Ev için kredi yerine birikim yapmalısınız!

Ev için kredi yerine birikim yapmalısınız!

0
2990

Ev için kredi yerine birikim yapmalısınız! Ev almayı düşünenler karar vermede zorlanırlar. Hangi yöntemle evin alınacağı en önemli konudur. İyice araştırarak karar verilmelidir. Bankadan konut kredisi alınınca geri ödemeye faiz oranları eklenir. Ek masraflar ise kişilerin ödeyeceği miktarın artmasına nedendir. Tasarruf yaparak ev almak için ise uzunca bir zaman gereklidir. Konut fiyatları arttığından birikim yapmak uzun zaman alır. Ev için kredi yerine birikim yapmalısınız!

Kişi karar verirken elindeki bütçesine ve kendi durumunu dikkate almalıdır. Bu konular dikkatle alınarak verilen kararda verimli sonuçlar elde edilir. Sadece uzun vadeli olması değil en uygun olan seçeneğin seçilmesine dikkat edilmelidir. Kredi almaya karar vermeden önce şartları gözden geçirilmelidir. Şartları netleştirmeden ev almaya karar vermek çeşitli sorunlara neden olabilir. Ev için kredi yerine birikim yapmalısınız!

Bankadan Konut Kredisi Almanın Şartları

Bankalar, belli faiz oranları karşılığında konut kredisi vermektedir. Bankadan kredi alarak ev almak büyük bir sorumluluk gerektirir. Krediye giren uzun süre borç altında olacağını bilerek yola çıkmalıdır. Kredi alırken;

  • Düzenli gelirin olması
  • Kredi notunun düşük olmaması, kara listede olmama
  • Bankaya ödemeleri düzenli yapılacağının ispatlanması

Banka risk grubunda olanlara kredi vermez. Kredinin çıkarılabilmesi için evin krediye uygun olması gerekir. Yasalara uygun şekilde yapılmış ve kredi şartlarını taşıyan evlere kredi çıkartılır.

Taksitle Ev Almak Mümkün Mü? Ev için kredi yerine birikim yapmalısınız!

Kredisiz, peşinatsız ve faizsiz hizmet veren kurumlar taksitle ev alma imkanı sunmaktadır. Kurumların sisteminden yararlanarak ev almak için cüzi bir miktar da olsa katılım ücreti ödenmelidir. Kurumun sistemine dahil olanlar kura çekerler. Çekilen kura ne zaman ev sahibi olunacağını belirlemektedir. Kurada çıkan tarih gelinceye kadar ödemeler yapılır. Taksitle ev alma 10 yıl kadar sürebilir. Vadesini doldurmamı olanlar evini aldıktan sonra ödemeye devam etmek zorundadır. Kura tarihi gelinceye kadar kira ile birlikte taksitlerin ödenecek olması kişiyi zorlayabilir. Ev için kredi yerine birikim yapmalısınız!

Birikimler İşe Yarayacak mı?

Faiz ödemek istemeyenler veya aldığından fazlasını geri vermek istemeyenler birikim yaparak ev almak isterler. Birikim yapmak güzel bir seçenektir. Fakat birikim yaparken evlerin fiyatlarının yükselebileceğini ve biriken paranın değerini kaybedebileceği dikkate alınmalıdır. Ev için kredi yerine birikim yapmalısınız!

Kredi Ödemeleri Nasıl Yapılır?

İster konut kredisiyle ister taksitle ister birikimle ev almak olsun hepsinin ödemesi yaklaşık olarak 5 ila 10 yıl arası sürecektir.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim