Damlaya Damlaya Tasarruf

Damlaya Damlaya Tasarruf

0
2502

Damlaya Damlaya Tasarruf. Farkında bile olmadığınız ve önemsemediğiniz harcamalarla birlikte bütçeniz eriyip gidiyorsa bazı küçük alışkanlıklarda değişiklik yapmanızın zamanı gelmiş demektir. Günlük bazı küçük alışkanlıklarınızda yapacağınız değişiklikler bütçe havuzunuz adamla damla da olsa akacak ve havuzun dibini görmenizin önüne geçebilecektir. İşte size tasarruf musluğunun damlatan tüyoları:

Yiyecek İçecek Harcamaları

  1. Kahve içmeyi seviyorsanız ve dışarıdan kahve almadan duramıyorsanız küçük bir termos edinmenizin vakti gelmiştir diyebiliriz. Zira evde yapacağınız bir termos kahve bütçe havuzunuza küçük de olsa önemli bir katkı sağlayacaktır. Günde 1 bardak kahve ve 20 iş günü dikkate alındığında aylık tasarrufunuz 100 lirayı bulacaktır.
  2. Gün içinde dışarıda yemek yemek yerine sefer tası ve saklama kapları ile yemeklerinizi yanınızda taşımanız ayda en az 140 lira tasarruf sağlayacaktır. Sefer taslarının modern ve şık tasarımları bu konuda daha motive edici olacaktır. Ayrıca yemek böylece yemek fişlerinizi de başka ihtiyaçlarınızda kullanabileceksiniz.
  3. Saksı bitkileri ile kendi yiyeceklerinizi yetiştirebilirsiniz. Bu konuda ihtiyaç duyacağınız her şey gerek internet sayesinde gerekse pratik ürünlerle elinizin altında olacaktır.
  4. Alışverişlerden önce haftalık listeler yapmak israftan ve gereksiz harcamalardan uzak durmanızı sağlayacaktır.
  5. Kutu ve şişe içecekler yerine kendi içeceklerinizi evinizde hazırlamalısınız.

Ulaşım Harcamaları, Damlaya Damlaya Tasarruf

  1. Adım atmak hem bütçe havuzunuza hem de sağlığınıza artı olarak dönecektir. Kısa mesafeli ulaşım için yürümeyi tercih etmek ulaşım giderlerinizi düşürecek ve aylık 100 lira bir artınız olacaktır.
  2. Aracınızı yakın arkadaş ve komşularınızla ortak kullanarak yakıt masraflarınızı paylaşın. Böylece ayda en az 200 lira tasarruf edebilirsiniz.

Spor Harcamaları ve Zararlı Alışkanlıklar

  1. Spor salonlarında ücret karşılığı terlemek yerine ev ve parklarda yapacağınız egzersizlerle bu ihtiyaç için bütçe ayırmaktan kurtulabilirsiniz.
  2. Sigarayı bırakarak veya azaltarak bütçenize ve sağlığınıza kar ettirebilirsiniz.

Unutmayın; cimrilik değil bilinçtir. Bilinçli bir tüketici ise hiçbir zaman gereksiz yere bir ürün satın almayacağı için gereksiz yere para da harcamayacaktır. Böylece tasarruf yapma noktasına çok sayıda önemli kazancı da elde edecektir.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim