Konut Sigortasında Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Konut Sigortasında Hasarsızlık İndirimi Nedir?

0
60

Konut Sigortasında Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Konut sigortasında hasarsızlık indirimi nedir? Sorusu ev sahibi olmak isteyen kişilerce merak oldukça merak edilmektedir. Çünkü konut kredisi kullanarak veya kira öder gibi küçük taksitlerle finansörlerden ev almayı düşünenler mecburi olan bazı sigortaları yaptırmaktadır. Konut sigortası da bankaların kredi kullananlar müşterileri için zorunlu tuttuğu sigortalardan biridir.

Konut sigortası hasarsızlık indirimi sigorta yaptırdıktan sonra poliçenin yenileme dönemine kadar eviniz için hiçbir hasar çalışması nedeni ile ödeme yapılmağı zaman uygulanan bir indirim türüdür. Bu indirimi sigorta yapan tüm şirketler uygulamamaktadır.

En Kısa Tanımı İle Konut Sigortasında Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Konut hasarsızlık indirimi en kısa hali ile kiracıya ev alma şansı sunan krediler veya başka kurumlardan destek ile aldığınız ev için yaptırmış olduğunuz ve sizi hırsızlık, yangın ve su baskınlarına karşı koruyan poliçenin yenileme dönemine kadar hiçbir zarar görmemesi durumunda indirim uygulanması durumudur.

Günümüzde pek çok kişinin tercih ettiği ve kiradan kurtulmak isteyen binlerce kişiyi bir araya getirdiği finansörlerden aldığınız evleri de bu sigorta kapsamında korumaya alabilmektesiniz. Olası hasar durumlarında sigorta uğradığınız şartları poliçeye uygun şekilde yenilemektedir. Faizsiz ev almanın farkını yaşarken ekstra masraflarla uğraşmak yerine sigorta yaptırmak iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca ev almak için uzun dönem ödeme planları düzenleneceği için olası afetlere karşı önceden önlem almak avantaj sağlayacaktır. Özellikle bölgesel etmenleri de düşünerek ve gerekli araştırmalarınızı yaparak bir sigorta şirketi ile görüşebilirsiniz.

Konut Sigortası Yaptırmak

Evinizi isterseniz taksitle ev alma şansı sunan finansörlerden isterseniz de bankalardan kredi kullanarak alın ama kendinizi koruma altına almak için sigorta işlemlerini değerlendirmeye almalısınız. Sigortanız hasarsız geçirdiğiniz yılsonunda poliçe yenilenmesi işlemlerinde firmalar arası farklılıklar gösterse de %65 oranında indirimler ile yenilenebilmektedir.

Her kuruşunuzun değerli olduğunu kredisiz ev aldığınız için çok daha iyi bilmektesiniz. Bu nedenle hayatın ekstra getirilerini göz önünde tutmalısınız. Peşinatsız ev alma seçeneğini değerlendirerek sigorta işlemleri için uygun miktarda bütçe ayırabilirsiniz. Konut sigortasında hasarsızlık indirimi nedir? çok daha detaylı olarak öğrendiğinize göre sigortalama konusunda çok daha akılcı ve doğru seçimlerde bulanarak kendinizi garantiye alabilirsiniz.

 

 

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim