Isınmanın Hesaplı Yolu Nedir?

Isınmanın Hesaplı Yolu Nedir?

0
1884

Isınmanın Hesaplı Yolu Nedir? Kış aylarının gelişi ile birlikte ısınma problemleri de ortaya çıkmakta. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise beslenmemiz ile alakalı. Mesela yediğimiz birçok yiyeceğin sağlığımız açısından önemi büyüktür evet. Fakat bunun yanı sıra doğru besinlerin doğru zamanlarda tüketilmesi de gerekmektedir.

Örneğin karbonhidrat açısından zengin olan besinlerin tüketilmesi özellikle kış aylarında doğru değildir. Çünkü bu tür yiyecekler kan şekerinde ani yükselmelere neden olacağı için çabuk acıkma ve bunun sonucunda da sürekli bir şeyler yeme isteğini arttırmaktadır. Bunun haricinde bu tarz besinler, çabuk yorulma, uyku halinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu nedenle de kış ayların için önerilen gıdalar arasında bu besinler yer almamaktadır. Tatlı ve hamur işinin aksine kış ayları için vücut ısısını yüksek tutmaya yönelik başkaca gıdalar mevcuttur.Isınmanın Hesaplı Yolu Nedir?

Kış Aylarında Tüketilebilecek Bazı Yiyecekler,Isınmanın Hesaplı Yolu Nedir?

Kış aylarında tüketilmeye uygun birçok sebze ve meyve türü bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de kök sebzelerdir. Kabak, lahana, havuç, tatlı patates gibi tüketilmesi uygun olan besinler sayesinde vücut ısısı artmaktadır. Bu tarz besinlerin sindiriminde vücut daha fazla enerjiye ihtiyaç duyacağından bu sayede de vücut ısısı artacaktır.

Isınmaya Yardım Eden Bazı Besinler

Bağışıklık sistemini güçlendirmede oldukça büyük etkiye sahip zencefil de vücut ısısını arttıran besinlerdendir. Yine ısınmaya yardımcı diğer besin türlerinden biri de baharat çeşitlerinden karabiberdir. Bu besinde de yine ısınmayı arttırıcı etkiye sahiptir. Şöyle ki biberin içerisinde bulunan biberin maddesi sinir sistemini uyarmakta ve ısı üretimini de arttırmaktadır. Diğer biber çeşidi olan acı biber de yine içerisinde bulunan bir madde olan kapsaisinin metabolizma hızını artırıcı özelliğe sahiptir. Dolayısı ile de vücut ısısının artırıcı özelliğe sahiptir.

Elbette kış ayları için en fazla düşündüğümüz problem, ısınmak ve doğru giysileri seçmek ve bunun benzeri önlemleri almaktır. Fakat kış aylarında gerekli besin takviyesini almamız bütün bu önlemleri de geride bırakabilir. Belki de büyük bir problem olmaktan çıkar. Doğru besinlerle hem sağlıklı hem de üşüme problemi olmadan sıcak bir kış geçirilebilir.Isınmanın Hesaplı Yolu Nedir?

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim