Ev Kredisi Başvurusu Nereye Yapılmalıdır?

Ev Kredisi Başvurusu Nereye Yapılmalıdır?

0
2337

Ev Kredisi Başvurusu Nereye Yapılmalıdır? Yeni evlenenlerin bir kısmı veya kendi evi olmayanlar kirada otururlar. Kirada oturmak, barınma ihtiyacını çözmek için kullanılan bir seçenektir. Fakat bu seçeneğin kalıcı bir çözüm olmadığını herkesi bilir. Çünkü her ay aile bütçesinden önemli bir miktarı kiraya ödemek memnun edici bir durum değildir. Kiradan kurtulmak ve yatırım yapmak isteyenler ev kredisi alarak konut sahibi olmak isterler.

Ev Kredisi Başvurusu Nereye Yapılmalıdır?

Ülkemizde ev almak için çeşitli yöntemler bulunur. Yöntemlerin başında bankalardan konut kredisi almaktır. Bankalar, evi kişi adına peşin para ile satın alır. Peşin olarak alınan evin üzerine faiz oranlarını, vade farkını ve diğer masraflar ekleyerek kişiye taksitle satar. Kişi aldığı kredinin taksitlerini ödeyip bitirinceye kadar evi, ipotek altındadır. Taksitler bitince ipotek kalkar. Vatandaşların sıklıkla kullandıkları ev kredisi için kısa mesajla, online veya şubeye giderek ön başvuru yapılmalıdır. Ön başvuru kabul edilince şubeye belgeleriyle giden kişi kredi işlemlerini gerçekleştirir.Ev Kredisi Başvurusu Nereye Yapılmalıdır?

Ev Kredisi Geri Ödemeleri Nasıl Yapılır? Ev Kredisi Başvurusu Nereye Yapılmalıdır?

Ev almak için bankadan kredi aldıktan sonra ödemeler başlar. Ödemelerin nereye yapılacağı ise merak konusudur. Kredi ile ilgili işlemleri yaparken konu ile ilgili bütün sorular bankanın yetkilisine sorulmalıdır. Nasıl yatırılacağı, nereye yatırılacağı gibi sorular önemlidir. Ev kredisi alan kişiler, banka yetkilisi ile görüşürken bir ödeme planı çıkarırlar. Geri ödemede bu plana kayıtsız uyulmalıdır. Uyulamayacak ödeme planı asla yapılmamalıdır. Alınan kredi hangi banka ise ödemeler o bankaya yapılmalıdır. Ev Kredisi Başvurusu Nereye Yapılmalıdır?

Ev Kredisi Borcunu Erken Bitirmek Mümkün mü?

Bankalardan alınan kredinin erken ödenmesi mümkündür. Kişinin maddi durumu iyileşme gösterdiyse bankayla yaptığı ödeme planına riayet etmeyebilir. Erken ödemelerle kredi borcunu bitirebilir. Fakat burada karşısına %2’lik cayma bedeli karşısına çıkacaktır. Cayma bedeli kişinin ödeyeceği miktara yansıtılarak ödeme yapılır. %2’lik cayma bedelini ödemek istemeyenler taksitlerine devam etmelidir. Ev Kredisi Başvurusu Nereye Yapılmalıdır?

Ev Kredisi Taksit Ödemeleri Aksatılırsa Ne Olur?

Kişi bankadan aldığı kredinin ödemelerine çok ciddi dikkat etmelidir. Ödemelerini aksatanlar için banka hukuki işlem başlatır. Alacağı miktarı icra yoluyla tahsil eder. Hukuki işlemlerle karşılaşmak istemeyenlerin taksitlerini günü gününe ödeme konusunda hassas olmaları şarttır.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim