Atmayın Değerlendirin

Atmayın Değerlendirin

0
3321

Atmayın Değerlendirin. Kullandığımız eşyalar zamanla işlevini kaybedebilir ve eskiyebilir böyle durumlarda geri dönüşüm projeleri sayesinde onları yeniden kullanılabilir hale getirebiliriz. Çevremizin ve doğanın hızlı bir şekilde kirletilmesini engellemek için elimizde olan kullanmadığımız birçok şeyi yeni bir eşya haline getirmek mümkün. Hem tasarruflu hem de çevreye faydalı bu yöntemle eski eşyalarınıza yeni bir ruh katabilir evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

Evde Kendiniz Yapın, Atmayın Değerlendirin

Son zamanlarda bir akım haline gelen evde kendin yap projeleri sosyal medyada sıkça yer almakta. Bunun için özel video kanalları, sosyal medya hesapları bile kuruldu. Evinizde sıkıldığınız, atmayı düşündüğünüz eşyalar varsa veya dekorasyona dair yapmak istediğiniz değişiklikler için birçok fikri buralardan da edinmek mümkün. Çok küçük bütçelerle etkileyici dönüşümler sizin elinizde. Hatta fikirlerinizi çevrenizle paylaşarak bu akıma ortak olabilirsiniz. Atmayın Değerlendirin

Geri Dönüşüme Dair Küçük Fikirler

Evde kullanmadığınız eşyaları yeniden yapmaya başlamadan önce birkaç küçük araştırma yaparsanız işiniz daha kolay olur. Hangi malzemelere ihtiyaç duyacaksınız, hangi ürün ne kadar gerekli gibi birkaç sorunun cevabını bilmek iyi olacaktır. Ve bu maceraya atılmadan önce basit fikirler ve küçük dönüşümler ile başlamak sizin için daha kolay olacaktır. Atmayın Değerlendirin

  • İşe boyamakla başlayın. Kullanmadığınız vazo, ya da renginden sıkıldığınız çerçeve vb. aklınıza gelebilecek birçok şey için piyasada çeşitli özellikte boyalar bulunmakta. Sade düz bir boyayı ayna efektli boya ile etkileyici ve şık bir hale getirebilirsiniz.
  • Metal konserve kavanozlarını süsleyerek masa üstünde kalemlik veya düzenleyici olarak kullanabilirsiniz.
  • İnşaat paletlerinden mobilya üretimi son iki yıldır oldukça revaçta. Bunun için paletleri boyayarak veya kaplayarak sedir haline getirebilir ya da ayak takarak sehpa olarak kullanabilirsiniz.
  • Eskiden un elemek için kullanılan ahşap eleklerinizi çok şık duvar raflarına dönüştürebilirsiniz.
  • Kurumuş ağaç dalları toplayıp LED ışıklar fotoğraflar ya da yılbaşı süsleriyle süsleyip vazoda bir köşede değerlendirebilirsiniz.
  • Ahşap meyve kasalarını üst üste monte edip boyayarak işlevsel bir kitaplık elde edebilirsiniz.
  • Eski CD’leri kesip aynaların kenarları için şık bir kaplama çerçeve yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim