Pazar Alışverişi Yaparken Tasarruflu Davranmak

Pazar Alışverişi Yaparken Tasarruflu Davranmak

0
3068

Pazar Alışverişi Yaparken Tasarruflu Davranmak. Her zaman market yerine pazarı tercih etmek daha uygun maliyetli olacaktır. Aradığınız birçok şeye pazarlarda ulaşabilmek mümkündür. Pazarda alışveriş yapmanın da belli püf noktaları vardır. Örneğin pazar alışverişinizi hep aynı kişilerden yaparsanız indirimli alma imkânınız söz konusu olur. Tanıdık indirimi gibi düşünün. Pazara akşam çıkarsanız daha uygun fiyatlı alabilirsiniz. Pazarda şöyle bir avantajınız da vardır; pazarlık yapabilirsiniz. Esasında tasarruf sadece pazarda değil her yerde önemli kazançlar sağlayan bir kavram olarak tanımlanmaktadır. Elbette ki pazarda yapacağımız tasarruflar sayesinde aile bütçemizi olumlu yönde etkilemek de mümkün olmaktadır.

Pazar Alışverişinin Maddi boyutunda Tasarruf (Pazar Alışverişi Yaparken Tasarruflu Davranmak)

Her zaman olduğu gibi Pazar alışverişi yaparken de liste hazırlamak çok önemlidir. Liste yapmanız zamandan tasarruf sağlayacaktır. Ne alacağınızı bilmeden oradan oraya koşturmanızı engelleyecek ve zamanı kısaltacaktır. Liste hazırlamak zamandan tasarruf yapmanın yanında ayrıca maddi olarak da bütçenizi koruyacaktır. Ne alacağınızı bilerek giderseniz eğer her gördüğünüze sarılmazsınız. Ucuz diye her önünüze geleni alıp aslında ihtiyacınız olmayanları eve doldurmanız gerekmiyor. O yüzden özellikle yapacağınız listeye ne alacağınızı yazarken ihtiyacınız olan miktarı da yazın. Ve mümkünse listenizin dışına çıkmayın.Pazar Alışverişi Yaparken Tasarruflu Davranmak.

Bütçenize Pazar Alışverişinizi Ekleyin

İhtiyaçlarınıza ayırdığınız bütçenizi hazırlarken muhakkak aylık olarak Pazar alışverişinize ayıracağınız bütçeyi de ekleyin. Bir ay boyunca kaç sefer pazara gitme ihtiyacınız oluyorsa bunu göz önüne alarak bir aylık bütçenizi bir kenara koyun. Kendinize bir söz verin ve bu bütçenin dışına çıkmayın. Ay sonunda ise bütçenize bir göz atın bitti mi, bütçeniz arttı mı yoksa bütçeniz yetmeyi ek harcama mı yaptınız. Muhakkak ay sonu değerlendirmenizi yapın.

Pazar Alışverişlerinde Verim Sağlama

Yapılan alışveriş kadar doğru kullanabilmek ve muhafaza etmekte önemlidir. Doğru şekilde muhafaza edebilirsek tasarruf yapabiliriz. Tabi ki muhafaza etmede vazgeçilmezimiz buzdolabıdır. Pazardan aldıklarımızı vakit geçirmeden buzdolabına yerleştirmeli ve orda muhafaza etmeliyiz. Yoksa çürüme başlayacak ve belki de aldıklarımızı kullanamadan çöpe atmış olacağız. Tabi bunun yanında her aldığımız buzdolabında saklanmaz. Bunun ayrımını iyi yaparak tasarrufumuzu yapabiliriz. Pazar Alışverişi Yaparken Tasarruflu Davranmak.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim