Konut İmarlı Arsa Nedir?

Konut İmarlı Arsa Nedir?

0
35

Konut İmarlı Arsa Nedir?

Konut imarlı arsa nedir? Sorusu son zamanlarda oldukça merak edilmektedir. Konut imarlı arsa, konut yapılacak alan olarak şehir planlamacıların tespit ettiği imara açık yerlere denilmektedir. İmar planları yapılırken konut yerleri özellikle talep görecek ve gelişmeye açık alanlardan tercih edilmektedir. Ev sahibi olmak isteyen pek çok kişi de tercihlerini fazla tercih edilen yerleşim yerlerinden yana yapmaktadır. Konut İmarlı Arsa Nedir?

Bankalardan konut kredisi kullanılarak almak istedikleri evlerin pek çoğu gelişime açık ve yine talebin fazla olduğu alanlardan seçilmektedir. Bu sayede pek çok imkâna kolay ulaşılma şansını bulunduğu için ev almak isteyenleri olumlu yönde etkilemektedir. Konut İmarlı Arsa Nedir?

Arsa sahipleri belediye başvurusu ile arsa durumu hakkında detaylı tüm bilgilere ulaşabilirler. İmar uygulaması başlaması halinde arsaya kaç katlı bina yapılacak veya nasıl bölümlendirilmiş gibi tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Binaların kiradan kurtulmak isteyen kişilerce hızlıca alınması söz konusu olacaktır. Çünkü şehir planlamacıları alanları en verimli şekilde değerlendirecek ve yapılan inşalarda modern ve dikkat çekici olacaktır.

Arsa Sahipleri Konut İmarlı Arsa Nedir Biliyor mu?

Pek çok arsa sahibi konut imarlı arsa kavramını ilk olarak arsalarının yapılandırılacağı söz konusu olduğunda öğrenmektedir. Arsalar üzerinden haksız kazanç sağlanmaması ve arsa sahiplerinin tam değerinde konut imarına alanları vermesi için bu durum kamu ile paylaşılmadan gerçekleştirilir.

Kısa sürede imar çalışmaları tamamlanan yerlerde hızla konutlar inşa edilir ve teslimlere başlanılır. Ev kredisi kullanarak veya finansörler aracılığı ile kira öder gibi ev almak isteyenler için sıfır binalar her zaman çok daha cazip gelmektedir. Bu sayede doğru yapılan imar düzenlemeleri ile kusursuz düzenlemelere sahip yerleşim alanları yapılabilinmektedir. Konut İmarlı Arsa Nedir?

Ev Almak İçin Yeni Alanlar İlgi Çekmektedir

Konut imarı hakkında bilgilendirmeler sadece arsa sahiplerine başvurmaları durumunda tüm detayları ile izah edilmektedir. Hangi alanlar ev, park, bahçe, sağlık ocağı veya okul olacak bu sayede öğrenebilirsiniz. Alanlar tamamlandığında ise bankalardan kredi kullanarak veya kiracıya ev alma şansı sunan finansörler aracılığı ile pek çok kişi bu alanlardan alım yapmaya çalışacaktır.

Özellikle taksitle ev alma hayalleri kuranlar için masrafsız konutlar daha çok tercih edilecek ve kısa sürede bu alanlar hızla yaşam bulmaya başlayacaktır. Değişen konut imarları sayesinde ilk defa faizsiz ev alacaklar veya yatırım için ev düşünenler gözlerini buralara çevirecektir.

Konut imarının halka açılmamasının nedeni gereksiz bir şekilde bu alanlarda fiyat artışını önlemektir. Yeni dönemde buralarda oturmak isteyenler için ev fiyatları da bu sayede artmayacaktır. Böylece kredili veya kredisi ev almak isteyenler için bu alanlarda ev alma şansı olabilecektir. Konut imarlı arsa nedir? Gerekli bilgileri edindiğinize göre basit bir dilekçe ile arsa durumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim