Konut Kredisi Alırken Hangi Sigortalar Yapılır?

Konut Kredisi Alırken Hangi Sigortalar Yapılır?

0
117

Konut Kredisi Alırken Hangi Sigortalar Yapılır?

Konut kredisi alırken hangi sigortalar yapılır? Özellikle ilk defa ev sahibi olmak isteyenler tarafından oldukça merak edilmektedir. Konut kredisi kullanarak ev almak isteyenlerin bazı zorunlu sigortaları yaptırması gerekmektedir. Bankların çoğu bu sigortaların yapılması işlemini kendi bünyesinde halledebilmektedir. Pek çok kiracıya ev alma konusunda yardımcı olan bankalar bu sigortaların yapılacağını kredi kullanmadan bilgilendirmektedir.

Bankadan ev kredisi kullanacakların yaptırması gereken bazı sigortalar şunlardır;

  • Konut sigortası
  • DASK
  • Hayat sigortası
  • Ferdi kaza sigortası

Bankalardan Konut Kredisi Alırken Hangi Sigortalar Yapılır?

Bankalar ev almak isteyenlere gerekli kredilendirmeyi yaparken tüm detayları dikkate alarak ödeme yapmaktadır. Her ne şartta olursa olsun bankalar verdikleri her kuruşun geri ödemesinin yapılması için gereli önlemleri ilk aşamada almaktadır. Bu nedenle de bazı sigortaların yaptırılması gerektiğini size beyan etmektedirler. Konut Kredisi Alırken Hangi Sigortalar Yapılır?

Konut sigortası, evlerinizin yangın, sel, terör, yıkım, hırsızlık, kaza gibi durumlara karşı koruma altına almaktadır.

DASK, zorunlu deprem sigortasıdır. Deprem ve sonrasında oluşa bilecek çeşitli olaylara karşı yapılan sigortadır. Poliçe üzerinde belirlenen miktarlara göre olası durumlarda nakit olarak zararlar karşılanmaktadır.

Hayat sigortası ise beklemeyen bir şekilde kredi kullanan kişinin yaşamını yitirmesi durumu için yapılan sigortalardandır.

Ferdi kaza sigortası ise başınıza gelebilecek olan çeşitli kazalara karşı yapılmaktadır. Bankaların bu zorunlulukları ile vakit ve para kaybetmek istemeyen pek çok kişi ise kira öder gibi küçük ödemeler ile ev alabilmek için finansör desteğini tercih etmektedir. Kiradan kurtulmak hayalleri için farklı bir alternatif olarak finansörlerde son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Konut Kredisi Alırken Hangi Sigortalar Yapılır?

Ev Almak İçin Finansör Desteği ve Sigortalar

Finansörler taksitle ev alma kolaylığını katılımcılarına sunmaktadır. Kendi ödeme planlarını düzenleyen kişiler diledikleri kadar ödeme yapabilmektedir. Hatta firmalar peşinatsız ve senetle ev alma şansı da sunmaktadır. Finansör aracılığı ile ev sahibi olurken faizsiz ev sahibi olurken hayat sigortası veya ferdi kaza sigortası uygulaması yapılmamaktadır.

Ayrıca kredisiz ev aldığınız için dayatma olarak hiçbir uygulamanın yapılması söz konusu olmamaktadır. Evinize geçtiğiniz zaman DASK zorunlu olarak kendi imkânlarınız ile yapacağınız bir sigortadır. Konut sigortasını da dilerseniz yine kendiniz yaptırabilmektesiniz. Konut kredisi alırken hangi sigortalar yapılır? Sorusu için gerekli tüm bilgilere sahip olduğunuz için uygun olan tercihleri yapabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim