Temizlikte Tasarruf Zamanı

Temizlikte Tasarruf Zamanı

0
1799

Temizlikte Tasarruf Zamanı. Tasarruf yapmanın ön plana çıktığı günümüzde artık birçok kişi kimyasallara onlarca para döküp temizlik yapma düşüncelerini bırakmışlardır. Her şeye ayrı bir kimyasal madde kullanmak yerine evimizde bulunan malzemelerle temizlik işimizi halledebiliriz. Hem maddi açıdan daha uygun olacak hem de sağlık açısından daha iyi olacaktır. Temizlik tasarruf konusunda önemli kazanımlarım bulunduğu bir husus olarak karşımıza çıkıyor. Mesela temizlik yaparken su tüketimine dikkat edilmesi önemli bir tasarruf alanı olarak tanımlanıyor. Yine aşırı deterjan kullanımının  önüne geçilmesi de tasarruf noktasında önemli kazanımları beraberinde getiriyor.

Her Eve Her Yere Sirke (Temizlikte Tasarruf Zamanı)

Temizlik denilince akla ilk gelenlerden bir sirkedir. Sirkeyi aklınıza gelen her alanda kullanabilirsiniz. Bir anlamda olmazsa olmazlardandır. Kullanacağınız sirkeyi evde kendiniz yapabilirsiniz. Maliyeti nerede ise yok denecek kadar azdır. Özellikle kışın yediğiniz elmaların, mandalinaların kabuklarını atmak yerine biriktirip sirke yapabilirsiniz. Sirke sağlık açısından da çok faydalıdır. Kıyafetlerinizi yıkarken yumuşatıcı kullanmak yerine sirke kullanabilirsiniz. Böylelikle hem çamaşır makineniz yıpranmayacak hem kıyafetleriniz sağlıklı bir şekilde yıkanacak hem de maddi açıdan daha uygun maliyetli olacaktır. Sirke cam eşyalarınızı parlatmak için birebirdir. Temizlikte Tasarruf Zamanı.

Kâğıt havluya dökeceğiniz bir miktar sirke ile cam eşyalarınızı ovalarsanız muhteşem bir parlaklık elde edebilirsiniz. Dibine tutmuş tencereler ve cezveler için harika bir kir çözücüdür sirke. Sirke ve suyu dibi tutmuş tencerenize ve cezvenize ekleyerek kaynatırsanız dibinin çok kolay bir şekilde temizlendiğini görürsünüz. Sirke aynı zamanda kireç çözmede çok etkilidir. Duşakabinlerde, aynalarda, duş başlıklarında rahatlıkla bekleterek kullanabilirsiniz. Ayrıca halılarınız sirke ile silerseniz yıkamadan yeni gelmiş gibi parladığını görebilirsiniz. Temizlikte Tasarruf Zamanı.

Karbonat İle Beyazlık

Beyazlatma denilince akla ilk olarak karbonat gelir. Karbonat ile ovulan nesnelerde beyazlama kaçınılmazdır. Ayrıca beyaz çamaşırlarınız için çamaşır makinenize ekleyeceğiniz bir miktar karbonat çamaşırlarınızı kar gibi yapacaktır. Tül perdelerde beyazlığın sırrı aynı şekilde karbonattır. Karbonatlı suda perdenizi bir süre beklettikten sonra çamaşır makinenize de karbonat ekleyerek yıkama yaptığınızda perdeniz ilk günkü gibi tertemiz olacaktır. Ayrıca karbonatın kötü kokuları giderme özelliği de bulunmaktadır. Buzdolabının içinde bekletildiğinde buzdolabının içine sinmiş olan kokuları absorbe eder.Temizlikte Tasarruf Zamanı.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim