Konut Fiyatlarında İndirim Kampanyaları

Konut Fiyatlarında İndirim Kampanyaları

0
93

Konut Fiyatlarında İndirim Kampanyaları

Konut fiyatlarında indirim kampanyaları ile hayallerinizdeki eve kavuşun. Günümüz koşullarında kiradan kurtulmak  her kiracının hayalidir. Çoğunluğu dar ve orta gelire sahip olan kişiler için hayat pahalılığının yanında bir de kira götürüsü olması, yaşam şartlarını daha da ağırlaştırmaktadır. Bu da insanları en uygun konut kredisi sunan finans kuruluşu arayışına yöneltmektedir.

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde ev sahibi olmak isteyen kişiler için devlet bir dizi iyileştirmede bulunmuştur. Tapu harcı ve KDV oranındaki indirimin yanında banka; konut kredisi çekmek isteyen kişilere, kredi faiz oranlarında oldukça yüksek oranda indirim uygulamıştır. Gayrimenkul firmaları ise konut sektörünü harekete geçirmek amacıyla bu faiz indirimine ek olarak konut satışlarında %20 indirime gitmiştir.

Toki’den Konut Fiyatlarında İndirim Kampanyaları

Gayrimenkul sektörü sundukları birbirinden özel ve avantajlı indirim kampanyaları ile taksitle ev alma isteyenleri memnun etmektedir. Bunun yanında banka kredisiz ev almak isteyenlerin başvurduğu bir diğer yol olan TOKİ de aynı şekilde indirim yapmıştır. Özellikle dar gelire sahip olan ve bankanın talep ettiği kriterlere sahip olmayan kişiler TOKİ aracılığıyla çok daha kolay ev sahibi olabilmektedir.

Bankalara göre daha uzun vade imkanı sunan ve taksitleri daha az olan miktarı kira öder gibi ödemek isteyenler için TOKİ doğru bir seçenektir. Kiracıya ev alabilmeyi kolaylaştıran TOKİ, en son olarak borcunu peşin olarak kapatan müşterisine, kalan borcu üzerinden %22 indirim uygulamaktadır. Bu uygulamadan kalan borcun %25’lik kısmını  kapatabilen kişilerin de faydalanabilmesine imkan tanınmıştır.

Konut Fiyatlarındaki İndirimlerden Faydalanma Koşulları

Hayallerdeki eve kavuşabilmek için farklı finans arayışları bulunmaktadır. Belirli bir birikimi olmayan kişilerin genel olarak tercihi peşinatsız ev alabilecekleri finans şirketleridir. Bu tarz kuruluşlar faizsiz ev alabilmelerine de olanak sağlamaktadır. Ancak bu durum konutun bedelini değil, bu bedelin ödeme şeklini belirlemektedir. Konut Fiyatlarında İndirim Kampanyaları

Kişilerin ev almak için öncelikle beklentilerine uygun şartlara sahip konutu belirlemeleri gerekmektedir.  Özellikle belirli bir indirim uygulanan konutlar tercih edilmelidir. Bundan sonraki yol; ödeme koşulları ve bütçelerine göre finans kuruluşu seçilmesidir. Böylece indirimli miktar üzerine uygulanan  uygun ev kredisi ile daha düşük miktarda ev sahibi olma fırsatı yakalanabilmektedir. Konut Fiyatlarında İndirim Kampanyaları

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim