Temizlikte Zaman Ve Paradan Tasarruf Edin!

Temizlikte Zaman Ve Paradan Tasarruf Edin!

0
2292

Temizlikte Zaman Ve Paradan Tasarruf Edin! Temizlik harcamaları ev bütçesinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Evinizde her zaman bulunan basit malzemeler ile temizlik malzemesi için ayırdığınız bütçeyi çok daha aza indirmeniz mümkün olmaktadır. Zamanınızdan Ve Paranızdan Tasarruf Edeceğiniz Temizlik Yöntemleri ile Çok daha etkili ve çok daha ucuz her yeri istediğiniz gibi temizleyebilirsiniz.

Temizlikte Zaman Ve Paradan Tasarruf Edin!

En Önemli Temizlik Malzemesi Sirke

Temizlik yaparken sirkeyi her alanda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Zeminleri çok daha parlak bir hale getirmek için, ışıl ışıl camlar için, mobilyalar için, tuvalet ve banyolarınız için sirke kullanabilirsiniz. Ayrıca kireçlenme, paslanma ve hatta yanmış tencereler ve buğulanmış cam eşyalarınız için bile sirke oldukça etkilidir.

Sirkeyi hemen her markette kolaylıkla bulabilirisiniz. Ancak dilerseniz basit uygulamalar ile sirkenizi de evde kendiniz üretebilirsiniz.

Soğanla Izgaralar Tertemiz

Toplum olarak ızgara yapmayı ve yemeyi oldukça sevmekteyiz. Ancak her pişirme sonrasında ızgara temizlenirken kullanılan tel fırçalardan geriye kalan oldu mu endişesi yaşamak oldukça can sıkmaktadır. Bunlar ile aklınızı meşgul etmek yerine kuru soğanı ortadan ikiye kesin ve yarısı ile ızgaranızı gönül rahatlığı ile temizleyiniz.

En Etkili ve Doğal Temizlik İçin Limon – Tuz

Mutfak lavabonuzu temizlemek, banyo bataryalarını ovmak ve hatta kesme tahtanızı ter temiz yapmak için limonu ikiye keserek tuza bandırın ve istediğiniz alanı ovunuz. Tertemiz olduğunu göreceksiniz çünkü limon tüm bakterileri yok ederken tuz da artıkları temizlemektedir. Temizlikte Zaman Ve Paradan Tasarruf Edin!

Evinizdeki Kötü Kokuları Karbonat İle Bitirin

Karbonat özellikle çeliklerin parlatılması için sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak karbonatı buzdolabında zaman zaman oluşan kötü kokuları yok etmek içinde kullanabilirsiniz. Dolabı silmek için hazırladığınız ılık suya karbonat ekleyip dolabı sildiğinizde koku yok olacaktır. Tekrar koku oluşumunu önlemek için ise bir kâse, tabak veya kavanoza karbonat koyarak dolabınıza koyunuz. Temizlikte Zaman Ve Paradan Tasarruf Edin!

Hasırlarınızı Oksijenli Su İle Koruma Altına Alın

Zamanınızdan Ve Paranızdan Tasarruf Edeceğiniz Temizlik Yöntemleri Hasır objeler ve eşyalar kullanıyor iseniz oksijenli su ile temizlediğinizde hem ışıl ışıl olacaklar hem de dayanıklılıkları artacaktır.

Bembeyaz Danteller İçin Süt

Dantellerinizin her zaman çok daha beyaz olması için ütüleme işleminizden önce kaynayan süte batırıp çıkarınız. Bu sayede beyazlıkları göz kamaştıracaktır.

Yağ İle Etiket İzlerinden Kurtulun

Sağa sola yapışmış etiketlerden kurtulmak için yağ kullanabilirsiniz. Dilerseniz etiketler için saç kurutma makinesinden de faydalanabilirsiniz. Sıcaklık etiketi hemen kaldırmanızı sağlayacaktır.

Yağlanmış Şişelere Son Verin

Yağlanan şişeyi ilk olarak deterjan ile yıkayınız. Daha sonra şişeye soda koyun iyice çalkalayınız. Yaklaşık beş dakika bu uygulamayı yapınız. Daha sonra şişeye kahve telvesi koyarak sallamaya devam edin. İçini döktüğünüzde tertemiz olduğunu göreceksiniz. Temizlikte Zaman Ve Paradan Tasarruf Edin!

Gliserin İle Kahve Lekesine Son

Kahve hangi alana dökülürse dökülsün hemen soğuk su ile lekeyi hafifçe ıslatınız. Daha sonra birkaç damla gliserin dökerek silin veya çitileyin leke hemen çıkacaktır.

Her Seferinde Bez Sıkmak Yerine Kova Kullanın

Temizliğe başlamadan evvel bir kova içine istediğiniz temizlik malzemeleri ve suyu koyarak her seferinde bez sıkmak için banyoya gitmek yerine kovadan bezi temizleyerek zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim