Ankara Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Ankara Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
3161

Ankara Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Özellikle de Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da birbirinden farklı çok sayıda projeye imza atan TOKİ toplu konut projeleri, her ilde olduğu gibi burada da toplu konut dışındaki çalışmaların yapımına yer vermektedir. Birbirinden özel olan bu projelerin esas amacı ise sosyal ihtiyaçların karşılanması yönünde olmaktadır.Ankara Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Hem çocuklar hem de aileleri için yapılan kreş uygulamalarının yanı sıra, rehabilitasyon merkezi gibi projeler de bulunmaktadır. Ankara TOKİ konutları söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkabiliyor.Ankara Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

Ankara Toki Evleri İle İlgili Bilgi, Ankara Toki Evleri İle İlgili Bilgi

TOKİ konutlarını tercih edenlerin de yine daha düzenli ve sosyal bir hayat fırsatını tadabilmeleri açısından yapılan ilköğretim okulları da yer alır. Üstelik diğer illerin yanı sıra Ankara’daki TOKİ projeleri arasında farklı olarak da TİB binası, rehabilitasyon merkezi ve sevgi evi gibi çalışmalar da bulunmaktadır.

Birbirinden çeşitli projelerle hem barınma ihtiyaçları karşılanmakta hem de sosyal yaşam ortamları sunularak, evin dışında yaşam alanı fırsatları da yaratılmaktadır.

TOKİ Toplu Konut Sahibi Olabilmek İçin Gereken Şartlar

TOKİ toplu konut projelerinden faydalanılması için de özel olarak belirlenen bir takım koşullar yer almaktadır. Bu koşullar arasında öncelikli TOKİ aracılığıyla ev sahibi olmak isteyen kişinin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmekte ve katılım sağlayan bireyin hane içinden yalnızca bir kişi olabilme hakkı yer almaktadır.

Bunun yanı sıra projeye adını yazdıran kişinin en az 25 yaşında olması koşulu bulunmakta ve katılmış olduğu ilde veya ilçede en az 1 yıl yaşamış olması gerekmektedir. Ankara TOKİ projelerinin farklı gelir gruplarına özel olarak fiyat seçenekleri oluşturulabildiği biliniyor.

Toplam gelirin de hane içerisinde 4500 Türk Lirası’nın altında olması şartı konulmaktadır. Aksi takdirde TOKİ projelerinde yer almak söz konusu dahi değildir. Dolayısıyla başvuran kişinin düşük gelirli şartı arandığı için kişiye ait bir arsa ya da ev tabusu da olmaması gerekecektir.

TOKİ ile Daha Öncesinde Ev Sahibi Olmayanların Dikkatine

Bu şartların tamamının karşılanması halinde ve kişinin daha önceki senelerde herhangi bir TOKİ toplu konut projesi ile ev sahibi olmaması durumunda, kişinin projeye katılım için tüm şartları sağlanmış olacak ve ev sahibi olabilme fırsatını edinebilecektir. Ankara TOKİ projelerine dahil olarak ev sahibi olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artış gösteriyor.

 

TOKİ KONUT PROJLERİ HAKKINDA DİĞER YAZILARIMIZA İNCELEYİN!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim