Para ile Arayı Düzeltmek

Para ile Arayı Düzeltmek

0
2020

Para ile Arayı Düzeltmek. Hayatta bazı alışkanları, düşünceleri değiştirerek para ile ara rahatlıkla düzebilir. Özlem Denizmen’in ‘Bolluk ve Bereket İçin Yer Aç’ kitabında bu noktalara değinilmiş ve okuyuculara önemli tavsiyeler verilmiştir. Bu tavsiye ve önerilerin başında ilişkiler gelmektedir.  İnsanların yaşamında aile ilişkilerinin yanında sosyal hayat ilişkileri de bulunmaktadır. Bu ilişkileri düzenlemek ve doldurmak manevi anlamda insanı doygunluğa ulaştıracağından açgözlü olmasını da engelleyecektir. Bunun yanında sağlıkta, güzellikte, aşkta, güçte, bilgilikte, kültürde değerleri belirlemek gerekmektedir. Bu belirlenen değerlere göre insanlar harcamalarını yapmaktadır.

Parayı sevmek ile parayı harcamayı bilmek ayrı ayrı şeylermiş gibi görünse de parayı etkili bir şekilde kullanmanın; para biriktirmeyi desteklediğini söylemek mümkün olmaktadır. Bundan dolayı parayı seven insanların cimriliğe kaçmadan tutumlu davranmaları gayet mantıklı bir özellik olarak tanımlanmaktadır.Para ile Arayı Düzeltmek

Alın Teri İle Kazanç Ve Şükretmek(Para ile Arayı Düzeltmek)

Alın teri ile kazanılan para en değerlisidir. Bin bir emek ile kazanılan parayı israf etmekten, şatafattan ve boşa harcamaktan kaçınılmalıdır. En önemlisi de şükredilmelidir. Şükredilip başkalarını düşünmek gerekir. Ve buna göre gerekli yardımların yapılması lazım. Zamanı verimli kullanmalı, sevilen insanlara her zaman vakit ayrılmalıdır. Günlük olarak o günün planını oluşturmakta fayda sağlayacaktır. Gün başlarken yapılacaklar belirlenmeli ve günün sonunda ne kadarı yapıldı ekstra neler yapıldı belirlenmelidir.  Alın teri hemen tüm inançlarda en kutsal kazanç olarak tanımlanmaktadır.Para ile Arayı Düzeltmek.

Tasarruf Etme Yolları

Tasarruf öncelikle manevi yönden doygunlukla başlar. Bundan dolayı ilişkiler, şükretmek, verimli zaman ilk adımlar için çok önemlidir. Daha sonra bazı küçük şeyler ile tasarruf etmek mümkündür. Örneğin akşam perdelerin kapatılması ısıyı içerde tutacağından 25% enerji tasarrufu sağlar. Markete gidince alınır mantığı ile gidilmemeli, gitmeden önce ihtiyaç listesi yapılıp o listenin dışına çıkılmamalıdır. Bebek odalarına, ilk yaş kutlamalarına hatta nişan, doğum gibi organizasyonlarına gereksiz para harcamaktan kaçınılmalıdır. Bu kutlamalar çoğu insan arasında finansal yarış gibi algılanmaktadır. Daha sade ve anı yaşayacak bir kutlama en iyisi olacaktır. Çocukların her istediğinin alınmaması, para yok diye çevrilmemesi gerekmektedir. ‘Bunu almak planımızda yok’ çocuklara da planlı olmak öğretilmelidir.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim