Peşinatla Ev Sahibi Olmak

Peşinatla Ev Sahibi Olmak

0
3164

Peşinatla Ev Sahibi Olmak. insanlar ev sahibi olmak için yıllar biriktirmeye çalışırlar. Belli bir peşinatınız olduğunda, bir ev alabilirsiniz. Bazı inşaat yatırımcıları belirli bir peşinatla ev satmaktadır. Peşin ödemelerinden kalan ev almak isteyen kısım için finansal kurumlardan kredi kullanabilirler. Bazı inşaat yatırımcıları, düşük peşinat durumunda ev alacak olan kişilere kredi olanakları sunmaktadır. İnsanlar, taksit yerine evleri için kullandıkları kredileri ödeyerek ev sahibi olabilirler.

Konut projeleri, Peşinatla Ev Sahibi Olmak

Belirli tasarruflar yaparak konut projelerini incelemeye başlayabilirsiniz. Çeşitli yatırım kuruluşları, insanların peşinatla tasarruf etmelerine ve bir ev sahibi olmalarına yardımcı olur. Bu kurumlar ayrıca faizsiz araç satın alma hizmetleri de sunmaktadır. Peşinatınız ne kadar fazla olursa, bir ev satın alma ve en iyi evi seçme şansınız o kadar artar.Peşinatla Ev Sahibi OlmakPeşinatla Ev Sahibi Olmak.

Para yatırma

İnsanlar kendi evlerinde yaşayabilmek veya yatırım amaçlı bir mülke sahip olabilmek için düzenli olarak tasarruf etmeye başlarlar. Yeterli birikimi olmayan ancak bir arabaya ihtiyaç duyanlar senetli araba satın alma seçeneklerini değerlendirebilirler. Bir ev satın almak için peşinat ödenmesi gerekmektedir. Konut projelerine bağlı olarak, peşinat tutarı farklı olabilir. Banka kredilerini kullanabilmek için, seçilen evin değerinin en az% 20’sini peşinat olarak vermesi istenir. Bu oran inşaat yatırımcıları veya Toki gibi kurumlar tarafından istenmektedir. Peşinatla Ev Sahibi Olmak

Önceden Ev Sahibi Olmak

Bugün ülkemizde peşinat sahibi olma fırsatı sunan çeşitli özel yatırım kuruluşları hizmet vermektedir. Bu yatırım kuruluşlarına üye olanlar düzenli olarak aylık taksitler yapmaya başlar. Sözleşmelerinde bir ev sahibi olmak isteyenler aylık düzenli olarak ödeme yapar ve paralarını biriktirir. Belli bir miktar para biriktikten sonra, insanlar satın almak istedikleri evi seçerler ve yatırım kurumu biriktirdikleri parayla birlikte evin satın alma değeri olan parayı verir. Daha sonra şirket tarafından verilen para aylık taksitler halinde ödenir. Peşinatla Ev Sahibi Olmak

Düşük Peşinat Projeleri

Düşük peşinatlarla ev sahipliğini kolaylaştıran projeler çoğunlukla TOKİ tarafından her yıl ilan edilmektedir. Bu projelerden faydalanabilmek için istenen koşulları taşımak gerekir. Projeye katılım koşullarını karşılayanlar, belirtilen peşinatı vererek hemen ev sahibi olabilirler.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim