Tasarruf ile Ev Almak İstiyorum?

Tasarruf ile Ev Almak İstiyorum?

0
2932

Tasarruf ile Ev Almak İstiyorum?.Hayatta sahip olmak istenilen bir çok mal edinimi için diğer harcamalardan tasarruf etmek gerekiyor. Bunun için aylık gelirin doğru değerlendirilmesi çok önemli. Sağlanacak tasarruf ile bir çok ihtiyaç ve  ev almak  bile oldukça kolay.Tasarruf ile Ev Almak İstiyorum?.

Ev Almanın Temel Kuralları

Ülkemizde 8 milyona yakın kiracı, barınma ihtiyacı için her ay ödediği kira parasından oldukça dertli. Her ay ay ödenen ve her yıl artan ev kirası kiracıları ekonomik açıdan oldukça mağdur etmektedir. Bu nedenle yıllarca kirada oturmuş olan kişiler ödedikleri paraların boşa harcanmış olduğunu düşünmektedir.Tasarruf  ile Ev Almak İstiyorum?

Kira parası ile kendi evinin sahibi olmak isteyenler, ekonomik açıdan bir çok sıkıntıya katlanmayı göze almaktadır. Bütün ekonomik sıkıntılara rağmen, doğru adımlarla ilerlediğinizde hedefinize çok daha rahat ulaşabilirsiniz. Konut almayı planladığınızda eğer önceden belli bir birikiminiz yok ise bankalardan finansal destek için konut kredisi çekmeniz gerekebilir. Kullanılacak konut kredisi, geri ödeme konusunda sıkıntı yaratacağından önceden birikim yapılması halinde işiniz çok daha kolaylaşacaktır. Tasarruf yapmaya karar verdiğinizde ise, geliriniz kadar diğer harcamalarınızdan da tasarruf yoluna gitmeniz olumlu olacaktır.

Ev Sahibi Olmanın Kısa Yolu

Bu sayede birikimlerinizi bütçenize göre düzenleme şansınız var. Örneği; aylık gelirinizden her ay küçük miktarı bir kenara koymanız halinde, zor zamanlarda size destek olacak bir bütçeye kavuşmuş olursunuz. Konut edinmek oldukça büyük bir bütçe gerektirdiğinden, iyi araştırmak ve farklı yöntemler konusunda bilgi edinmek gerekir. Bu anlamda size destek verecek farklı finansal kurumlarda mevcut ve faizsiz olanaklarla konut alma konusunda size yardımcı olacaklardır. Böylece, tasarrufla ev almanın yollarını keşfettikten sonra bu kez de taksitle araba almanın yolu da açılmış olur.Tasarruf ile Ev Almak İstiyorum?

Eviniz Olsun,Tasarruf ile Ev Almak İstiyorum?

Konut edinmek oldukça zor edimlerden biridir. Bunun için çok büyük emek ve fedakarlık gerektiğini bilmek gerekiyor. Doğru ödeme koşulları ile ev sahibi olmak çok önemli. Bu nedenle kredisiz koşullarla alınacak ev, ödeme konusunda size daha az sıkıntı yaşatmış olacaktır. Günümüz piyasa koşulları göz önüne alındığında tasarrufla ev almanın yanı sıra, destek amaçlı faizsiz ev kredisi almanın da katkısı oldukça önemli.

Kendi evinin sahibi olmayı isteyen kişilerin, bu isteklerine karşın ev almayı ertelemelerindeki temel neden bankaların verdiği konut kredisi faiz oranlarının yüksek olmasıdır. Öte yandan, hem faizsiz hem de taksitle ev almak da mümkün ve bu konuda birçok farklı finans yöntemi bulunmaktadır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz evin sahip olduğu sosyal donatılar, lokasyon, m2 olarak büyüklüğü ve ulaşım akslarına yakınlığı gibi  unsurlar fiyatına etki eden önemli detaylardır.

Mesela, yatırım amaçlı bir ev tercih ediyorsanız daha ekonomik olan evleri satın almayı düşünmelisiniz.Bu nedenle hayalinizdeki eve kavuşmanız biraz zaman alacaktır. Önce bütçenize uygun olan eve yatırım yapmalısınız ilerde  arzu ettiğiniz  daha konforlu evin alabilirsiniz.

Peşinatsız Ev Almanın Yolları

Günümüzde özellikle peşinatsız ev almak imkansız gibi göründe de iyi bir araştırma sonucunda böyle bir yöntem olduğu görülecektir. Böyle bir yöntemle ev almanın yolu tasarruf sağlamaktan geçiyor. Aylık kazancınızdan ve diğer giderlerinizden yeterli şekilde birikim sağlamanız halinde konut dahi almanız mümkün.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim