Trafik Sigortası Ne Kadar?

Trafik Sigortası Ne Kadar?

0
89

Trafik Sigortası Ne Kadar?

Trafik Sigortası Ne Kadar sorusunun net olarak bir cevabı bulunmamaktadır. Çünkü trafik sigortası ücretlerini birçok şart etkilemektedir. Araç kredisi çekerek almak istediğiniz aracınızın hangi ile bağlı olduğu, markası, modeli, yaşı hepsi sigorta bedelini etkilemektedir. Aslında sigorta poliçeleri özel acenteler tarafından yapıldığı için bütün iş acentenizin size hangi şartları önerdiği ya da nasıl bir ödeme planı çıkardığı ile alakalıdır.

Taşıt kredisi çekip aracınızı alırken size en iyi fiyatları öneren acenteyi aramanızı tavsiye ederiz. Bunun haricinde peşinatlı veya peşinatsız araba alıp arabanızla hiç kaza yapmazsanız yüzde 20 ye kadar hasarsızlık indirimi almanızda mümkündür. Eğer zorunlu trafik sigortası olmayan bir araç ile sokağa çıkarsanız ceza alabilir, hatta trafikten men cezası bile yiyebilirsiniz. Trafik Sigortası Ne Kadar?

Trafik Sigortası Ödemeyen Araç Ne Kadar Ceza Alır?

Ayağınızı yerden kesecek bir araba almak kolay olsa da sorumluluğu fazladır. En uygun kredi taşıt kredisi imkânı ile aldığınız aracınıza trafik sigortası yapmadan trafiğe çıkarsanız ya da aracınızın trafik sigortası ödemesini geciktirirseniz zorlu bir süreç sizi beklemektedir. Sigorta poliçeleri 1 yıl süreyle yapılmaktadır. Çoğu sigorta şirketi poliçe süreniz bitmeye yaklaştığında sizleri mesajla uyarmaktadır. Ama bir sebeple en uygun araç kredisi ile aldınız aracınızın poliçesini yenilemezseniz aracınızın sigortasız olduğu anlaşıldığında aracınız trafik şubesi otoparkına çekilir.Trafik Sigortası Ne Kadar?

Taşıt kredisi ile aldığınız aracınızı otoparktan çıkarabilmek için poliçenizi yenilemeniz ve poliçenizi geciktirdiğiniz sürenin cezasını ödemeniz gerekir. Bunun dışında araç kredisi ile aldığınız aracınızın otoparkta kaldığı gün içinde ekstra olarak ücret ödemeniz gerekir. Bu ücretlerinizi ödediğinize dair dekontları görevlilere tebliğ ettikten sonra aracınızı otoparktan alabilirsiniz.

Trafik Sigortası Neleri Kapsar?

Bütün özel acentelerin sunduğu özelliklerin hepsi aynıdır. Çünkü trafik sigortasının şartları ve sunduğu özelliklerin hepsini hazine müsteşarlığınca belirlemiştir. Fakat acenteler bazen müşterilerine söylemeden fiyatta oynama yapmak için bazı şartları değiştirebilmektedir.

Mağdur olmamak adına poliçenizi iyi incelemeniz ve uygun kredi faiz oranları ile aldığınız arabanızın poliçesinin neleri kapsadığını iyi öğrenmeniz gerekmektedir. Tüm karşılanan masrafların neler olduğunu bilmek sizin oldukça işinize yarayacaktır. Poliçeler genelde karşı tarafta ölüm ya da yaralanma durumu varsa bütün tedavi ve cenaze masraflarını karşılamaktadır. Ayrıca kaza sırasında oluşan bütün maddi hasarlarında masrafını karşılamaktadır. Ama aracınızı birine verirseniz, ya da başka bir aracı kullanıyorsanız trafik sigortanız bu noktada oluşan hasarları karşılamamaktadır.Trafik Sigortası Ne Kadar?

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim