Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri

Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri

0
83

Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri

Köprü ve otoyol geçiş ücretleri ne kadar? Sorusu son zamanlarda sıklıkla soruluyor. Günümüzde oldukça yaygınlık gösteren araçlar her gün belli bir güzergah üzerinde hareket halinde olmaktadır. Gelişen ulaşım sistemiyle beraber yollar da geliştirilmiş ve bireylerin bir yerden bir yere ulaşma ihtiyacı en konforlu şekilde giderilmesi amaçlanmıştır. Araba almak isteyenlerin tek sorumluluğunun araba olmadığının bilincinde olan bireyler için yol durum ve ücretleri de oldukça önemsenen bir husustur.

Köprü ve otoyol ücretleri taşıt kredisi ile araç sahibi olan herkesin oldukça merak ettiği konulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ücretler genel olarak yolun uzunluğuna, hangi noktalar arası ulaşım sağladığına ve geçiş yapacak olan aracın cinsine göre farklılık göstermektedir. Aynı şekilde taksitle araba alan bireyler için de araç ve yol alanında yapacakları her masraf dengelenmeli ve bütçelerini zora sokmayacak şekilde ayarlanmalıdır.

Köprü Geçiş Ücretleri Ne Kadar?

Köprü ve otoyollara her yıl belli oranda zam gelmektedir. Örneğin araç kredisi kullanarak sahip olduğunuz ticari araca uygulanan ücretlendirme otomobillerden daha farklı olmaktadır. İstanbul sınırları içerisinde bulunan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü için otomobil geçiş ücretleri 11 TL iken ticari araçlar için bu ücret 15,50 TL olarak yansıtılmaktadır. Çanakkale Köprüsü 205 lira, Ankara- Niğde Otoyolu 140 lira şeklinde olup, Osmangazi Köprüsünde bu ücretler otomobillerde 190 TL, ticari araçlarda 188,65 TL olarak belirlenmiştir. Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri

Köprü ücretlendirmesinde sıfır ya da ikinci el araba olma durumlarının hiçbir farkı bulunmamaktadır. Tarifeler araçların yaşlarına yahut alım durumlarına göre değil sınıflarına göre uygulanmaktadır. Özellikle senetle araba alan bireyler başta olmak üzere tüm araç sahipleri bu ücretlendirmelerin en uygun fiyata kendilerine yansıtılmasını arzu etmektedir. Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri

Otoyol Geçiş Ücretleri Ne Kadar?

Otoyol ücretlendirmeleri araçların otoyol üzerinde ne kadar yol kat ettiklerine göre hesaplanmaktadır. Araçların otoyola giriş ve çıkış lokasyonları belirlenerek bir ücretlendirme oluşturulmaktadır. Otoyollarda bulunan OGS ve HGS gişeleri araçlardan otoyol ücretlerini temin etmektedir. Uygun araç kredisi kullanarak alınan araçlarla gerçekleştirilen yolculuk esnasında ne kadar ödeme yapıldığı araç sahipleri tarafından oldukça merak edilen konulardan biri olmaktadır.

Araç sahibi olmak için kullanılan yöntemlerden biri olan vadeli araba sahibi olan bireyler için ulaşıma gelen zamlar memnuniyetle karşılanmamaktadır. Zamlarla birlikte artış gösteren fiyatlar farklı sınıftaki araçlar otoyollarda da farklı miktarlarda yansımaktadır. Bu noktada önemsenen husus aracın hangi işlevde kullanıldığıdır. Binek araçların fiyat tarifesinin ticari araçla kullanılan araçlarınkinden farklı olmasının sebebi kullanım alanlarının farklı olmasıdır.  Elbette ki köprü ve otoyol geçiş ücretleri sürekli olarak güncellendiği için fiyat farklarını güncel olarak takip etmek de gerekiyor!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim