TOKİ’den Dar Gelirli Ailelere 250 Bin Yeni Konut Yapacak!

0
2072

TOKİ her yıl ülkenin çeşitli bölgelerinde yaptığı konut projeleri ile dar gelirli ailelerin ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Toplu Konut İdaresi, yeni projesi ile 3 yıl içinde 250 bin tane yeni konut projesi yapacağını duyurmuştur. 250 bin konut projesinin açıklanmasıyla dar gelirli ailelerin ev sahibi olma umudu artmıştır. TOKİ dar gelirli ailelere konut yapmak hususunda iddialı olan bir kurum olarak karşımıza çıkmaktadır.

TOKİ’den gelen açıklamaya göre ilk etapta 67 tane ilde 50 bin sosyal konut projesi gerçekleştirilecektir. İstanbul ilinin yüksek nüfusa sahip olması sebebiyle il genelinde oluşan konut açığını gidermek amacıyla projelere başlayan TOKİ, yeni yılda İstanbul için konut projeleri gerçekleştirilecektir. Mevcut olan arsalara yapılacak projeler dar gelirli ailelerin ev sahibi olmasını sağlayacaktır.

TOKİ İstanbul Projeleri

Konut fiyatlarının artması ve nüfusun yükselmesi nedeniyle konutlara olan ihtiyaç hızla artmaktadır. Özellikle dar ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olmasını amaçlayan TOKİ’nin yaptığı projelere talep gösterilmektedir. İstanbul’da bu talebin en fazla olduğu iller arasındadır. Toplu Konut İdaresinin yeni İstanbul projeleri bulunmaktadır. Yeni yıl ile birlikte başlayacak projeler ile yaklaşık 10 bin tane konut projesinin gerçekleştirilmesi beklenmektedir. İstanbul ilinin çeşitli bölgelerinde yapılacak konut projeleri dar gelirli aileler tarafından merakla beklenmektedir. Özellikle Anadolu Yakası’nda gerçekleştirilmesi planlanan projeler ile Başakşehir, Tuzla ve Sancaktepe gibi ilçelere konutlar yapılması bekleniyor. TOKİ dar gelirli ailelere konut yaparken; İstanbul gibi büyük kentlere öncelik vermektedir.

TOKİ Konut ve Sosyal Alan Projeleri

TOKİ dar gelirlileri ev sahibi yapma ve illerdeki sosyal yaşamı düzenlemek amacıyla çeşitli projeler gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle sadece konut değil çeşitli park, bahçe, spor alanı, otoparklar ve bisiklet yolları inşa edilmektedir. Devlet ile birlikte yapılan millet bahçesi projeleri ile birçok ilin sosyal hayatının düzenlenmesi amaçlanmaktadır. Dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapmak ve ülkenin çeşitli bölgelerine yeni alanlar kazandırmak amacıyla yüksek kaynak ayrılmaktadır. TOKİ dar gelirli ailelere konut projelerinin ülkemizde son zamanlarda oldukça favori olduğu da biliniyor.

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim