Herkesin Uygun 10 Kolay Tasarruf Yöntemi

Tasarruf Etmek

0
2160

Tasarruf Etmek. Birçoğumuz annelerimizin zamanında yapmış olduğu tasarruf tedbirlerinin önemini çözemeden belirli yaşlara geldik. Bazen sıkı kapatılmayan, damlayan musluklar yüzünden bazen de kullanmadığımız bir odanın yanık halde bıraktığımız lambasından dolayı, annelerimizin bazen sert ikazlarına maruz kaldık. Bakıldığı zaman musluğun sıkı kapatılması ve bir lambanın söndürülmemesi bu kadar da önemli bir sorun mu diye düşünülebilir. Ancak belirli bir süre sonra damlayan su miktarı, enerji israfına neden olurken aynı zamanda da su faturasına belirli bir oran olarak yansıyacaktır.

Söndürülmemiş olan lamba da yine kendisini enerji ısrafı olarak ve aynı zamanda da elektrik faturasında sürpriz olarak gösterecektir. Elbette tasarruf etmek deyince annemizin aldığı bu küçük ama önemli tedbirler aklımıza gelebilir. Fakat bunların dışında başkaca tasarruf etme yöntemleri bulunmaktadır. Mesela yaptığımız giyim harcamaları, takı aksesuar gibi bir takım aşırıya kaçan harcamaların da kontrol altına alınması oldukça önemlidir.Tasarruf Etmek.

Tasarrufun Aile İçindeki Önemi (Tasarruf Etmek)

Tasarruf elbette her zaman ve her şartta önemlidir. Ancak aile için olan önemi oldukça büyüktür. Çünkü bir ailenin tasarruf yapması demek geleceğe daha emin ve güven içinde bakmak ve öyle hissetmek demektir. Kendini güvende hisseden aile fertlerinin huzurlu olması demek de çevrelerine bu şekilde yaklaşmaları ve etraflarında bulunan insanlar ile iyi ilişki kurmaları anlamlarına gelmektedir.  Esasında tasarruf bilinci aile içerisinde başlayan bir süreci ifade etmektedir. Bundan dolayı aile bireylerinin tasarruf konusunda bilinçlenmesi demek; tüm toplumun da zaman içerisinde bilinçlenmesi anlamına gelecektir.

Peki Tasarruf İçin Yapılması Gereken Bir Formül Var mı?

Yemek yapmaktan, elektrik, su kullanımı gibi birçok konuda, israf konusunda çok dikkatli olunması gerekmektedir. Bunun yanında da giyim, aksesuar ve benzeri birçok harcamanın kontrollü bir biçimde yapılması gerekir. Harcama yaparken bir taraftan da birikim yapılması, yapılan harcamaları da birikim için ayrılacak meblanın elde kalacak olandan daha az olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Para en fazla harcama yaparken birikmektedir. Yapılan harcamalar dikkatli ve aşırıya kaçmadığı, makul nedenlerden dolayı harcama yapıldığı takdirde, istenilen düzeyde tasarruf sağlanması da mümkün olacaktır. Tasarruf Etmek.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim