişi ödemesi bittiğinde yine aynı parayı ödemektedir. Sadece çalışma bedeli ücreti eklenir o kadar. Bunu haricinde taksitlerde faiz ya da paranın hepsinde faiz olmamaktadır. Ama banka kredileri öyle değildir. 200.000 liralık ev kredisinde 120 ay sonra 338.000 lira ödemeniz gerekmektedir. Fark apaçık ortadadır.

Birevim Faizsiz Ev Alma Sisteminin Avantajları

Birevim Hakkında bilinmeyenler! Sistemin en büyük avantajı faiz ödenmemesidir. Peşinat verme zorunluluğu da yoktur. Ara ödeme yoktur. Kişiler tercih ettikleri evi alabilirler. Tasarruf sistemlerinden istediğine dahil olurlar. Daire satın almak Birevim’le oldukça kolaydır. Taksit ödeme güçlüğü çektiğiniz durumlarda taksit atlatma imkanınızı kullanabilirsiniz. Birevim kişileri tasarruf yapmaya yönlendiren bir kuruluştur.

Ödeme planınızda değişiklik yapabilirsiniz. Erken kapatma ya da sıra size geldiğinde farklı miktardaki ev ya da araba almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Sistemden çıkmak isteyen kişiler o zamana kadar ödemiş oldukları miktarları geri alabilirler. Bu da avantajlı bir durum olarak karşılarına çıkmaktadır. Sadece çalışma bedeli ödenmemektedir.

Birevim  Çekilişsiz Sistem

Birevim Hakkında bilinmeyenler! Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemindeki kişilerin ev teslim tarihleri noter huzurunda belirlenmektedir. Peşinat verilip verilmemesi kişilerin tercihine bağlıdır. Bu sistemde evinizi teslim alacağınız tarih bellidir. Teslimden sonra ödeme taksitleriniz tekrar düzenlenir. Bu sistemde borcunuzu vaat ettiğiniz süreden daha erken bir şekilde bitirmeniz söz konusudur. Evleri sahibinden ya da konut projesinden tercih edebilirsiniz.

Birevim Çekilişli Sistem

Birevim Hakkında bilinmeyenler! Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi ile evinizi ikinci el, sıfır ya da konut projesi içinden de alabilme şansınız bulunmaktadır. Bu sistemde evinizi teslim alacağınız tarihi kendiniz belirlediğiniz gibi; ödeme durumlarını da kendiniz seçersiniz. İsterseniz peşinat verirsiniz istemezseniz vermezsiniz. Ara ödeme gibi bir zorunluluk olmadığı halde isterseniz yapabilirsiniz. Böylece evinizi erken teslim alarak borcunuzu erken bitirirsiniz.

İsterseniz sabit belirlenmiş olan taksitleri ev tesliminden sonra artırabilirsiniz. Böylelikle de borcunuzu erken bitirmiş olacaksınız. Bütün bu belirlemeler sonucunda evinizin teslim edileceği tarih de ortaya çıkmaktadır.

Birevim Araba Alımı

Birevim’den istediğiniz modelde ve yaşta olan arabaları tercih etmek sizin ekonominizle ilgili bir durumdur. Sıfır ya da ikinci el araç alımlarınız Birarabam sistemi ile sizlere sunulmaktadır. 20 aydan 66 aya kadar olan taksit sayınızı siz belirlersiniz. Ona göre olan grupta yer alarak; noter huzurunda yapılan çekilişle arabanıza sahip olabilirsiniz. Birevim Hakkında bilinmeyenler!

Birevim Hesaplama

200.000 liralık ev aldığınızda hiç peşinat vermeden 120 kişilik programda 1.666 liralık taksitlerle ödeyebilirsiniz. İsterseniz ev tesliminde taksit miktarını artırabilirsiniz. Çalışma bedeli olarak 20.400 lira ücret alınır ve evin maliyeti size 220.400 lira olmaktadır.

Birevim’in Sunduğu Avantajlar Tekrar Belirtmek Gerekirse :

 1. Ek Maliyet Yok: Birevim müşterileri, ev sahibi olurken herhangi bir ek maliyet ödeme zorunluluğuyla karşılaşmazlar.
 2. Tasarruf Grupları: Birevim, 20 kişiden 480 kişiye kadar tasarruf grupları oluşturmanıza olanak tanır. Bu gruplara dahil olarak, taksit seçeneklerini kendi bütçenize uygun şekilde belirleyebilirsiniz.
 3. Faizsiz Ev Sahipliği: Birevim ile ev alırken faiz ödeme zorunluluğu olmadığı için, ev sahibi olmak daha ekonomik hale gelir.
 4. Hızlı Ev Sahipliği: Sıra tespit yöntemine göre ev almak istediğinizde, evinizi 1. ayda alabilirsiniz ve borcunuzu 81 ay vadeyle ödersiniz. Bu sayede borcunuzu daha kısa sürede tamamlamış olursunuz.
 5. Banka Kredisinden Daha Ucuz: Birevim, banka kredisiyle ev almak yerine daha ekonomik bir seçenek sunar ve ev sahibi olmanızı daha hızlı sağlar.
 6. Peşinat Yok: Birevim ile ev sahibi olurken herhangi bir peşinat ödeme zorunluluğu bulunmaz.
 7. Erken Borç Ödeme: Borcunuzu erken bitirmek isterseniz, ara ödeme yaparak daha erken ev sahibi olabilirsiniz.
 8. Ev Seçme Özgürlüğü: Almak istediğiniz evi kendiniz belirleme özgürlüğüne sahipsiniz.
 9. Kredi Notu İstenmez: Birevim, kredi notunuz veya sicilinizle ilgilenmez. Sadece ev sahibi olmak istemeniz yeterlidir.

Birevim, müşterilerine ekonomik ve esnek bir ev sahibi olma fırsatı sunarak birçok avantaj sağlar.

Birevim İletişim Bilgisi

Küçükbakkal köy, Merdivenköy Yolu Caddesi No:2 Ataşehir/ İstanbul

Telefon: 0 216 339 01 11- 444 23 53

Birevim Hakkında bilinmeyenler!

Birevim Hakkında bilinmeyenler!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim