Su faturasıda fiyat artışı için öneriler!

Su faturasıda fiyat artışı için öneriler!

0
2767

Su faturasıda fiyat artışı için öneriler!. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti ve nihai sonuçlar alabileceği adımlar atmaya başladı. Su sarfiyatının önüne geçmek, vatandaşları su tasarrufu konusunda bilinçlendirmek için proje geliştirme ve farkındalık için “kademeli faturalandırma” sistemini hayata geçiriyor. Bu sistem en yalın anlatımıyla konut ve iş yerleri için belirlenen metreküpün üzerinde kullanım olduğu takdirde faturalar kabaracak. Su tüketimiyle ilgili olarak ayrıntılı bir bilinçlendirme çalışmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu fatura artışının bütçelerimize yansımaması ayrıca da su tasarrufu yapabilmemiz için önerebileceğimiz bazı yöntemler mevcut, inceleyelim…

Su kullanımı gerektiren elektronik cihazlar (Su faturasıda fiyat artışı için öneriler!)

Bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi mesela, kullanımları sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli detay; tam dolulukla çalıştırılması yarı boşken çalıştırmak gereksiz su harcanmasına neden olacaktır. Elde bulaşık yıkamamak veya bulaşıkları makineye yerleştirmeden sudan geçirme alışkanlığını bırakmak su tasarrufu konusunda yapılabilecek önemli alışkanlıklardır. Mutfak çeşmelerinde tasarruflu musluk kullanılması da sayılabilir… Bulaşık ve çamaşır makinesi alırken enerji ve su tasarrufu yapan cihazlar tercih edilmelidir.Su faturasıda fiyat artışı için öneriler!

Evimizde alınabilecek önlemler

Yaşam alanımız olan evlerimizde su tasarrufu konusunda öncelikle bilinçli vatandaşlar olmalı ve diğer aile bireylerini de aynı bilince sahip olmasına yardımcı olmalıyız. Özellikle çocuklarımızın… Banyo yaparken, diş fırçalarken gereksiz su tüketiminin yaşadığımız dünya ve aile bütçesi için ne kadar büyük zarar olduğunu iyi kavratmalıyız. Ebeveynler olarak bizim kontrolümüzde olan diğer durumlar ise; düzenli sızıntı kontrolü yapmak gibi, çünkü tespit edilemeyen ve engellenmeye sızıntı çok fazla su harcanmasına neden olur. Bu sebeple rezervuarlar düzenli kontrol edilmelidir. Banyoda aynı mutfakta olduğu gibi tasarruflu duş başlığı kullanmak, boru sızıntısını tespit edebilmek su kullanımını durdurarak sayaç kontrolü sağlamak önemlidir.Su faturasıda fiyat artışı için öneriler!

Su tasarrufu sağlamak hem bütçeniz hem de dünyamız için artık bir farkındalıktan öte zorunluluk halini aldı. Tüm bireylerin ciddi hassasiyet göstermesi gerekeceği biçimde önemli bir konu bu durum, bu sebeple önlemler almak önemli. Sadece yüksek faturadan kaçabilmek için değil suyu akıllıca kullanabilmeyi öğrenmek için bile bu yöntemler akılda tutmaya değer.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim