Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

0
94

 

Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Taşıt kredisi şartları nelerdir? Sorusu, elinde nakit parası olmayanların fakat araba almak için araştırma yapanların sıkça araştırdığı bir konudur. Sıfır ya da ikinci el araba sahibi olmak isteyenler de bunun için en uygun taşıt kredisi alabilecekleri bankayı bulmak adına çeşitli hesaplamalar yaparlar. Taşıt kredisi hesaplama işlemlerinin sonucunda da bir bankada karar kılarak, istedikleri aracı almak üzere başvuruyu gerçekleştirirler. Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Günümüzün en büyük ihtiyaçları arasında artık araba ilk sırada gelmektedir. Fakat nakit paraya sahip olamayanlar, kredisiz araba almaktan çekinirler. Bunun için de uygun araç kredisi araştırmalarına girerek, ihtiyaçlarını en iyi karşılayan aracı bulmak isterler. Fakat taşıt kredisi seçenekleri de kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Bu seçenekler arasında da sıfır kilometre araç kredisi, ikinci el araç kredisi, ticari araç kredisi, motosiklet kredisi ve tekne kredisi yer almaktadır. Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Güncel Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir? Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Nakdi paraya sahip olamayanların araç sahibi olabilmek için tercih etmekte olduğu araç kredisi seçeneğinden faydalanabilmek için bazı şartlar söz konusu olmaktadır. Öncelikli olarak kredi alacak kişinin 18 yaşın doldurması gerekmektedir. Bunun yanı sıra SGK kaydının aktif ve en az 6 aylık bir geçmişinin olması şarttır. Ayrıca kredi kullanacak kişinin ipotek kaydının olmaması, taksitle araba almak için gelirinin ve kredinin notunun da yeterli olması gerekmektedir.

Yukarıdaki şartlar göz önüne alındığında, bankanın kredi faiz oranları araç alacak kişi için de uygun geliyorsa, kredi çekilebilmektedir. Ve araç kredisine ihtiyaç duyan kişiye banka tarafından vadeli araba alma seçeneği sunulabilir.

İkinci El Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Araç sahibi olmak isteyen fakat nakit parası bulunmayan kişiler için sunulan taşıt kredisi ile senetle araba alma derdinden kurtulmak mümkündür. Fakat çekeceği kredi sınırlı olan ve kişiler bu yönde daha çok ikinci el araç satın almaya yönelmektedir. İkinci el taşıt kredisi çekebilmek için de birtakım şartlar bulunmaktadır.

Bu şartlar her ne kadar bankadan bankaya göre değişiyor olsa da, kredi alarak peşinatsız araba sahibi olmak için aracın en fazla 8 yaşında olması temel koşul olarak belirtilebilir. Ayrıca kredilendirme oranı da ikinci el araçlarda kasko değeri üzerinden belirlenmektedir. Bu bilgilerden hareketle taşıt kredisi şartları nelerdir? Sorusunun, 18 yaşından büyükleri ve taksit ödeyebilecek kadar gelire sahip olanları ilgilendirdiğini söylemek daha doğru olacaktır.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim