Para Biriktirmede Bankaların Hesap Seçenekleri

Para Biriktirmede Bankaların Hesap Seçenekleri

0
1752

Para Biriktirmede Bankaların Hesap Seçenekleri. Hayallerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için birikim yapmak oldukça önemlidir. Ev almak, araba almak, evlenmek, eğitim masrafları, eşya almak, taşınmak veya acil durumlarda illa ki paraya ihtiyacımız olur. Bu gibi durumlarda birikimimiz varsa zorlanmayız. Ancak kendi kendinize birikim yapamıyorsanız bankaların birikim için sunduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

İnsan kendini garanti altına almalıdır. İhtiyaç anında elinizin altında para olması zor durumlarda bir kurtarıcı gibi olacaktır. Acil durum fonunuz olduğuna sevineceğiniz 6 durumu daha önce bu yazımızda anlatmıştık. Bankalar birikim hesabı ile kişilere birikim yapma olanağı sağlıyor. Nasıl birikim yapıyorlar merak edilenler:

Para Biriktirmede Bankaların Hesap Seçenekleri

İş Bankası Birikim Hesabı

İş bankasında birikimli mevduat hesabı için minimum açılış tutarı 250 TL yatırmakla mümkündür. 5 yıl vade süresi ile açılan İş Bankası hesabınızda ilk yıl uygulanacak olan faiz oranı hesabı açtırdığınız günden itibaren geçerli olan en yüksek vadeli faiz oranı ile olur. Eğer 5 yıl içerisinde birikimli mevduat hesabınızı sonlandırmak isterseniz hesabınız kapatılır ve vadeli hesap olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Para Biriktirmede Bankaların Hesap Seçenekleri

Akbank Birikim Hesabı

Mevduat ve esnek para birikimi hesabı olan Akbank aynı zaman da çeyiz hesabı ile de birikiminize farklı hesaplar ile yardımcı oluyor. Hesap açılış ücreti 100 TL’den başlamaktadır. Faiz ise hesap açılış tarihinden itibaren şube kanalının ilan ettiği en yüksek faiz oranı ile değerlendirilmektedir. Bir yıllık bir değerlendirme yapılır. Bir yılın sonunda da güncel olan en yüksek faiz oranı ile hesap güncellenmiş olur. 5 yıl vadeli olarak açacağınız hesap  ile oldukça yüklü miktar birikim yapabilirsiniz. Para Biriktirmede Bankaların Hesap Seçenekleri

Garanti Birikim Hesabı

Aylık minimum 75 TL ile yatırım yaparak kendi birikiminizi oluşturabilirsiniz. İhtiyaç anınızda, hesabınızı kapatmadan ve en önemlisi getiri kaybı yaşatmadan geri alabilirsiniz. Birden fazla seçenek sunan Garanti belirlemiş olduğu tutar üzerinden yatırım yapmanıza fırsat sağlamaktadır. Para Biriktirmede Bankaların Hesap Seçenekleri

Halkbank Birikim Hesabı

Halkbank hesabınıza aylık veya 3 ayda bir yatırım yapmanıza fırsat sağlamaktadır. Birikimli mevduat hesabında en az 3 en fazla da 10 yıl seçenek imkanı sunuyor. Ancak aylık birikiminizin 50 TL altına düşmemesi gerekmektedir.

ING Bank Turuncu Hesap

Düzenli olarak aylık 100 TL ödeyerek bankanın faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Karar verdiğinizde 1 yıl boyunca hoş geldin faizinden de yararlanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Birikim Hesabı

Altın bankacılığı ile farklı seçenekler sunmaktadır. 0,1 gram altın ile hesap açabilirsiniz ve kaybolma, çalınma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Birikiminizi ise en az üç yıl almamanız gerekiyor.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim