Tasarrufla Ev Almak Mümkün mü?

Tasarrufla Ev Almak Mümkün mü?

0
2907

Tasarrufla Ev Almak Mümkün mü? Ülkemizin finans dünyasında ev almak için çok çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Ev almak için yola çıkmadan önce çok iyi düşünmek ve ona göre karar vermek gerekir. Elinde toplu para bulunup peşin parayla ev alabilecek olanlar son derce şanslıdır. Onun dışındakiler için ev almak, uzun bir zaman borçlanmak anlamı taşır.

Ev fiyatlarının çok yükseldiği günümüzde hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın kişileri uzun sürecek bir yolculuk bekler. Ev alacak kişi, öncelikle bütçesine en uygun yöntemi ve seçeneği seçmelidir. A kişisi için uygun olan yöntem B kişisinin bütçesine uygun olmayabilir. 10 yıl veya daha uzun süreye yayılan taksitler kişilerin ev alırken diğer yaşamsal zevklerini es geçmemelerine yardımcı olur. Tasarrufla Ev Almak Mümkün mü?

Tasarrufla Ev Almak Mümkün mü? 

Ev alma düşüncesinde olanlar öncelikle tasarruf yaparak ev alabilir miyim diye düşünür. Ek geliri, aileden kalan bir miktar yoksa tasarruf yaparak ev almak oldukça uzun sürecek bir yöntemdir. Her ay yüksek miktarlar biriktirebilenler istediklerini daha rahat elde edebilirler. Tasarrufla ev almaya karar verebilmek için;

  • Tasarrufu harcamanın önüne koymak
  • Tasarruftan kalanla geçinmeyi öğrenmek
  • Tasarrufu makul kılacak anlayışı kabullenmek gerekir.

Bankadan Kredi Almak

Tasarrufu bazı kişiler bankanın peşinatını biriktirmek için yapmaktadır. Kamu veya özel bankaların hepsi konut kredisi verirken müşterisinden peşinat ister. Peşinat miktarı ise, ekspertizin belirlediği ev değerinin en az %20’sidir. 400 bin liralık ev alacakların 80 bin peşinat vermesi gerekir. 80 bin peşinatı biriktirebilmek için illaki tasarruf yapmak gerekir. Peşinatın yanında konut kredisiyle ev alabilmek için evin krediye uygun olması ve düzenli gelirin olması gibi şartlar da bulunur. Tasarrufla Ev Almak Mümkün mü?

Faizsiz Peşinatsız Sistemlere Üye Olmak

Faizsiz, peşinatsız ve kredisiz hizmet veren sistemler vardır. Bu sistemler imeceye dayalıdır. Altın günü mantığında işleyen sistemlerle ev almak çok kolaydır. Kişi ödeyeceği taksit miktarını ve taksit sayısını kendi belirlediği için ödemeler daha kolay olmaktadır. Tasarrufla Ev Almak Mümkün mü?

Ödemeler Hakkında

Bu sistemlerde yapılan aylık ödemeler eşit miktardadır. 10 yıllık bir sürede ev alınacaksa o 10 yılın her ayında aynı taksit ödenir. Eşit miktardaki taksit imkanı kişilerin zorluk çekmemesi adına çok büyük bir avantajdır.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim