Kredisiz Ev İçin Tasarruf Yapma Yöntemi

Kredisiz Ev İçin Tasarruf Yapma Yöntemi

0
1737

Kredisiz Ev İçin Tasarruf Yapma Yöntemi. Dünya ve ülkemizin ekonomik şartları dikkate alındığında tasarrufla ev almak oldukça zordur. Orta gelire sahip olan bir kişinin tasarruf ederek birikim yapması ve bu birikimin bir ev alacak miktara ulaşması yılları alır. Birikimi olmayanlar peşinatsız ev alma yöntemlerini değerlendirebilir.

Adım Adım Kredisiz Ev Alma Aşamaları

Bir zamanlar reklamlardan dilimize yerleşmiş olan bir ikilemdir evim evim güzel evim ifadesi. Herkes için en güzel yaşanacak yer kendi evidir. Konut kredileri ülkemizde ev almak istiyorum diyenlerin en fazla kullandıkları seçenektir. Şayet kredi kullanarak ev almayı istemiyorsanız o zaman imece usulü hizmet veren kurumlardan birini değerlendirmek gerekir. Altın günü mantığıyla çalışan kurumlara dahil olarak ev alanlar faiz ödemekten kurtulurlar.Kredisiz Ev İçin Tasarruf Yapma Yöntemi

Birinci Seçenek Tasarruf Etmektir, Kredisiz Ev İçin Tasarruf Yapma Yöntemi

Kiradan kurtularak ev almak isteyenlere kredisiz, faizsiz ve peşinatsız bir teklif sunulmaktadır. Faizsiz konut almak için birikim yapmak şarttır. Fakat her ay yüksek miktarda birikim yapılmadığı müddetçe 30 yıldan erken ev sahibi olmak imkansızdır. Bu 30 yıllık süre içinde aynı zamanda kira ödeyeceğinizi aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Tasarruf etmek için;

  • Su, elektrik gibi temel giderleri en aza indirgeyebilirsiniz
  • Dışarıda yemek gibi lüks olan alışkanlıkları ortadan kaldırmalısınız
  • Eşyaları olabildiğince uzun süre kullanmalısınız
  • Gereksiz alışverişlerden kaçınmalısınız

Bu tarz tasarruflarla birikim yapabilirsiniz. Fakat uzun yıllar sonra ev sahibi olabilirsiniz.

İkinci Seçenek Yastık Altı Tasarrufunuzu Değerlendirin

Tasarruf etmek bazen yeterli olmaz. Taksitle ev almak için genelde her ailende var olduğuna inanılan yastık altı birikmişlerine başvurulmalıdır. Düğünden kalan altınlar, sünnette çocuklara takılan altınlar gibi yastık altında kalan paralarınızı ortaya çıkarmalısınız. Bunu yapmam diyenler faizsiz ev kredisi gibi yöntemlere geçiş yapmalıdır.Kredisiz Ev İçin Tasarruf Yapma Yöntemi.

Param Yetmiyor Kredi İle Almak İstiyorum

Kredi alacaksanız faiz veya kar payı adı altında ekstra ödemeler yapacağınızı bilin. Ayrıca alacağınız evin %20’si oranındaki bir miktarı da peşinat olarak vermelisiniz. 200 bin liralık ev alacaksanız bunun en az 40 bin lirasını peşin vermelisiniz. Üzerine eklenecek olan masraflar ise borcun iyice kabarmasına neden olacaktır. Kredisiz ev alabilmek aslında aldığından daha fazlasını ödememek adına aslında en güzeli. Fakat kira ile birlikte birikim yapmak zor olduğundan çoğunluk krediyi tercih etmektedir.Kredisiz Ev İçin Tasarruf Yapma Yöntemi.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim