Konut Sigortası Nasıl Hesaplanmalı?

Konut Sigortası Nasıl Hesaplanmalı?

0
23

Konut Sigortası Nasıl Hesaplanmalı?

Konut sigortası nasıl hesaplanmalı? Gayrimenkul yatırımı yapacakların veya ev alacak kişilerin aklındaki en önemli sorudur. Bildiğiniz üzere konut alırken sigorta yaptırmak gerekir. Konut sigortası evinizi yangın, deprem, hırsızlık, su baskını gibi çeşitli risklerden korumaktadır. Tabi ki öncelikle konut sigortası ev alma işleminden sonra yapılır. Ev sahibi olmak her şeyin başlangıcıdır.

Ev alırken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de alacağınız evin güvenli ve sağlam bir ev olmasıdır. Aksi takdirde çekeceğiniz ev kredisi boşa gidebilir. Ülkemizde de bulunan fay hatları insanları ev alırken bir hayli düşündürtmektedir. Kiradan kurtulmak ve ev sahibi olmak isteyen kişiler ev alarak geleceklerini şekillendirmek istemektedirler. Konut sigortası nasıl hesaplanmalı? Gibi sorular da ev alan kişilerin bu konuda akıllarını kurcalamaktadırlar. Konut Sigortası Nasıl Hesaplanmalı?

Gerçek Konut Sigortası Nasıl Hesaplanmalı?

Konut sigortaları sadece evler için yapılmaz. Evini ofis olarak kullanan kişiler veya küçük işletmelerin de konut sigortası yapmaları gerekir. Aksi takdirde oluşabilecek olumsuz bir durum karşısında elleri boş kalacaktır. Faizsiz ev veya peşinatsız ev gibi ev ilanları her ne kadar karlı gibi dursa da bu evlerde sorun çıkma ihtimali diğer evlere göre daha fazla olabilir.Konut Sigortası Nasıl Hesaplanmalı?

Aynı şekilde kiracıya ev verenler içinde geçerlidir. Çünkü kiraya gidince de aynı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Peki konut sigortası gerçekte nasıl hesaplanır? Öncelikle ev içerisinde yer alan eşyalarınızın hesaplanmaya dahil edilip edilmeyeceği tespit edilmelidir. Çünkü poliçe gereği belirli mevzuatlar uygulanmaktadır. Ayrıca poliçe kapsamında eşyaların dahili durumunda farklı hesaplamalara gerek duyulabilir.

Taksitle Ev Alma ve Konut Sigortası

Ev alırken taksitle ev al gibi birçok reklam görmüşsünüzdür. Taksitle ev alma işlemi kiracılar için tıpkı kira öder gibi ödeyerek ev sahibi olmasıdır. Konut kredisi sayesinde çoğu insan ev sahibi olabilmektedirler ve ev alındıktan sonra da konut sigortası yaptırmak hayati önem taşımaktadır. Çünkü yaşanması muhtemel kazalardan en çok ev eşyaları etkilenmektedir.

Konut sigortasında en önemli nokta hasar yoğunluğudur. Binanızda kısmı hasar veya tamamen yıkılması durumunda poliçe gereği farklı ödemeler olabiliyor. Tamamen yıkılırsa; o anki şartlara uygun inşaat bedeli ödenir. Kısmi hasar varsa; limitlere uygun görülen zararın tümü karşılanmakta. Konut sigortası nasıl hesaplanmalı? Sorusunun cevabı poliçeye uygun görülen miktarın karşılanmasıdır.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim