Kredi notum yok ne yapmam lazım

Kredi Notum Yok Ne Yapmam Lazım

0
348

Kredi Notum Yok Ne Yapmam Lazım

Kredi notum yok ne yapmam lazım sorusuözellikle gençlerin sorduğu bir sorudur. Çünkü bir bankada hesabınızın olması sizin notunuzu hiçbir şekilde etkilememektedir. Ve bir çırpıda kredi notunuzu yükseltmeniz imkansızdır. Konut kredisi çekerken talebinizin kabul olmasını sağlayacak olan kredi notunuzun yükselmesi için öncelikle aktif bir çalışma hayatına geçmeniz şarttır. Daha sonra taşıt kredisi gibi ufak krediler çekip bunları günü gününe öderseniz notunuz yükselmeye başlayacaktır. Bir diğer alternatifte araç kredisi yerine kredi kartı kullanmaya başlayıp düzenli harcama ve ödemeler yaparak ödeme gücünüzün olduğunu bankaya kanıtlamaktır. Kredisiz ev alma imkânınız yoksa kredi notunuzu bir an önce yükseltmeye başlamanız sizin yararınıza olacaktır. Bu sayede ilerde kolayca peşinatlı veya peşinatsız ev kredisi çekebilirsiniz.

Kredi Notu Nedir

Kredi notu insanların ödeme ve alım güçlerinin bankalar tarafından değerlendirilmesi ve puanlandırılması işlemine verilen addır. Senetle ev almayı düşünmüyorsanız, nakit ihtiyacınızı bankalardan karşılayacaksanız kredi notunuzun yüksek olması oldukça önemlidir. Ev sahibi olmak istediğinizdekredi talebiniz red edilebilir. En azından bankalara peşinatlı veya peşinatsız araba kredisini çekip ödeyebileceğinizi göstermeniz gerekmektedir. 0 ile 1900 arasında bir puan tablosuna sahip bu işlemde 0 en düşük 1900 en yüksektir. Çektiğiniz kredinintaksitlerini kira öder gibi ödeyip evinize kavuşmak istiyorsanız her ay kredi kartınızın borçlarını aksatmadan ödemeniz bir ay asgari tutarı ödediyseniz bile bir sonraki ay bütün borcu kapatabilmeniz lazım ki banka sizin ödeme gücünüzün yerinde olduğunu fark etsin ve notunuzu yükseltsin. Kredi notum yok ne yapmam lazım

Bankalarla İyi Geçinmek

Elinizde ki imkanlar faizsiz ev almanız için yeterli değilse bu sizin eninde sonunda bankaların kapısını çalacağınız anlamına gelmektedir. Eğer bankalara ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız ödeme gücünüzü aşmayacak şekilde bankalardan kredi çekmeye ya da kredi kartı alarak harcamalar yapmaya başlamanız elzemdir. Mümkün olduğunca az banka hesabı açmanız bankaların sizi daha güvenilir görmesi için önemlidir. Bankanız ile olan ilişkilerinizi basit tutmak size büyük yarar sağlayacaktır. Borçlarınızı düzenli ödemeniz, krediniz reddedilince farklı bankalara ardı ardına kredi talebinde bulunmamanız sizin itibarınızın yüksek olmasını sağlayacaktır. Eğer bu şartları yerine getiremiyorsanız bankalar harici farklı kurumlarda bulunmaktadır. Sizlere taksitle ev alma imkânı veren çeşitli kurumları da ziyaret edebilirsiniz.

Kredi notum yok ne yapmam lazım

Kredi notum yok ne yapmam lazım

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim