Bingöl Toki Evleri İle İlgili Bilgi  

Bingöl Toki Evleri İle İlgili Bilgi  

0
1730

Bingöl Toki Evleri İle İlgili Bilgi. Türkiye’nin bütün şehirlerinde, ev almak isteyen orta ve dar gelirli kimselere bu imkanı sunmak için atılmış bir adım olan TOKİ sistemi, konut projelerinin yanında sosyal alan çalışmalarına da yardımcı olmaktadır. TOKİ kapsamında Bingöl ilinin şehir merkezi ile ihtiyaç duyulan bazı ilçelerinde, bu tür uygulamalara gidilmektedir. Konutların yanı sıra, cami, park alanları, hastane, ticaret merkezileri gibi toplumsal ihtiyaca yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bingöl TOKİ bünyesinde yer alan pek çok farklı inşaata ev sahipliği yapıyor.Bingöl Toki Evleri İle İlgili Bilgi

TOKİ Bingöl Projeleri Arasında Hangi Hizmetler Yer Alır,Bingöl Toki Evleri İle İlgili Bilgi  

Bingöl şehrinde yapılacak projelerinin arasında Ekinyolu afet konut tatbikini de TOKİ üstlenmiştir. Diğer taraftan; merkez afet konut uygulaması, merkez lise, 50 yatak kapasiteli devlet hastanesi, Güvençli okul ile cami, Solhan 50 yatak kapasiteli devlet hastanesi ve merkez saray konut uygulaması da proje dahilinde gerçekleştirilmesi beklenen hususlardandır.

Bu proje kapsamında bir konut üzerine anlaşma yapabilmek için, gelir grubunun alt olması gerekmektedir. Bu grupta yer alındığının belgelerle ispatlanması da büyük önem taşır. Başvuru şartlarının yerine getirilmesi halinde, kişi kurumla irtibata geçerek sözleşme imzalamak durumundadır. Öne sürülen başvuru şartları gerçek ihtiyaç sahiplerinin yararlanması amacıyla konulmuş olup görevliler tarafından, hak kaybı yaşanmaması için, dikkatle incelenmektedir. Bingöl TOKİ konutları hemen her bütçeye uygun seçenekleriyle karşımıza çıkıyor.

TOKİ Bingöl Projelerinden Faydalanmak İçin Yerine Getirilmesi Gereken Koşullar

Konut projelerinden faydalanarak bir ev sahibi olunabilmesi için belli koşulların sağlanması gerekmektedir. Bu şekilde haksız zenginleşmenin önüne geçerek gerçek ihtiyaç sahiplerin projeden yararlanması sağlanır. Bu koşullar şunlardır:

  • Projenin gerçekleştirileceği il veya ilçe sınırları içerisinde asgari 1 senedir yaşıyor olmak.
  • Alt gelir gurubundaki kimselerin hane gelirleri aylık olarak 4500 TL’yi geçmemesi ve bunun ispatlanması gerekir.
  • Hane halkı içerisinden yalnızca bir kişinin başvurusu yeterli olacaktır. Başvuruyu gerçekleştiren kişi 25 yaşının üstünde olmalıdır ve üzerinde herhangi bir tapu kaydı olmaması gerekir.

TOKİ sistemi içerisindeki sabit şartlar bunlardır. Bu koşulların yerine getirilmesinden sonra sözleşme imzalanmaktadır. Bulunulan ildeki satış ofislerinde bu anlaşmayı yapmak, uygun fiyatlı satışa çıkarılan evlerden bir tanesine olmayı kolaylaştırmaktadır. Bingöl TOKİ sisteminin etkili bir şekilde işlediği bir kent olarak tanımlanıyor.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim