Soğuk Havalara Karşı Cebinizi Düşünen Çözümler

Soğuk Havalara Karşı Cebinizi Düşünen Çözümler

0
1906

Soğuk Havalara Karşı Cebinizi Düşünen Çözümler. Kışın yaklaşması hatta gelmesiyle birlikte havalar da soğumaya başladı. Böylece evlerde kombiler ve diğer ısınma yöntemleri de devreye alınmaya başlamış durumda. Önümüzdeki 5 – 6 aylık süreçte yakıt maliyetleri de diğer maliyetlere ek olarak karşımıza çıkıyor. Ciddi masraf kalemlerinden olan ısınma için birtakım önlemler alarak yakıt maliyetini düşürmek mümkün olmaktadır.

Kışın soğuklarına karşı hem üşümemek hem de cebinizi de düşünmek zorundasınız. Bu karmaşadan kurtulmak hem ısınmak hem de yakıt maliyetlerini düşürmek için alınacak önlemlerle faturalarda ciddi tasarruflar sağlanmaktadır. Bu yöntemleri uygulayarak soğuyan havalara karşı cüzdanınızı koruyabilirsiniz. Soğuk Havalara Karşı Cebinizi Düşünen Çözümler

Yakıt Tasarrufu Yöntemleri (Soğuk Havalara Karşı Cebinizi Düşünen Çözümler)

Kış aylarında en çok düşünülen konu kuşkusuz yakıt maliyetleri olmaktadır. Ciddi bir harcama kalemi olduğu için alınacak küçük önlemlerle tasarruf sağlanabilmektedir. Kış soğuklarında üşümemek ve yakıt maliyetlerini düşürmek için yapılabilecek olan temel işlemler;

  • Doğal faz yani kombi ile ısınmanızı gerçekleştiriyorsanız kombinizin yıllık bakımlarını yaptırarak kayıpların önüne geçebilirsiniz.
  • Kombinizin programlanabilir olmasıyla farklı önlemler alabilirsiniz.
  • Radyatörlerde zamanla hava birikmesi olabileceği için alınması gerekmektedir.
  • Radyatörlerin önlerinde eşyalar bulunmamalı, perdeler ile kapatılmamalıdır.
  • Oda termostatı kullanılmalıdır.
  • Cam ve pencerelerin hava geçirmemesine dikkat edilmelidir.

Belirtilen tasarruf yöntemleri ile evde kolayca yapabileceğiniz birtakım önlemler alarak kışın yakıt maliyetlerini düşürmek mümkün olmaktadır.Soğuk Havalara Karşı Cebinizi Düşünen Çözümler.

Yakıt Tasarrufu İle Faturaları Düşürmek

Görüleceği üzere yakıt tasarrufu sağlamak için gerekli cihazların bakımının yapılmasının yanı sıra evde kendimizin de alabileceği birtakım tasarruf yöntemleri bulunmaktadır. Bu kapsamda belirtilen tasarruf yöntemleri ile ev bütçenize küçük de olsa katkı sağlayabilecek işlemler yapılabilmektedir. Soğuk Havalara Karşı Cebinizi Düşünen Çözümler.

Örneğin oda sıcaklığını 1 derece düşürmek %10 oranında yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Bu gibi diğer önlemlerle kışın yakıt maliyetleri %30’lar oranında düşürülebilmektedir. Böylece kışın soğuklarında birde cebinizi soğutmanın önüne geçebilirsiniz. Yakıt tasarrufu yaparak faturaları düşürmek elbette ki mümkün olmaktadır. Bunun için öncelikli olarak ısı yalıtımının yapılması olmazsa olmaz bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca ısı yalıtımı haricinde satın alınan kombilerin de yakıt tasarrufu konusunda iddialı ürünler olmasında dikkat etmek şarttır.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

 

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim