Peşinatsız Ev

Peşinatsız Ev

0
2840

Peşinatsız Ev. Ev sahibi olmak, kişiye  toplumda önemli bir sosyal statü ve kişisel önemli bir konfor sağlar. Evi olan bir çok farklı açıdan kendisini ve ailesini güvenceye almış olmanın öz güveni ile hareket eder. İşsiz kaldığında ev kirası derdi olmaz, yaşlandığında çalışmak zorunda kalmaz. Günümüzde, zaman geçtikçe artan ev fiyatları ve ağırlaşan satın alma koşulları ve peşinat konusu ise, ancak şanslı olanların ev sahibi olmasına fırsat veriyor.

Peşinat Nedir?

Gayrimenkul sektöründe sürekli inşa edilen konut projelerine rağmen, konut fiyatları hiç düşmüyor. Aylık geliri iyi seviyede ve belli bir birikmişi olmayan kişilerin ev sahibi olması doğrusu oldukça zor görünüyor. Ev almaya karar verdiğinizde mutlaka peşinata sayılmak üzere belli bir paranızın olması gerekiyor. Öte yandan, hemen peşinatın ne anlama geldiğini açıklamak gerekirse; herhangi bir gayrimenkul  alımında, kanunen mülkün değerinin %20’si kadar  olan zorunlu ön ödemeye verilen addır.

Peşinat, Kredi Borcundan Kurtarmıyor! (Peşinatsız Ev)

Gelir çok iyi olmadığında ve istediğiniz evi peşin parayla alma durumunuz yok ise, mecburen banka kredisi ve faizi ile yüz yüze kalıyorsunuz. Zor koşullar altında çalışıp buna rağmen peşinat parası biriktirseniz bile evin geri kalan taksitlerini ödemek için toplu paraya ihtiyacınız olacak. Bu nedenle istemeden de olsa devreye banka ve faiz ödemeleri giriyor. Kiradan kurtulma amacı ile ev sahibi olmak isteyenlerin bunaldıkları nokta,  yüksek oranda banka konut  kredi  taksiti  ödemek oluyor.

Peşinatsız Ev Alabilirsiniz

Öte yandan; peşinat, banka, kredi faizi ve diğer zorunlu masraflarla uğraşmak isteyen çoğu insan farklı çözümler aramaktadır. Mesela, hiç sıkıntıya girmeden ve faiz ödemeden peşinatsız ev almak ister miydiniz? Günümüzde böylesi olanaklarla kişileri ev sahibi yapan sistemler mevcut. Bu sayede ev sahibi olmayı hayal edenler banka kredisi, kredi faizi ve zorunlu ödenen masraflara bulaşmadan hatta, hiç peşinat ödemeden konut edinebiliyor. Söz konusu sistemler sayesinde isteyen herkes apartman dairesi, müstakil ev, residance daire, otomobil, kamyon, kamyonet, arsa, ofis veya dükkan gibi gayrimenkul ve mülklere sahip olabiliyor.

Sistem Nasıl İşliyor?

Bahsi geçen sistemden yararlanmak için öncelikle sisteme dahil olmanız lazım. Daha sora ödeme gücü size benzer birçok insanı bir araya getiren bu sistem, belirli sayıdaki kişilerden gruplar meydana geliyor. Oluşturulan gruplar,  ödeme yapmak istediğiniz ay sayısına göre tanzim ediliyor. Örneğin, peşinatsız ev almak istiyor ve bunu 60 ayda tamamlamak istiyorsanız, 60 kişilik bir grup içerisine dahil ediliyorsunuz ve 60 ay içerisinde size en geç teslim tarihi veriliyor. Alacağınız evin borcu faizsiz ve peşinatsız olarak, taksit sayınıza eşit bölünerek her ay sizden tahsil ediliyor. Sisteme dahil olurken, ufak bir çalışma bedeli ödeme dışında hiçbir masraf ödemiyorsunuz.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim