TOKİ İzmir Evleri İle İlgili Bilgi

TOKİ İzmir Evleri İle İlgili Bilgi

0
3551

TOKi izmir Evleri ile ilgili Bilgi. 1984 yılında Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı adı altında kurulmuş olan TOKİ önceleri Başbakanlığa bağlı olan bir kamu kuruluşudur. Şimdilerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın temel amacı dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaktır. İzmir ilinde çok sayıda projeye imza atan kurumun inşaatı devam eden projeleri bulunmaktadır. Vatandaşların gelirine göre ödeme imkanı vermektedir. İzmir Toki projeleri kapsamında çok sayıda farklı alternatif seçeneği sunabiliyor. TOKi izmir Evleri ile ilgili Bilgi.

Kurum sunduğu imkanlarla alt gelir grubunun ev sahibi olması için zemin hazırlamaktadır. Kurum konut yanında vatandaşlara kaliteli bir sosyal için gerekli olan cami, ticaret merkezi, otopark, sosyal tesis ve okul gibi imkanları birlikte sunmaktadır.

TOKİ 2019 İzmir Projeleri, TOKİ İzmir Evleri İle İlgili Bilgi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kurulduğu yıldan beri İzmir ilinde çok sayıda vatandaşın ev sahibi olmasına yardımcı olmuştur. Yeni geliştirilen ve tasarlanan projelerle 2023 yılı sonuna kadar 1 milyondan fazla İzmirli yine kira öder gibi yapacağı ödemelerle ev sahibi olacak. Başlatılan ve inşaatı devam eden 5 yeni proje var.

TOKİ İzmir projelerine başvurabilmek için bazı şartlar var. Bu şartlardan birisi ailenin net gelirinin 4500 TL ve altında olmasıdır. Bu şart başvuruyu yalnızca dar gelirlilerin yapmasını sağlamaktır. Alt gelirli vatandaşlar için hazırlanan projeler Ödemişi Torbalı, Selçuk, Bergama ve Aliağa ilçelerinde yer almaktadır. İzmir Toki hemen her ilçede yoğun bir şekilde faaliyet gösterebiliyor.

TOKİ İzmir Alt Gelirli Grubu Başvuruları

TOKİ, İzmir, İstanbul gibi büyükşehirlerde dahil olmak üzere Türkiye genelinde orta ve dar gelirli vatandaşlara özel olmak üzere 50 bin konut projesi geliştirdi. İnşa edilecek konutlarda binlerce aile ikamet edebilecek. Konutların ödemeleri 120 ay ile 240 ay arasında değişmektedir. 67 ilde yapılan projelerin toplam rakamı 140’tır. 140 proje arasında İzmir’de inşa edilecek konut sayısı 2 bin 584’tür.TOKİ İzmir Evleri İle İlgili Bilgi

Başvuru için belli bir zaman belirlenmiştir. Bu süre içinde şartlarını eksiksiz barındıran kişiler TOKİ ofislerine giderek başvurularını yapmalıdır. Yapılan başvurular değerlendirmeye alınmaktadır. Şartlarda eksiği olanlar elenmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında İzmir Toki projeleri konusunda iddialı olan bir kent olarak karşımıza çıkıyor.TOKİ İzmir Evleri İle İlgili Bilgi

 

TOKİ KONUT PROJLERİ HAKKINDA DİĞER YAZILARIMIZA İNCELEYİN!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim