Konut Kredisi Devam Ederken Ev Satılır mı?

Konut Kredisi Devam Ederken Ev Satılır mı?

0
76

Konut Kredisi Devam Ederken Ev Satılır mı?

Konut kredisi devam ederken ev satılır mı? Sorusu pek çok kişi tarafından oldukça merak edilmektedir. Ev sahibi olmak için bankadan kredi kullananlardan bazılar bir müddet sonra çeşitli nedenler ile almış oldukları ödemeleri devam ederken satmak istemektedir. Bankadan ev kredisi kullanırken evinizin ödemleriniz sonlanana kadar ipotekli olduğunu bilmelisiniz.

Ödeme güçlü veya başka nedenler ile konut kredisi ödemeniz devam ederken evinizin satış işlemini yapabilirsiniz. Bankaya olan borcunuzu ve erken ödeme cezası vs toplanarak evin nakit satışı söz konusu ise bu borçlar bankaya ödenmek zorundadır. Kredi kapatma bedeli hariç her şey yeni alıcı tarafından bankaya yapılmalıdır. Konut Kredisi Devam Ederken Ev Satılır mı?

Ödemeler yapıldıktan sonra banka evini satacak kişiye blokeli çek düzenlemektedir. Alınan bu çek ile tapu işlemleri gerçekleştirilebiliniyor. Daha sonra evini satan kişi bu blokeli çek ile tekrar bankaya giderek konut satışı parasını alabilmektedir.

Günümüzde Konut Kredisi Devam Ederken Ev Satılır mı?

Konut krediniz hali hazırda devam ederken banka aracılığı evinizin satışını yapabilmektesiniz. Ev satışı ipotekli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ancak banka tüm borçlarını tahsil ettikten sonra ev üzerindeki ipoteği kaldırmak için size bir yazı düzenleyerek teslim etmektedir. Bu yazı ile tekrar tapuya giderek ev üzerinde bulunan ipoteği kaldırabilmektesiniz. Böylelikle ev satışı tamamen sona ermektedir.

İnsanlar kiradan kurtulmak için bazen detayları ve farklı alternatifleri değerlendirmeden kredilere yönelmektedir. Kısa sürede ise ev almak demek ödemlerin altında ezilmeye dönüşebildiği için bu seferde büyük hayaller ile alınan evlerin pek çoğu satılmaktadır. Konut Kredisi Devam Ederken Ev Satılır mı?

Banka kredilerine alternatif olarak pek çok kişinin tercih ettiği bir başka yöntem olan finansörler ile kira öder gibi çok daha makul bir şekilde ev sahibi olabilmektesiniz. Üstelik bu finansörlerin hemen hepsi faizsiz ev alabilmeniz için hizmet vermektedir. Kişiye özel düzenlenen ödeme planları ile de taksitleri kendiniz belirlemektesiniz.

Evinizi Satmanıza Gerek Kalmasın

Ev sahibi olmak en büyük hayallerden biri olduğu için kısa sürede bu hayallerden vazgeçmek çok üzücü olabilmektedir. Bu nedenle kiracıya ev almanın tüm kolaylıklarını sunan finansörler oldukça iyi seçenek olmaktadır. Üstelik elinizde hiç birikim olmadan peşinatsız ev alma şansınızda bulunmaktadır.

Finansörler ile kredisiz ev almanın keyfini yaşayabilirsiniz. Faizlere ödeme yapmadığınız içinde bir kuruşunuz bile boşa gitmeden ev sahibi olabilmektesiniz. Konut kredisi devam ederken ev satılır mı? Sorusunu ve farklı ev alım alternatiflerini öğrendiğinize göre artık çok daha kolay seçimler yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim