Bilecik Toki Evleri İle İlgili

Bilecik Toki Evleri İle İlgili

0
3002

Bilecik Toki Evleri İle İlgili, Herkesin farklı hayalleri ve istekleri bulunmaktadır ancak herkes ev sahibi olmak ister. Günümüz şartlarında konut fiyatlarının yüksek olması birçok kişinin ev sahibi olmasını zorlaştırmaktadır. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı her yıl ülke genelinde projeler hazırlanarak konutlar inşa edilmektedir.

Bilecik’te genellik ile alt gelir grubu içerisinde bulunması nedeni ile TOKİ orada yaşayan kişilerinde ev sahihi olabilmeleri için imkan sağlamaktadır. Ev sahibi olmak isteyen kişilere de bazı özel şartları sağlaması gerekmektedir. Böylelikle haksız bir şekilde kişilerin ev sahibi olmasının önüne geçilmiş olmaktadır. Bilecik TOKİ konusunda iddiası bulunan bir kent olarak karşımıza çıkıyor.Bilecik Toki Evleri İle İlgili.

TOKİ’nin Bilecik için hazırladığı projeler bulunmaktadır. Bu projeler 16 dersliği bulunan bir okul, merkez toplu konut, sosyal konut ve sevgi evi olmak üzere dört tanedir.  Eğitim, barınma ve sosyal hayat için ihtiyaç duyulan her alana yönelik projeler geliştirilmiştir. Bu projeler hem şehir merkezi hem de ilçelere yapılmaktadır.

TOKİ Bilecik Projeleri İçin Başvuru Şartları Nelerdir? Bilecik Toki Evleri İle İlgili

TOKİ’den her yıl çok sayıda kişi ev sahibi olmaktadır. TOKİ’ nin Bilecik’te yaptığı projelere başvurmak için aranan şartlar bulunmaktadır. Bu şartların başında daha önce TOKİ projelerinden birinden ev sahibi olmuş olmamak, başvuracak ailenin gelirinin 4500 TL’nin altında olması gerekmektedir. Bunların dışında projenin yapılacağı yerde en az bir yıl ikamet edilmelidir. Her evden bir kişinin başvurması yeterlidir. Ancak başvuracak kişide yaş sınırı bulunmaktadır. Yaş sınırı ise 25’tir. TOKİ konutlarının belirli bir kısmı başvuran kişilere belirli bir kısmı şehit yakınları, emekliler ve ihtiyaç sahibi olan kişilere göre değişmektedir.  Bilecik TOKİ farklı fiyat seçeneklerini sunabiliyor.Bilecik Toki Evleri İle İlgili.

TOKİ tarafından yapılan konutlardan birine sahip olmak istiyorsanız en önemli nokta özel şartların sağlanıp sağlanmamasıdır. Bu şartları sağladığınızdan emin olduktan sonra başvuru yapılmalı ve sözleşme imzalanmalıdır.

TOKİ Bilecik Projeleri ve Konut Sayıları

Bilecik’te şu an iki tane proje bulunmaktadır. Bunlardan biri merkeze inşa edilen 180 haneli konut projesidir. İnşaat aşamasında bulunan projede sosyal bölüm, çevre düzenlenmesi yapılacaktır. 180 konutun 144 tanesi merkez, 36 tanesi Pazaryeri’dir. Diğer projede Söğüt ilçesinde inşat aşamasındadır. 117 konut yapılacak projede cami, büfe ve alt yapı çalışmaları da bulunmaktadır. Bilecik TOKİ şehrin hemen her bölgesinde inşaatlarına devam ediyor.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim