İstanbul TOKİ Kura Çekilişi Bugün Yapılıyor

İstanbul TOKİ Kura Çekilişi Bugün Yapılıyor

0
2793

İstanbul TOKİ Kura Çekilişi Bugün Yapılıyor

İstanbul TOKi Kura Çekilişi Bugün Yapılıyor. TOKİ, Türkiye genelinde dar ve orta gelirli vatandaşlar için konut projesi geliştirmektedir. 67 İl bazında gerçekleştirilmiş olan projelerin kurası her il için ayrı tarihte gerçekleştirilmektedir. Projelerin kura tarihleri Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde yayınlanmaktadır. Türkiye genelinde yapılacak toplam konut sayısı 50 bin olduğu bildirilmiştir. 50 bin konuttan İstanbul’da yapılan projelerle yapılan konut sayısı 6 bin 300’dür. İstanbul TOKİ projelerinin en yoğun olduğu bir kent olarak tanımlanıyor.İstanbul TOKİ. İstanbul TOKİ Kura Çekilişi Bugün Yapılıyor.

6 bin 300 konut çekilişinde yer alabilmek için başvuru şartlarının eksiksiz yerine getirilmesi gerekliydi. Şartlardan biri uygun olmayan kişi başvuru şansını kaybeder.İstanbul TOKİ.

TOKİ İstanbul Kura Çekilişi Tarihi ve Saati

İstanbul’daki 6 bin 300 konut için talepler toplandı. İlk kura Başakşehir Kayabaşı projeleri için yapılacak. Kayabaşı projesindeki konutlardan toplam 4 bin 467 aile ev sahibi olacak. 4 bin 467 konutun çekilişi 26 ve 27 Haziran 2019 tarihinde saat 10’da Fatih ilçesi Yenikapı’da yer alan Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılacak. Çekiliş törenle başlayacak.

Talepleri alınan ailelerin merakla beklediği çekiliş töreni TOKİ’nin kurumsal sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlanacak. Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ne gelip töreni yerinden takip edemeyenler sosyal medya hesaplarından takip edebilir. 2 bin 129 konutun niteliği ise 3+1’dir. 3+1 evlerin çekilişi ise 27 Haziran 2019 Perşembe günü yapılacak. İstanbul TOKİ Kura Çekilişi Bugün Yapılıyor. İstanbul TOKİ Kura Çekilişi Bugün Yapılıyor.

2020 İçin İstanbul Yeni TOKİ Projeleri

Türkiye genelinde başlatılan projelerle 50 bin aile ev sahibi yapılacak Ülkenin çeşitli il ve ilçelerinde yapılan projelerden bazıları da İstanbul ili sınırlarında yapıldı. İstanbul’da yapılan projelerde toplam 6 bin 300 ev sahiplerine teslim edilmek üzere. 6 bin 300 tane konut için toplamda 300 binin üzerinde başvuru yapılmıştır. İstanbul TOKİ projelerinin pek çok ayrı bölgede devam ettiği biliniyor.İstanbul TOKİ Kura Çekilişi Bugün Yapılıyor.

Başvurunun 300 bin üzerinde olduğunu ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanı Ömer Bulut çekiliş tarihlerinin yanında bir başka müjdeyi daha verdi. TOKİ Başkanı Ömer Bulut konuşmasında, İstanbul konutlarının çekilişlerinin 26 Haziran’da yapılacağını söyledi. Aynı konuşmada İstanbullulara 10 bin konutun müjdesini verdi. 10 bin konutun 2020 yılında dar gelirlilere özel olarak yapılacağını ifade etti.

 

TOKİ KONUT PROJLERİ HAKKINDA DİĞER YAZILARIMIZA İNCELEYİN!

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim