Kredisiz Ev

Kredisiz Ev

0
3343

Kredisiz Ev. Ev almak konusunda finansal destek için  ilk akla gelen banka konut kredileri oluyor. Fakat, bankaların yüksek faiz oranları herkesin ödeyebileceği kadar düşük değil. Ev sahibi olmak elbette, herkes açısından eskisi kadar kolay ve ucuz değil. O nedenle insanlar konut almaya karar verdiklerinde bütün seçenekleri araştırıyor ve kendi bütçesine en uygun yöntemi belirliyor.

Günümüzde konutlar, gelişen teknoloji ve insanların konfor beklentileri nedeniyle daha kapsamlı inşa ediliyor. Mesela, sosyal donatılarına daha fazla önem veriliyor ve konutun içi ise akıllı ev teknolojisi ile donatıldığından satış fiyatları oldukça yüksek. Ülkemizdeki ortalama gelir durumu dikkate alındığında ise, herkesin mevcut olanaklarla kolayca ev sahibi olması pek mümkün görünmüyor. Bu nedenle ev almayı düşünenler kendi bütçelerine uygun ödeme koşullarına sahip konutları tercih ediyor. Konut alacak kişiler çoğunlukla kredisiz ev arayışında oluyor.Kredisiz Ev

Ev Sahibi Olmanın Alternatifleri (Kredisiz Ev)

Aslında ev almanın birçok seçeneği olduğunu, yapacağınız araştırmada görmeniz mümkün. Bu seçeneklerin arasında kredisiz ev alternatifi en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Faize bulaşmadan ve kredi almadan ev edinmenin yollarından biri de Katılım bankalarıdır. Bu bankalar faizsiz çalışan bankalardır ve diğer bankaların mantığından farklı bir işleyişleri bulunmaktadır.

Katılım bankalarını araştırırken size en uygun vadeleri sunan ve müşteri memnuniyetini önemseyen bankaları tercih etmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Bu yönde araştırma yaparken dikkat etmeni gereken unsurlardan bazıları şöyle: Bankalar tarafından istenen peşinat miktarı, bankanın müşteri memnuniyetine verdiği önem, vade konusunda sizi doğru bilgilendirmeleri, finansman için işleyişe dair sizinle detaylı bilgi paylaşması.Kredisiz Ev

TOKİ Konut Projeleri

Toki, ülkemizde hayata geçirdiği sosyal konut projeleri sayesinde birçok dar gelirli vatandaşa ev sahibi olma olanağı sağlamıştır. Toki’nin bu olanağı sayesinde bir çok kişi borç yükü altına girmeden ev sahibi olabiliyor. Dar gelirli vatandaşlar açısından Toki, ev sahibi olmanın en kolay yolu olarak görülmektedir. Özellikle,120 ay gibi vadelerle ve kira öder gibi ev sahibi olmayı mümkün kılan Toki, bu anlamda dar gelirli  ailelerin en önemli kredisiz ev alma yöntemlerindendir.

Kredisiz Ev Sahibi Yapan Firmalar!

Öte yandan birikime dayalı finans desteği sağlayan Finansevim, Eminevim ve Katılımevim gibi diğer çok sayıda firmada  kredi kullanmadan kişileri ev sahibi yapmaktadır. Bu alanda hizmet veren firmalar, kredisiz ev  sahibi olmak isteyen bir çok aileye farklı ödeme koşulları sunmaktadır. Ev sahibi olmak isteyenlere firmaların sunduğu seçenekler arasında; sıra bekleme, taksitle ya da peşinatsız ev sahibi olma gibi bir çok alternatif bulunuyor. Böylece, banka kredi ve faize bulaşmadan konut edinmek isteyen herkes bu yöntemler sayesinde hayallerindeki eve kavuşuyor.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim