İstanbul Toki Evleri İle İlgili Bilgi

İstanbul Toki Evleri İle İlgili Bilgi  

0
3140

İstanbul Toki Evleri İle İlgili Bilgi . Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İstanbul’daki projelerin bir kısmını kendi yürütürken bazılarını işbirliği yaptığı firmalar aracılığıyla yapmaktadır. Şehrin farklı noktalarında yapılan projeler İstanbullulardan yoğun talep görmektedir. Projelerin sayısının fazla olması ilde bulunan dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmesi için çok güzel imkan oluşturmaktadır.

Konutların yanında hastane, okul, cami, sosyal tesis, otopark gibi mekanlar da yapılan projeler arasında yer almaktadır. İstanbul TOKİ proje bilgilerine sahip olmak elbette ki bazı kazanımları da beraberinde getiriyor. Zira bu sayede size özen en uygun olan TOKİ projesini de öğrenmiş oluyorsunuz.

İstanbul İli TOKİ Projelerine Başvuru Şartları, İstanbul Toki Evleri İle İlgili Bilgi

İstanbul ilinde çok sayıda TOKi projesi devam etmektedir. Daha önceleri milyonlarca İstanbullu bu projelerle ev sahibi yapılmıştır. Projelere başvuru yapabilmek için şartların eksiksiz olması gerekir. Bir şartın olmaması durumunda başvuru yapılamaz. Şartlar:

  • Başvuru yapılacak olan projenin bulunduğu ilde en az bir yıldır oturuyor olmak
  • Başvuru yapacak olan kişinin içinde yer aldığı ailenin aylık gelirinin 4800 TL ve altında olması. Diğer illerde bu limit 4500 TL’dir.
  • Başvuruda bulunacak kişinin en az 25 yaşında olması
  • Üzerine kayıtlı bir mülkün olmaması, arsa, ev gibi bir tapusunun bulunmaması
  • TOKİ’den daha önce hiç ev almamış olmak

Şartları eksiksiz olanlar TOKİ ofisine giderek başvuruda bulunabilir. Yapıla başvurular değerlendirilir. Elemeler olur. Neticede çekilen kura ile ev sahipleri belirlenir.

İstanbul TOKİ Projelerinin Detayları

Taşı toprağı altın olarak nitelendirilen İstanbul, Türkiye’nin en fazla göç alan kentidir. Kapasitesinin üzerinde insan yaşamaktadır. İstanbulluların bir kısmı dar ve orta gelire sahiptir. İstanbul’da kirada oturmak ciddi masraflıdır. Bundan dolayı insanlar İstanbul sınırlarında bir konut sahibi olmak için çaba göstermektedir. TOKİ yaptığı projelerle vatandaşları konut sahibi yapmayı hedeflemektedir.

İstanbul’daki TOKİ projeleri, Halkalı, Küçükçekmece, Kayabaşı, Başakşehir, Gaziosmanpaşa, Tuzla, Silivri, Bahçeşehir, Esenler, Üsküdar Ümraniye, Maltepe, Şile, Kartal ve Güngören bölgelerinde inşaat aşamasındadır. Yapımına devam eden projelerde binlerce konut, ticaret merkezi, okul, cami, sosyal tesis ve otopark bulunmaktadır. İstanbul TOKİ ülkemizin en kapsamlı projelerine imzasını atıyor.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim