Küçük Miktarlarda Para Avı

Küçük Miktarlarda Para Avı

0
2934

Küçük Miktarlarda Para Avı. Büyük bir miktarın yanında giden küçük miktarlar genellikle göze batmaz ve göz ardı edilirler. Fakat bu göz ardı edilen miktarlar zamanla büyük miktarlara dönüşürler. Aslında göz ardı edilmemesi gerekenlerdir. Damlaya damlaya göl olur ata sözünde ki gibi bu küçük miktarlar ile birçok tasarruf yapmak mümkündür. Bundan dolayı bu miktarlar birer para avına dönüşmelidir. Küçüklüğümüzde hemen hepimizin sahip olduğu küçük kumbaralar; küçük paralarla birikim yapmanın en temel özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine harçlıklarımızı biriktirerek; temel ihtiyaçlarımızı karşılıyor olmamız da tasarruf noktasında etkili yöntemler arasında yer almaktadır.Küçük Miktarlarda Para Avı.

Az miktarlardaki paraların genellikle gözden kaçtığı düşünülse de, bu küçük miktarlar zaman içinde büyüyerek önemli bir birikim haline gelebilir. “Damlaya damlaya göl olur” atasözü gibi, küçük tasarrufların biriktirilmesi, zamanla büyük bir miktara ulaşmamıza yardımcı olabilir. Bu nedenle, küçük miktarları göz ardı etmemeli, aksine bunları bir para avına dönüştürmeliyiz. Küçük Miktarlarda Para Avı.

Küçük kumbaraların, çocukluk yıllarımızda sahip olduğumuz ve küçük paralarla biriktirme alışkanlığını kazandıran önemli bir araç olduğunu hatırlamak önemlidir. Aynı şekilde, harçlıklarımızı biriktirerek, temel ihtiyaçlarımızı karşılama alışkanlığımız da tasarruf yapmamıza katkı sağlar. Küçük Miktarlarda Para Avı.

Küçük miktarlarda para biriktirmek, disiplinli bir şekilde yapıldığında finansal durumu güçlendirebilir ve geleceğe yönelik güvenli bir mali temel oluşturabilir.

Nelere Dikkat Edilmeli (Küçük Miktarlarda Para Avı)

En çok ekstra paranın gittiği yerler faturalardır. Her kart kullanılan alışverişte tutar ile karttan çekilen miktar doğru mu diye, kart şifresi girilmeden kontrol edilmelidir ve her ay düzenli olarak kart ekstreleri de kontrol edilmelidir. Çekimler de tutar miktarı hatalı girilmiş fazla ya da eksik yazılmış olabilir. Ekstrelerde de yapılan hatalar görülebilir. Çift çekim yapılmış ya da kişinin haberi olmadan harcamalar gerçekleştirilmiş olabilir. Bu tip durumlardan birçok para kaybı önlenebilir.

Cep telefonu, internet gibi paketler, tüm operatörlerin tüm tarifeleri incelenmeli en uygun tarifeye geçiş yapılmalıdır. Tarife içinde ki ekstra ödemeler kapatılmalıdır. Daha uyguna bir tarifeye geçiş yaparak uzun vadede çok kar edilmiş olunur. Havale işlemlerinde, internet bankacılığı, şubeler ve ATM’ler farklı ücretler almaktadır. İnternet üzerinden yapılan havale ücretlerinde çok daha az havale ücreti bulunmaktadır. Böylelikle ATM ve şubelere ödenecek fazla paradan kurtulmuş olunur.Küçük Miktarlarda Para Avı

Ekstra harcamaların önlenmesi, finansal yönetimde önemli bir konudur. Özellikle faturalar, kart kullanımları ve abonelikler gibi alanlarda yapılan kontrollerle birçok tasarruf sağlanabilir. Bu noktada, her kart kullanımında çekilen miktarın doğruluğunu kontrol etmek, kart şifresi girilmeden önce tutarı doğrulamak önemlidir. Ayrıca, düzenli olarak kart ekstrelerinin detaylı bir şekilde incelenmesi, hatalı çekimler veya fazla/eksik yazılmış tutarlar konusunda farkındalık yaratır.

Telefon, internet gibi abonelik paketleri düzenli olarak gözden geçirilmeli ve en uygun tarifeye geçiş yapılmalıdır. Tarife içindeki ekstra ödemelerin kapatılması, uzun vadede maliyetleri düşürebilir. Ayrıca, havale işlemleri sırasında farklı ücret uygulayan kanallar arasında seçim yapmak da önemlidir. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan havaleler, ATM veya şubelerden daha düşük ücretlere tabi olabilir, böylece gereksiz harcamalardan kaçınılmış olur.

Bu basit adımlar, küçük miktarlarda yapılan tasarrufların toplamda önemli bir miktara ulaşmasına olanak tanır ve finansal yönetimi daha etkin hale getirir.

Bankalar Ve Enerji Tasarruflar

İhtiyaç, taşıt, konut fark etmez çeşitli sebeplerle her gün binlerce insan kredi başvurusunda bulunmaktadır. Her kredi alındığında faiz ile birlikte çok miktarda para ödenmektedir. Doğru ödeme planlaması ile ve ilk fırsatta borcu kapatarak faiz ödemekten kaçınılmalıdır. Böylece çok miktarda para cepte kalacaktır. Günlük enerjiye harcanan para da fazla olacağı için özellikle elektrik ve ısı için gerekli tedbirlerin alınması tasarruf ettirecektir. Isı yalıtımı, A+++ ürünler, faturalarda büyük değişiklik yapacaktır. Enerji tasarrufu noktasında başarılı ürünleri tercih ediyor olmak; beraberinde önemli kazançları da getirecektir.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim