Su Faturasının Az Gelmesi İçin Yapılacaklar!

Su Faturasının Az Gelmesi İçin Yapılacaklar!

0
1752

Su Faturasının Az Gelmesi İçin Yapılacaklar!. Temel ihtiyaçların başında gelen su, pek çok alanda kullanılmakta olup evlerde dikkatsizce harcandığında kabarık faturaların gelmesi mümkündür. Su faturasının bütçeyi sarsmayacak düzeye indirilmesi için bazı püf noktaların uygulanması önemlidir. Hem su kaynaklarını bilinçli kullanmak hem de ev bütçesine katkıda bulunmak için yapılması gereken ilk şey, suyla çalışan, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi ev aletlerini tam kapasite çalıştırın.

Bu tür makineler temizlikte su harcadıkları için onları tam dolu olarak kullanmak önelidir. Bu nedenle bulaşıkları tek seferde biriktirerek çalıştırmak önemlidir. Elde yıkamaya göre çok daha tasarruflu olan bu yöntemde, bilinçsizce harcanan fazla suyun da önüne geçilir. Aynı şekilde çamaşırlar da kirli sepetinde biraz bekleyebilir. Birkaç parça kıyafet için makine saatlerce çalıştırılmamalıdır. Su Faturasının Az Gelmesi İçin Yapılacaklar!

Tesisatlarda Kaçak Olup Olmadığına Dikkat Edin (Su Faturasının Az Gelmesi İçin Yapılacaklar!)

Gereksiz yere israf edilmesi taktirde, uzun vadede doğaya ciddi zararları bulunan su tüketimini kontrol altında tutmak için bir yöntem de kaçak tesisatın olup olmadığını denetlemektir. Su damlatan sifon ya da bozuk musluklar faturaya yansımaktadır. Bunlar tamir edilmelidir. Bir diğer akıllıca çözüm de istif yapmaktır. Banyoda sıcak suyun gelmesini beklerken akan su bir kovaya doldurularak sonrasında biriktirilen su temizlikte kullanılabilir.

Su biriktirme yöntemlerinden bir tanesi de yağmur sularıdır. Her mevsim yağmur görüldüğü düşünüldüğünde bu önemli bir tedbirdir. Zira yağmur yağarken toplanan birkaç kova su ile temizlik yahut bahçe sulama işleri halledilebilir.Su Faturasının Az Gelmesi İçin Yapılacaklar!

Suyun Bir Keyif Aracı Olmadığı Unutulmamalıdır

Suyun her damlasının değerli olduğu akıldan çıkarılmadan hareket etmek önemlidir. Bu noktada el yıkama, diş fırçalama gibi eylemlerde suyun kullanılmadığı durumlarda musluk kapatılmalı ve eğlence amacıyla suyla oyun oynanmamalıdır. Suyun dinlendirici ve keyif verici bir yanı olsa da banyoda uzun süre kalarak suyu harcamak, faturanın daha kabarık olmasında önemli bir etkendir. Banyoda temizlik haricinde zaman geçirilmemelidir. Su hayattır; sözünü daha ilkokul yıllarımızda hem duyardık. Evet! Su hayattır ve su insan hayatının en önemli unsurlarından birisidir. Bundan dolayı böylesine değerli bir şeyin kullanılmasında da tutumlu davranmak şarttır. Su Faturasının Az Gelmesi İçin Yapılacaklar!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim