Peşinatlı Taksitli Ev

Peşinatlı Taksitli Ev

0
3090

Peşinatlı Taksitli Ev. Günümüzde, birikim olmadan bir ev satın almak isteyen insanlar için çok kolaydır. Özellikle yapılan yatırımlar düşünüldüğünde, inşaat yatırımcıları için sadece yüzde 1 peşinat almaktadır. Ayrıca, geriye kalan konut fiyatı kira bedeli kadar geriye dönük olarak ödenmektedir.

Toki’den 5 Bin TL Peşinat ile Ev Fırsatı

Tasarruflarınız çok yüksek olmasa bile, uygun ödeme seçeneği sayesinde Toki’nin rüya evlerini bulabilirsiniz. Konut projeleriyle yeni kampanya fırsatları hem taksitleri hem de peşinatları çok çekici ve makul kılmaktadır.

Dar bütçeler veya orta gelirli aileler için konut üretmeye devam eden Konut Geliştirme İdaresi, son düzenlemelerin kaydedilmesi sonucunda 6 yeni kampanya başlattı. TOKİ tarafından satışa sunulan kişilere sunulan projeler, 5 bin lira peşinat kapsamında barındırılabiliyor. Bu bağlamda, alıcı aile gelir düzeyinde seçilen konutla 5.000 TL peşinat öder ve kalan fiyat aylara bölünerek taksitlendirilir.Peşinatlı Taksitli Ev

Aylık Kira Bedeline Göre Konut Bulma, Peşinatlı Taksitli Ev

2015 yılı itibariyle Araştırmaya göre Türkiye’de bir daire kiraya 215 ay eşittir. Bu hesaplama İstanbul’da 212 ay ve Ankara’da 222 aydır. Genel olarak, emlakçılar 240 ay veya 24 yıl kabul eder. Bu durumda 240 bin lira olarak kabul edilen evin aylık fiyatı 1.000 TL.

Mortgage, bu değerin% 80’i oranında kredi imkanı sunmaktadır. Doğal olarak, geri kalanı peşinat olarak yatırılır. Bu nedenle, ödeme durumunuza bağlı olarak 240 bin TL’lik bir ev için 195.000 ile 210.000 arasında kredi imkanı sunulmaktadır. Peşinatlı Taksitli Ev

Hangi Banka Ne Kadar Faiz Çıkar?

Önceden bir daire satın almak için belirli bir miktar faiz uygulanır. Daha da önemlisi, her bankadan değil, sadece belirli bankalardan yapılmış olması. İşlenecek bankalar aşağıdaki gibidir; Ziraat, Halkbank ve İNG Bank’tan yapılmıştır.

Faiz oranları dikkate alındığında;
Ziraat Bankası’nın aylık ödeneği% 0.94 ile 1393 TL’dir.
İNG Bankası% 0.99 faiz oranı ile aylık 1428 TL tahmin ediyor.
Halkbank% 0.94 ile 1394 TL oldu.
Aynı ING ile Ziraatbank ve Halkbank için hibelerin% 0,05 daha yüksek olduğu görülmektedir. Bunun nedeni İNG Bank’ın özel bir banka olmasıdır.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim