Faizsiz Ev Kredileri

Faizsiz Ev Kredileri

0
3399

Faizsiz Ev Kredilerini Çekmek

Faizsiz Ev Kredileri 2019 itibariyle, birçok banka vatandaşlara faizsiz ev kredisi sağlıyor. Faiz eklemeden ev kredisi alabilmek için belirli şartları yerine getirmek gerekir. Birincisi, hangi bankalar faizsiz konut kredisi veriyor, konut kredileri faizsiz ve şartları neler? Gibi soruların cevaplarına bakalım.Faizsiz Ev Kredileri

Faizsiz Konut Kredisi Bankaları

Ülkemizde bankalar iki gruba ayrılmaktadır. Bunlardan biri mevduat bankaları, diğeri kalkınma ve yatırım bankalarıdır. 2019 tarihi itibariyle konut kredileri kalkınma ve yatırım bankalarından, yani katılım bankalarından alınmaktadır. Katılım bankalarının hangileri olduğunu söylersek;

Devlet sermayesi devletin bankalarıdır;

  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıfbank, Katılım Bankası’dır.

Özel sermayeli kalkınma ve yatırım bankaları;

  • Albaraka Türk
  • Kuveyt Türk
  • Türkiye Finans Katılım Bankası’dır.

Kamu veya özel bankalardan faizsiz konut kredisi alabilirsiniz. Ancak, bankalardan faizsiz ev kredisi alabilmek için belirli şartları yerine getirmelisiniz.

Faizsiz Konut Kredisi Koşulları Faizsiz katılım bankalarından konut kredisi alabilmek için öncelikle satın almak istediğiniz konutlara karar vermelisiniz. Evin fiyatını% 25 seçtiyseniz elinizde olmalıdır. Başka bir deyişle, ev 100 bin TL ise, emrinizde altın veya 25 bin TL para olmalıdır. Konut kredisi faiz oranı nedir? Demek ki, faiz oranı yoktur. Yine, eve alacağınız evin faizsiz kredisini alacak senet ve konut almak zorunda. Evin% 25’ini karşılamanız durumunda borcun geri kalan kısmı taksitlere bölünür ve bunu ödemezseniz, bankanın evi ipotek etmesi gerektiği için senet gerekir. Tabu yoksa, banka size istediğiniz borcu vermez.Katılım bankalarına internet üzerinden veya doğrudan şubeden başvurabilirsiniz. Başvurmanız için gerekli diğer belgeler;• Doğum belgesi• Aylık Gelir BelgesiBankaya giderken bu iki belgeyi de yanınıza almalısınız.Faizsiz Ev Kredileri.

Şubeye gitmeden önce bilgi almak isterseniz, ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayabilir veya çevrimiçi başvuruda bulunarak bilgi alabilirsiniz. Şubeye gittikten sonra, şartların uygun görülmesi halinde banka size kısa sürede onay verecektir. Böylece, ev kredisi faizsiz olarak hesabınıza yatırılacaktır.Faizsiz Ev Kredileri, bir çok katılım bankası tarafından verilen bu hizmet faizsiz ev almak isteyen tüm tüketicilere hizmet etmektedir fakat verilen kredilere ek katılım payı ödenmektedir.Faizsiz ev kredileri hakkında daha detaylı bilgiler için diğer makalelerimizi okuyabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim