Tasarrufla Ev

Tasarrufla Ev

0
3416

Tasarrufla  Ev  sahibi olmak herkesin istediği bir yöntemdir. Kişilerin tasarrufa dayalı  ev sahibi olması, aynı zamanda  faiz sıkıntısı ile yüzleşip sıkıntı  yaşamalarını da önler.

Ev almaya karar verdiğinizde aylık ödeyebileceğiniz taksit tutarlarını kendin bütçenize göre kendiniz belirlersiniz. Aile bütçenizden her ay artırdığınız ufak tasarruflar sayesinde siz de birikimlerinizi yatırama dönüştürme olanağı bulacaksınız. Öte yandan, tasarrufla ev sahibi olma sisteminde farklı adımlar yer almaktadır. Bunlar sırasıyla; sıralama, çekiliş ve ara çekiliş seçeneklerinden oluşmaktadır. Söz konusu sisteme dahil olduğunuzda şanslıysanız, yapılan çekilişte adınızın çıkması ile evinizin ilk taksitlerini ödemeye başlarsınız. Böylece, tasarrufun tutarı ne olursa olsun, sisteme  giriş yaptığınızda  hem birikim yapma  hem de evinizin parasını  faizsiz  küçük taksitlerle ödersiniz.

Tasarrufla Ev Sahibi Olmak 

Toplumda ev sahibi olmak oldukça zor bir mal edinimi olarak düşünülmektedir. Bu nedenle ev satın alınacağında kişilerin aklına öncelikle, bankadan konut kredisi alma seçeneği gelmektedir. Oysa, ev almak amacı ile kullanılan konut kredisi için bankaya epeyi faiz ve dosya masraf adı altında ödeme yapmak gerektiğini unutmamak lazım. Bunun dışında  bankaların ağır faiz ve masraf koşullarına maruz kalmadan, ev sahibi olmanın farklı yolları mevcut.

Tasarrufla Ev Sahibi Olmak  Birikimle Daha Kolay

Faizsiz ve bankaya bulaşmadan mülk edinmenin yolların biri de tasarrufla ev almaktır. Bu yöntemle kendi evinize sahip olmak için elinizde bir miktar birikim bulunması peşinat açısından size önemli bir kolaylık sağlayacaktır. Sahip olduğunuz birikimin size sağladığı bir çok yarar bulunmaktadır. Mesela, ev alacağınızda ve birikiminiz olduğunda; ilerde kalan borç tutarınız alacaktır, taksit tutarlarınız azalacaktır, yeni evinize geçiş yaptığınızda size önemli kaynak olur ve en önemlisi ise, peşinat ödeyerek katılım sisteminde öncelik  avantajınız olur. Böylesi olanaklar dikkate alındığında ev almak sırasında bir miktar birikime sahip olmak her açıdan alıcıya kolaylık sağlayacaktır.

Tasarrufla Ev Sahibi Olma  Avantajları

Faizsiz ev alma seçeneklerinden olan Tasarrufla ev almanın kişiye en büyük avantajı faiz yükü olmamasıdır. Öte yandan;  ödemek istenilen taksit tutarı tasarrufunuza göre düzenlenir ve bankaların verdiği konut kredilerinde olduğu gibi kefil, dosya masrafı veya komisyon ücreti alınmaz. Aynı zamanda sisteme dahil olduktan sonra ödeme güçlüğü yaşamanız halinde taksit öteleme olanağı da bulunmakta. Ayrıca  katılımcılar sistemde yaptığınız tasarrufla,  istediklerinde kolayca sistemden ayrılma şansına sahip.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim