Konut Değerinden Fazla Çekilen Kredi Ne Olur?

Konut Değerinden Fazla Çekilen Kredi Ne Olur?

0
136

Konut Değerinden Fazla Çekilen Kredi Ne Olur?

Konut Değerinden Fazla Çekilen Kredi Ne Olur? Sorusunu merak eden bireyler birtakım araştırmalar içerisinde bulunmaktadır. Rayiç bedel bir mülkün günümüz pazarındaki değeridir. Ev almak amacı ile bankalara ev kredisi başvurusunda bulunan bireyleri yakından ilgilendiren bu işleme dikkat edilmediği takdirde istenmeyen olayların yaşanmasına sebep olabilmektedir.

Her evin kendine ait bir satış bedeli bulunmaktadır. Ve bankalar ev sahibi olmak isteyenlerin konut kredisi taleplerini bu bedel üzerinden değerlendirmeye almaktadır. Bu bedelin belirlenmesinde; il, ilçe, semt hatta mahalle faktörleri değerlendirilmektedir. Tapuya mülkün gerçek rayiç bedeli iletilmediği ve bu durum Maliye Bakanlığı tarafından tespit edilirse birtakım cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.

Kredi Başvurusu Onaylanma Şartları

Kredi kullanma işlemi birçok kimsenin kiradan kurtulmak ve kendi evine kavuşmak için başvurduğu yöntemlerden biridir. Bankalardan kredi talebinde bulunurken dikkat etmeniz birçok husus bulunmaktadır. Bu hususların başında T.C vatandaşı ve reşit olmanız gelmektedir. Ardından gelir düzeyinizin kredi tutarınızı geri ödemeye müsait olması ve kredi notunuzun yüksek olması beklenmektedir. Kiracıya ev sahibi olma imkanı sunan bu yöntemle birçok kimse ev sahibi olmaktadır.

Yüksek faiz oranlarından ürken bireylerin de başvuracağı birtakım yöntemler elbette ki mevcuttur. Kredisiz ev alma arayışındaki bireylerin kira öder gibi ev sahibi olmalarına olanak tanıyan bazı kurumsal firmalar mevcuttur. Bu firmalar aracılığı ile başvurunuzu yaptıktan sonra aylık düzenli olarak gerçekleştirdiğiniz ödeneklerle, kurada adınızın çıkması halinde evinize kavuşabilirsiniz.

Ev Sahibi Olmak Çok Kolay

Belli bir miktar peşinatınızın olması ve gelir durumunuzun yeterli bulunması durumunda bankalardan kredi talebinde bulunarak ev sahibi olmanız mümkün kılınmaktadır. Fakat faiz ödemek istemeyen bireyler için de geliştirilen yöntemler mevcuttur. Peşinatsız ev alma işlemiyle sizler de taksitle ev alma ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Bu işlemlerin faizsiz ve peşinatsız olması bir avantajken, kurada bireyin adının ne zaman çıkacağı belirsizliğinden ötürü de zaman kaybettirmektedir.Konut Değerinden Fazla Çekilen Kredi Ne Olur?

Bu sebeple kimileri aynı anda hem kira hem taksit ödeme yükündense faiz ödeme işlemine daha sıcak bakmaktadır. Kiracıya ev sahibi olma fırsatı sunan banka kredisinden faydalanmak istiyorsanız siz de belirlenen kurallara uyarak kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Bu alanda bireylerin aklına takılan konut alımında rayiç bedelden fazlası konut kredisi çekilirse ne olur sorusunun cevabı cezai yaptırımlardır. Sizler de cezai yaptırımlarla karşılaşmak istemiyorsanız, belirlenen kurallara uymanız gerekmektedir.Konut Değerinden Fazla Çekilen Kredi Ne Olur?

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim