Veraset ve İntikal Vergisi Nedir?

Veraset ve İntikal Vergisi Nedir?

0
83

Veraset ve İntikal Vergisi Nedir?

Veraset ve intikal vergisi nedir? Pek çok kişinin merak ettikleri konuların başında yer almaktadır. Bu vergi miras yolu ile veya hiçbir emek sarf etmeden kazanılmış olan, hibe edilmiş olan mallar üzerinden alınan dolaysız vergilerden biridir. Bu verginin ortaya çıkması için miras sahibinin vefat etmesi veya hibe edilmiş olan bazı malların bulunması gerekmektedir.

Miras yolu ile ev sahibi olmak gibi bir durumunuz var ise sizde bu vergiye otomatik olarak tabi olmaktasınız. İntikal yolu ile elde ettiklerinizin vergisini 6 eşit taksit ile şans oyunları vs gibi yerlerden para kazanmış iseniz de çekiliş gününden 20 gün sonrasına kadar zamanınız bulunmaktadır.

Günümüzde Veraset ve İntikal Vergisi Nedir?

Beklenmedik bir anda yaşanan durumlar sonrasında ev almak için uğraşmanıza hiç gerek kalmayabilmektedir. Artık en uygun konut kredisi hangisi veya ödenecek taksit miktarları gibi konular için araştırma yapmanıza hiç gerek kalmayabilir. Ailenizden veya başka birinden size kalacak olan miras ile hayatınız değişebilir.

Gelecek için en iyi yatırımları zamanında yapmış olan kişilerden size kalmış olan ev sayesinde taksitsiz, peşinatsız, kredisiz ev sahibi olmuş olabilirsiniz. Bu durumda sadece sizden veraset ve intikal vergisi talep edilmektedir. Ev kredisi hesaplama gibi araştırmaları bir kenara bırakarak sadece 6 taksitle verginizi ödediğinizde ev veya diğer menkul, gayrimenkul vs sizin olabilmektedir.

Kendi Çabanız İle de Ev Sahibi Olabilirsiniz

Çevrenizde zengin bir akrabanız yok ise kiradan kurtulmak için gerekli olan araştırmaları yaparak kendi evinizi alabilirsiniz. Eğer bankalardan yana tercihinizi kullanacak iseniz uygun ev kredisi verenlerin araştırmasını yapmalı ve oranları, vadeler vs tek tek incelemelisiniz. Uzun zaman bankaya boşa para ödemek istemeyenler için ise faizsiz ev alma şansı sunan finansörler oldukça iyi bir seçenek olmaktadır.

Finansörler özel ödeme planları ile kira öder gibi zorlanmadan ve küçük taksitler ile hayallerinizi gerçekleştirmektedir. Hiçbir banka senetle, taksitle veya peşinatsız ev alma seçeneğini asla sunmazken finansörlerde farklı ödeme şekilleri söz konusu olabilmektedir. Miras yolu ile hayatınızı garantiye almış iseniz Veraset ve intikal vergisi nedir? Tüm detayları ile öğrenmiş bulunmaktasınız ancak kendi çabanız ile hayallerinizi gerçekleştirecek iseniz de farklı çözüm önerilerinden biri tercih edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim