Taşıt İpoteği İle Kredi

Taşıt İpoteği İle Kredi

0
100

Taşıt İpoteği İle Kredi

Taşıt ipoteği ile kredi almak son zamanlarda çok yaygınlaştı. Günümüzde kredi kullanımı oldukça fazladır. Hemen hemen her kesinde kredi kullanım ihtiyacı oluşmaktadır. Özellikle taşıt alacak bireyler uygun araç kredisi araştırması yapmaktadır. Araç kredileri farklı kredi faiz oranları ile yer almaktadır. Bankalar üzerinden kredi çekmek isteyen bireyler araçlarını ipotek göstererek kredi çekebilir.

Ayrıca bankalar düşük faizli kredi oranları ile 60 aya kadar kredi imkanı sunmaktadır. Araç ipotek işlemi yapılırken aracın modeline ve özelliklerine bakılır. Araç ipotek işlemi aracın değerine göre değişim göstermektedir. Eğer sıfır veya ikinci el araç kullanımı düşünüyorsanız taşıt ipoteği yaptırabilirsiniz. Taşıt ipoteği ile beraber çekilecek kredi faiz oranları öğrenilebilir.

Taşıt İpoteği İle Ne Kadar Kredi Kullanılır? Taşıt İpoteği İle Kredi

Araç ipoteği desteği yardımı ile bankalar üzerinden kredi kullanımı yapılabilir. Araç değerinin yüzde 50’si oranında taşıt kredisi kullanılabilir. Taşıt kredileri bankalar aracılığı ile 60 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Gelirinizin durumuna göre uygun taşıt kredisi tercih edebilirsiniz. Aracın özelliklerine ve değerine bağlı olarak kredi kullanımı yapılabilir.

Bankaya teminat şeklinde gösterilen araca banka tarafından kasko yapılır. İpotek süresine kadar aracın zarar görmemesi adına kasko devam edecektir. Araç almak isteyenler bu yolla taksitle taşıt sahibi olabilirler. Genellikle araba almak isteyenler en uygun taşıt kredilerini tercih edebilirler. Uygun taşıt kredi faiz oranları bankalar üzerinden sunulacaktır.

Araç İpoteği İle Hangi Bankalardan Kredi Alınabilir?

Birçok banka vadeli araba almak isteyenlere yardımcı olmaktadır. Vakıfbank araç ipotekleme sistemi sayesinde araç alacaklara kolaylık sağlayacaktır. 60 aya varan kredi faiz oranları ile ay içinde veya 3 ay periyotlar ile ödeme yapılabilir. Özellikle kredi kullanmak isteyen bireyler durumlarına göre hareket etmek zorundadır. Araç İpoteği sırasında rehin yapılacak aracın kasko değeri banka tarafından yapılacaktır.

Ayrıca Kredi kullanımı sırasında bireylere hayat sigortası yapılacaktır. Belirlenen kredi limiti de araçların modeline ve değerine göre değişim göstermektedir. Eğer kredi notunuz düşükse bu durumda ipotek işlemi ile kredi alımı sağlayabilir. Taşıt ipotek işlemi sayesinde senetle araba alımları yapabilirsiniz. Özellikle ihtiyaç kredisi araba ipotek işlemi sayesinde alınabilir. Taşıt ipoteği ile kredi konusunda pek çok farklı banka alternatif seçenek sunmaktadır.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim