Edirne Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Edirne Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
1897

Edirne Toki Evleri İle İlgili Bilgi. Ev sahibi olmak isteyen, dar gelirli vatandaşlar için yapılan TOKİ evleri, bu açığı kapatmak adına başarılı projelere imza atar. Edirne merkezinde yapımına başlanan bu evler aşamalar şeklinde ihtiyaç sahibi ailelere teslim edilir. Biten projeler kura usulü ile sahiplerine verilir. Yapılan inşaatlar, her türlü sosyal tesisleri ve yeşil alanları düşünülerek inşa edilir. Edirne TOKİ evleri konusunda başarılı projelerin bulunduğu bir kent konumundadır. Edirne Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

Çevre düzenlemeleri yapılan konutlar, bittikçe yeni projelerle desteklenir. Edirne’nin Uzunköprü ilçesi Mescit mahallesinde yapılan konutlarda alt yapıları ve çevre düzenlemesi tamamlanarak sahiplerine kura ile verilir.

TOKİ Tarafından Yapılan Edirne Projelerinde Ev Sahibi Olma Şartları

  • Bu projeler vasıtasıyla ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yerine getirmek zorunda olduğu bazı şartlar vardır. Bunlar
  • Ev almak için 25 yaşından büyük olmak
  • Üzerinde herhangi taşınmaz mal varlığı bulunmamak. TOKİ’nin projeleri kapsamında daha önce ev sahibi olmaması gerekir.
  • TOKİ’nin yaptığı projenin olduğu mahalde bir yıldan fazla süre ikamet ettiğini ispat etmesi gereklidir.
  • Ev satın almak isteyen kişilerin aylık gelirlerinin 4500 TL’nin altında olduğunu belgelerle ispatlamaları gerekir.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, ev sahibi olmanıza olanak tanıyan şartlar arasında yer alır.

TOKİ Şartları ve Başvuru Koşulları Nelerdir? Edirne Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Bu şartlara uygun olan vatandaşlar TOKİ aracılığı ile ev sahibi olmak için adım atabilirler. Sizlerde dar gelirli iseniz ve Edirne de ikamet ediyorsanız bu şartları sağlayarak, hayallerinizi süsleyen eve sahip olma şansını yakalamak için başvurunuzu yapabilirsiniz. Fırınlarsırtı Arnavutköy mahallesinde 137 tane alt yapı ve çevre düzenlemesini kapsayan konut inşaatları devam etmektedir. Edirne TOKİ projeleri kentin hemen her ilçesinde yaygın bir şekilde devam etmektedir.

Edirne’de İpsala sosyal konut projesi kapsamında 171 adet konut inşaatı ve çevre düzenlemesi, alt yapısı tamamlanmak şartı ile ihtiyaç sahiplerine teslim edilmek üzere yapılır. Keşan ilçesinde yapımı devam eden 428 tane yoksul konutu da ihtiyaç sahipleri ailelerin hizmetine sunulur. Ayrıca bu konutlarda çocuklar için ilköğretim okulu, camii, sosyal tesis ve ticaret merkezi de mevcuttur.Edirne Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim