Tasarruf Ev sahibi  Yapıyor

Tasarruf Ev sahibi  Yapıyor

0
1691

Tasarruf Ev sahibi  Yapıyor. Tasarruf, günümüzde ev veya araba sahibi olmayı planlayan çoğu kişinin bu isteğini gerçeğe dönüştürüyor. Ekonomik koşullar nedeniyle büyük yatırımları yapmak herkes için oldukça zor bir durum. Tasarruf Ev sahibi  Yapıyor.  Oysa bu sıkıntılar, büyük bir yatırım için ne kadar güçlük yaratıyorsa da birikim yapmak kişilerin işini kolaylaştırmanın önemli bir yoludur.

Kredi ile Ev Sahibi Olmak

Bütün bankalar, değişen faiz oranları ile tüketicilere yönelik çeşitli krediler vermektedir. Konut kredisi de bu kredilerden biridir ve ev almak isteyen yatırımcılara finansal destek olmayı amaçlamaktadır. Ancak bankalardan konut kredisi almak için belli bir gelir seviyesine sahip olmanız gerekiyor. Aynı zamanda almayı istediğiniz evin de ekspertiz raporu konut kredisine uygun olmak zorunda.

Kredi almak mümkün olan koşullarda ise, krediye uygulanan faiz oranları ve masraftan sonra geri ödemenin epeyi güç olacağı unutulmamalı.  Bu konuda kredi kullanacak kişinin kredi alırken aylık gelir ve harcama dengesini çok iyi hesaplaması gerekir. Yatırımcılar bazen de bu nedenle banka ve faize bulaşmadan farklı yöntemlerle ev almayı tercih etmektedir. Bu sayede zorlanmadan kira öder gibi taksitle ev sahibi olabiliyorlar.

Taksitle Ev Almak

Yöntem ne olursa olsun, yatırımcının kendini ekonomik açıdan güvende hissetmediği bir ortamda ev almaması gerekir. Yatırımcılar, ev alma konusunda taksitli ödeme yöntemini tercih ederek ekonomik açıdan zorlanmadan ev sahibi olma şansları mevcut. Bankadan konut kredisi almadan, taksitle ev almanın birçok farklı yöntemi var. En sık kullanılan yöntem ise, konut inşaat aşamasında müteahhit ile yapılan anlaşma şeklidir. Öte yandan bir diğer taksitli konut alma şekli ise, tanıdık veya ev sahibinden alınması biçimidir. Konut alacakları bu konuda dikkat etmesi gereken nokta; ödemesi peşin olan satışlardan uzak durmaktır. Bu önlem, onları maddi açıdan ileri ki zamanlarda sıkıntıya düşmekten kurtarır. Bu arada peşinatsız ev alma kampanyası olan inşaat firmalarından da taksitli konut almak mümkün. Taksit yöntemleri arasında faizsiz finans desteği sunan bazı firmalar, bu olanaklarla yatırımcılar taksitle ev veya araba alabiliyor.

Tasarruf  ile Ev Sahibi Olmak

Ekonomik koşulların gittikçe zorlaştığı günümüzde dar gelirli vatandaşların en önemli para biriktirme yöntemlerinden birisi de tasarruf sağlamak. Bu nedenle, ev genelinde herkesin gereksiz her tür kullanımdan tasarruf etmesi ile başlanır. Evde olan kullanılması şart olmayan elektronik eşyalardan kısarak, içilen sigara, fazla alınan yiyecek – içecek, eskiyip bozulmadan sıkça değişen telefonlar gibi ürünler konusunda önemli ölçüde tasarruf sağlanabilir. Bu gibi önemsiz gibi görünen konularda biraz tasarruf edilirse, önemli ölçüde birikim sağlanacaktır. Birikim sonucunda ise, tasarrufla ev alma hayallerine bir adım daha yaklaşmak mümkün.

Birikimle Ev Almak

Birikim, yatırım yapacaklar için maya vasfındadır. Belli bir birikimi olmayanları yatırım yapmayı sürekli ertelemeleri ve yatırım yapmaktan kaçınmaları birazda ödeyememe korkusundan kaynaklanıyor. Bütün zor koşullara rağmen, birikim yapmak hayal gibi gelse de bilinçli davrandıktan sonra uzun vade de yatırım amaçlı birikimlerin faydası görülmektedir. Tasarruflu davranmaya başladıktan sonra kişiler, yaşamlarının her alanında yaptıkları veya yapacakları her harcama sırasında 2 kez düşünecekler. Ev almak gibi büyük hayallere, kişiler küçük birikimlerle ulaşabiliyor.

 

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim