Amasya Toki Evleri İle İlgili Bilgi 

Amasya Toki Evleri İle İlgili Bilgi 

0
3165

Amasya Toki Evleri İle İlgili Bilgi , Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, TOKİ, tarafından yapılan projeler alt gelir grubu, emekli, engelli ve diğer tüm vatandaşların rahatça ev almasını sağlarken, yaptığı park, bahçe, iş yeri, okul, ibadet yerleri gibi sosyal projeler ile de diğer gerekli yapılar vatandaşlara sağlanmış olmaktadır.

Amasya merkez ve ilçelerinde TOKİ tarafından birçok proje yapılmaktadır. Bu sosyal konut projeleri ile Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova gibi ilçelerine birçok okul, ibadet yerinin yanı sıra insanların barınma ihtiyacına yönelik konutlar yapılmıştır. Ayrıca çevre düzenlemesi ile park ve bahçeler yapılarak Amasyalıların kullanımına sunulmaktadır. Amasya TOKİ tarafından çok sayıda farklı projenin hayata geçirildiği bir kent olarak karşımıza çıkmaktadır.Amasya Toki Evleri İle İlgili Bilgi .

TOKİ Projelere Nasıl Başvuru Yapılır, Amasya Toki Evleri İle İlgili Bilgi 

Projelere başvuru şartları, projeden projeye değişiklik göstermektedir. Fakat genel bazı başvuru şartları bulunmaktadır. Başvuru yapacak kişinin en az bir yıldır başvuracağı ilde ikamet ediyor olması ya da o ile bağlı olması gerekmektedir. Alt ve orta gelir grubu, emekli gibi diğer gruplardan başvuru yapılıyorsa, başvuru sahibinin ve aile fertlerinin hiç birinin üzerine kayıtlı tapu bulunmamalıdır. Yine bu gruplardan başvuru yapılacaksa hane gelirinin toplamı 4500 liradan fazla olmamalıdır. Bu gelire alınan yardımlar varsa onlarda dâhil edilmektedir. Başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlar, şartları taşıdığı belgeler nitelikteki gerekli belgeler ile başvuru yapmaktadırlar. Başvurular şahsen anlaşmalı bankalar tarafından, belirlenen miktardaki başvuru ücreti yatırılarak yapılmaktadır.  Amasya TOKİ başvurularını zamanında yapan kimseler için ev sahibi olabilmek hayal olmaktan çıkıyor.

TOKİ Devam Eden Amasya Projeleri

Amasya ve diğer illerdeki, tamamlanan ve devam eden projeleri TOKİ’nin resmi internet adresinden takip edebilmek mümkündür. 356 konutluk Amasya merkez ilçesi 2. Etapta projenin inşası halen devam etmektedir. Göynücek ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde, 110 konutluk ve 1 cami ile 1 ticaret merkezinin inşası da yakın zamanda tamamlanacaktır. Suluova ilçesinde, 1 ticaret merkezi, 1 cami ve 309 konutluk projenin inşasına yakın zamanda başlanmış olup bitme süresi 550 takvim günü olarak belirlenmiştir. Bütün bu bilgiler ışığında Amasya TOKİ projelerinin çok sayıda farklı bölgede yapıldığı bir kent olarak tanımlanabiliyor.Amasya Toki Evleri İle İlgili Bilgi

 

TOKİ KONUT PROJLERİ HAKKINDA DİĞER YAZILARIMIZA İNCELEYİN!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim