Yatırım öncesi Sorulması Gereken 4 Soru!

Yatırım öncesi Sorulması Gereken 4 Soru!

0
2029

Yatırım öncesi Sorulması Gereken 4 Soru! Günümüz koşullarında yatırım yapmak çok zor ve kimine göre imkansızdır. Ancak, özellikle her iki eşin de çalışması, ek gelir ve aile yardımı gibi sebeplerle bütçeden bir miktar ayrılarak yatırım yapmak da olasıdır. Bunun için, öncelikle gelir-gider dengesine bakılmalı ve yatırım en doğru yere yapılmalıdır.

Küçük birikimler ile büyük yatırımlar yapılması imkansız değildir. Ne kadar erken başlanırsa, o kadar fazla fayda görülmesi kaçınılmazdır. Ancak önemli olan nasıl ve nereden başlanacağının çok iyi bilinmesidir. Çünkü, yanlış yapılan yatırımlar, kişilerin tüm birikimlerini bir anda yok edebilmektedir.

Yatırım İçin Nereden Başlamak Gerekir? Yatırım öncesi Sorulması Gereken 4 Soru!

  • İlk olarak kişinin bütçesini gözden geçirmesi gerekmektedir. Yatırım için gerekli olan bütçeyi ayırıp ayıramayacağını kendisine sorması lazımdır. Zaruri ihtiyaçlar, rutin giderler dışında olağanüstü harcamalar için belirli bir finans ayrılmalı, kalan kısmı için yatırım düşünülmelidir.
  • Yatırımı nereye yapacağı ve kişinin bunun için kendisini atacağı risk’e hazır olup olmadığı önemlidir. Bütçesinin bir kısmını hiç bilmediği ve kulaktan dolma bilgilerle yatırım yapan kişilerin, tüm birikimini kaybetme riski olacağı unutulmamalıdır.
  • Yatırımını uzun ya da kısa vadeli olarak belirlemelidir. Uzun vadede alacağı risk çok daha fazla olabilmektedir. Ev ya da araç satın almak isteyen ve bunun için yatırım yapan kişi, uzun vadede ekstra maliyetlerle karşı karşıya kalabilmektedir. Bu da gelir-gider dengesini bozabilmektedir.
  • Yatırım için plan çok önemlidir. Özellikle uzun süreli yatırımlarda karşılaşılan risk nedeniyle cayma olur ise, kişinin zor durumda kalabileceği göz ardı edilmemelidir. Sadece emin olduğu planlı yatırımlar, kişileri memnun edecektir.

Küçük Yatırımlar Büyük Kazançlar Sağlar

Kişilerin yaptığı en büyük yanlışlar, yatırım yapabilecek durumu olsa dahi risk almaktan kaçmaktır. Oysa ki bütçeden ayrılabilecek küçük meblağlar ile yapılan yatırım, kişilere büyük kazançlar getirebilmektedir. Yatırım öncesi Sorulması Gereken 4 Soru!

Bütçesinde ayrılan bir meblağ ile küçük bir arsa alan kişi, uzun vadede müteahhitlerle anlaşarak arsa karşılığında bir hatta birden fazla ev verilebilmektedir. Böylece, hem kendisi hem de çocukları ev sahibi olabilmektedir. Yatırım öncesi Sorulması Gereken 4 Soru!

Önemli olan kişinin güven duyduğu ve emin olduğu yatırımlara yönelmesi ve bütçesini asla aşmamasıdır.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim